Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

V ACa 545/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-12-05

Data publikacji: 2013-04-11

trafność 18%

W związku z tym wykonano instalację wodną doprowadzającą wodę do baterii prysznicowej. (...)Wykonano także podejście do bojlera elektrycznego znajdującego się w ubikacji, która znajduje się na klatce schodowej. (...)Zjawisko "uderzenia hydraulicznego" wywołuje skutki najczęściej w kolankach instalacji wodnej. (...)Nie ma tam instalacji wodnej.
Czytaj więcej»

I ACa 749/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-01-16

Data publikacji: 2013-04-10

trafność 12%

Do obowiązków zamawiającego (tj. pozwanego), zgodnie z § 5 umowy, należało: protokolarne przekazanie placu budowy, wskazanie punktu poboru wody i energii elektrycznej oraz dokonywanie odbioru robót zanikowych(...)(...)(...)dotyczyło branż budowlanej, sanitarnej i elektrycznej, których wartość wynosi 21.744,16 zł brutto i które zostaną wykonane do 30 kwietnia 2009. (...)(...)zewnętrznego, osuszenie ścian piwnicy, montażu instalacji przeciwpożarowej, zasilania klimatyzatorów, robót sanitarnych uzupełniających, robót budowlanych, a także robót sanitarnych dla potrzeb klimatyzacji i wentylacji. (...)(...)osuszania ścian piwnicy oraz montażu instalacji p.poż. i zasilania klimatyzatorów sporządzone zostały po 20 lutego 2009 roku, zaś jedynie kosztorys osuszania ścian piwnicy - po dniu 3 1 marca 2009 roku.
Czytaj więcej»

II Ca 1345/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-01-24

Data publikacji: 2013-04-10

trafność 21%

Stopniowo w następnych latach ogródek przydomowy zajmowany przez powodów C. został wzbogacony o kolejne nasadzenia drzew owocowych, krzewów owocowych i ozdobnych i z czasem w późniejszych latach umieszczona została instalacja wodociągowa, elektryczna, winnice, kratownice. (...)Na działce jest rozprowadzona instalacja wodna ( z zaworem czerpalnym w odległości 15 m od wejścia) instalacja energii elektrycznej 90 mb kabla, 8 punktów świetlnymi różnej wysokości (w tym 2 punkty - wys. 2 m, 2xkinkiet, 3 punkty - wys. 1 m, 2xreflektory) i 1 punktem wtykowym potrójnym. (...)Zdaniem Sadu rejonowego nakłady konieczne to ścieżka z płyt o wym 28,70 m 2 , ogrodzenie, furtka szt. 1, 90 mb kabla elektrycznego, 32,5 mb rur do wody, zawór , ziemianka, inspekt foliowy, rozsadnik, podpory na pnącza, rośliny o wartości łącznej 8 027,80 zł. (...)Na działce rozprowadzona jest instalacja elektryczna (10 punktów świetlnych na słupkach różnej wysokości i 1 pkt na budynku gospodarczym), instalacja wodna ( 2 ujęcia wody ), sanitarna (szambo poj. 200 1 - wykonane systemem gospodarczym), linia telefoniczna.
Czytaj więcej»

III AUa 701/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-11-06

Data publikacji: 2013-04-09

trafność 17%

Do jego obowiązków należało zapewnienie sprawnego działania urządzeń elektrycznych na wydziale (dokonywał przeglądów maszyn i urządzeń, usuwał na bieżąco usterki). (...)Uczestniczył też w przeprowadzanych co pół roku remontach generalnych wykonywanych przez firmy zewnętrzne oraz przeprowadzał konserwację instalacji odgromowej na zewnątrz budynków. (...)Jak wynika z zeznań świadków, a także samego wnioskodawcy, jego praca nie ograniczała się do prac wykonywanych na wydziale walcowni (zabezpieczenie sprawnego działania urządzeń elektrycznych na wydziale, w tym dokonywanie przeglądów maszyn i urządzeń oraz usuwanie bieżących usterek). (...)Ponadto niektóre naprawy wnioskodawca dokonywał w murowanych, oszklonych pomieszczeniach znajdujących się na terenie walcowni w tzw. stycznikowniach, a także przeprowadzał konserwację instalacji odgromowej na zewnątrz budynków.
Czytaj więcej»

I ACa 1070/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2013-02-05

Data publikacji: 2013-04-09

trafność 20%

Działkowicze wykopali kanał pod przewód elektryczny od szafki sterującej H-l do sektora L , długości ok.140 m . (...)Niektórzy z działkowców prosili powoda, aby to on dokonał przyłącza instalacji elektrycznej do ich prywatnych altan. (...)W ramach sieci O. wykonano jedynie wyprowadzenie linii elektrycznej do szafki zbiorczej umieszczonej przy ścianie budynku świetlicy, od której działkowcy mogli zakładać swoje sieci elektryczne . (...)Powód swoim postępowaniem przy budowie sieci elektrycznej, w tym szafki elektrycznej w sektorze L, rażąco nadużył zaufanie osób z którymi podjął się tego zadania.
Czytaj więcej»

V U 1865/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2013-02-20

Data publikacji: 2013-04-09

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: z uwagi na charakter pracy wykonywanej przez osobę zatrudnioną w charakterze mechanika samochodowego wykonującego naprawy w kanale remontowym (praca z rękami uniesionymi w górę, narażenie na szkodliwe substancje), nie można wymagać, by pracownik ten stale (przez 8 godzin) w tym kanale przebywał.
Naprawy instalacji elektrycznej dokonywali elektrycy, natomiast pracami blacharskimi zajmowali się blacharze, spawacze i malarze. (...)W warsztacie nie wykonywano napraw blacharskich ani elektrycznych. (...)Naprawy instalacji elektrycznych pojazdów były natomiast wykonywane przez elektryka zatrudnianego przez Urząd (...) w L. .
Czytaj więcej»

II Ca 1410/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-02-22

Data publikacji: 2013-04-09

trafność 11%

W ocenie Sądu I instancji nie ulegało wątpliwości, że instalacje elektroenergetyczne przebiegające przez działkę wnioskodawcy, tj. słup, stacja transformatorowa i linie elektroenergetyczne stanowią trwałe i widoczne urządzenia, o których mowa w art. 184 dekretu prawo rzeczowe i art. 292 k. c. (...)Zdaniem Sądu w sprawie nie może być mowy o wykorzystaniu działki nr (...) dla przesyłu energii elektrycznej na podstawie umowy użyczenia. (...)Powołana ustawa, w myśl art. 1 ust. 1, znajdowała zastosowanie m. in. do przedsiębiorstw państwowych, których działalność związana była z wytwarzaniem, zbytem i przesyłem energii elektrycznej (a więc także do Zakładu(...)(...)Powołana ustawa w myśl art. 1 ust.1 , znajdowała zastosowanie m.in. do przedsiębiorstw państwowych, których działalność związana była z wytwarzaniem zbytem i przesyłaniem energii elektrycznej ( a więc także do(...)
Czytaj więcej»

VI ACa 642/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-01-18

Data publikacji: 2013-04-07

trafność 9%

Zakres rzeczowy robót objętych umową obejmował wykonanie: instalacji elektrycznej oddymiania klatek schodowych, aranżacji gabinetu(...)spustowej z kanalizacją deszczową i instalacji wody w natryskowniach (§ 1 umowy) Zamówienie zrealizowane być miało w terminie do 30 maja 2009r. (§ 2 umowy).
Czytaj więcej»

III AUa 857/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-02-19

Data publikacji: 2013-04-06

trafność 14%

(...)konserwacyjną urządzeń energetycznych (ciepłowniczych, kompresorów instalacji sprężonego powietrza, sprężarek, pomp, instalacji co, oczyszczalni ścieków, instalacji wodnej i ściekowej dla zapewnienia ciągłości ruchu zakładu i dla zapewnienia realizacji przepisów ochrony środowiska. (...)Z kolei główny mechanik nadzorował pracę kierownika warsztatu mechanicznego, kierownika warsztatu elektrycznego i energetycznego, kierownika narzędziowni, dział konstrukcyjny i dział inwestycji. Także świadek E. S. wskazała, iż główny mechanik miał bardzo rozległy zakres obowiązków , podlegały mu służby mechaniczne, elektryczne, informatyczne, remontowe, służby zapewniające dostawę mediów.
Czytaj więcej»

III AUa 699/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-03-05

Data publikacji: 2013-04-06

trafność 29%

Z dniem 1 listopada 1986 roku przyznano odwołującemu premię zadaniową za wykonywanie czynności dodatkowych związanych z obsługą instalacji elektrycznej w biurowcu i budynkach przyzakładowych (k. 147 akt osobowych). (...)(...)też wykonywał konserwacje i naprawy instalacji elektrycznych w budynkach należących do (...) (nie zaś prace elektromontera). (...)Okoliczność wykonywania przez odwołującego konserwacji i napraw instalacji elektrycznych w budynkach oraz pracy jako konserwator suwnic potwierdził również w swoich zeznaniach świadek W. T. . (...)Również świadek J. W. potwierdził, że odwołujący zajmował się naprawą instalacji elektrycznych w budynkach (k. 128 v.-129, 130).
Czytaj więcej»