Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

II Ca 150/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2013-03-19

Data publikacji: 2013-04-23

trafność 47%

W trakcie przebudowy domu J. S. dokonał przeróbki instalacji elektrycznej umożliwiając w ten sposób nielegalny pobór energii. (...)Poza układem pomiarowym w energię elektryczną zasilany był podgrzewacz wody, trójfazowa kuchenka elektryczna, grzejnik elektryczny. (...)Również pracownicy strony powodowej J. T. i J. J. (1) pośrednio potwierdzili stanowisko pozwanej, skoro zeznali, że dokonane przeróbki instalacji elektrycznej nie były widoczne „gołym okiem”,(...)W tych okolicznościach za nieznajdujące żadnego uzasadnienia należy uznać twierdzenia skarżącego, przeróbki w instalacji elektrycznej mogły zostać dokonane przez pozwaną, skoro od śmierci jej ojca do daty kontroli upłynęło prawie 10 lat.
Czytaj więcej»

V U 1955/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2013-03-06

Data publikacji: 2013-04-23

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Warunkiem zakwalifikowania określonych prac jako prac wymienionych w dziale XIV poz. 24 w wykazie A (kontrola międzyoperacyjna, kontrola jakości produkcji i usług oraz dozór inżynieryjno-techniczny na oddziałach i wydziałach, w których jako podstawowe wykonywane są prace wymienione w wykazie) jest to, aby ubezpieczony bezpośrednio wykonywał (...)
Do zakresu działania Przedsiębiorstwa (...) należały: budowa i układanie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych, stacji uzdatniania wody, przepompowni ścieków, doprowadzanie wody do poszczególnych obiektów. (...)Ubezpieczony sprawował nad nimi nadzór za pośrednictwem kierowników określonych robót (elektrycznych, budowlanych, instalacyjnych). (...)(...)mu kierowników poszczególnych robót (elektrycznych, budowlanych, instalacyjnych), którzy uzgadniali z nim zakres i przebieg robót, jakie mają być wykonane i to oni, a nie wnioskodawca, sprawowali bezpośredni nadzór nad podległymi im brygadami.
Czytaj więcej»

I ACa 730/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2013-02-19

Data publikacji: 2013-04-23

trafność 18%

(...)służące do przesyłu m.in. energii elektrycznej w okresie, gdy stacja trafo(...)(...)Powód zatem domagając się zapłaty wynagrodzenia powinien wykazać, iż pozwany faktycznie korzystał z tego budynku, niezależnie od praw przysługujących mu do instalacji znajdującej się w tym budynku ( art. 6 kc ). (...)Stosownie do art. 49 § 1 kc urządzenia służące do doprowadzania lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej oraz inne urządzenia podobne nie należą do części składowych nieruchomości, jeżeli wchodzą w skład przedsiębiorstwa. (...)Powyższy przepis nie dotyczy bowiem instalacji wewnętrznych odbiorców, a za takie należałoby uznać urządzenia energetyczne znajdujące się w budynku trafo stanowiącym własność spółki (...) .
Czytaj więcej»

III K 67/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-03-11

Data publikacji: 2013-04-23

trafność 16%

(...)nieprawdę, co do wykonania robót elektrycznych: - w okresie rozliczeniowym w(...)rozliczeniowym w pozycji 45 „ instalacja oświetleniowa ” na kwotę 27(...)- w pozycji 46 „ instalacja oświetlenia ewakuacyjnego ” według zaawansowania(...)- w pozycji 47 „ instalacja siły i sterowania ” według(...)(...)Również inspektor nadzoru w zakresie instalacji elektrycznych T. B. (1) poświadczył wykonanie prac, które w rzeczywistości nie zostały wykonane przez Zakład (...) . (...)Jego zdaniem Urząd Miejski w K. nie stracił na inwestycji w K. , gdyż nie było od chwili zawarcia umowy z wykonawcą indeksacji cen na roboty elektryczne, to znaczy, nie było podwyższenia wartości robót elektrycznych w momencie przerwania prac przez Zakład (...) . (...)Zleceniodawca skierował na pełnienia funkcji na w/w budowie inspektorów: - M. J. (1) - dla robót budowlanych - A. Ż. – dla robót sanitarnych - T. B. (1) – dla robót elektrycznych.
Czytaj więcej»

IX C 539/09

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-03-13

Data publikacji: 2013-04-21

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Działka gruntu wyposażona jest w instalację elektryczną - oświetleniową i siłową, instalację wodno - kanalizacyjną, instalację deszczową oraz instalację centralnego ogrzewania. Brak jest instalacji gazowej oraz własnego przyłącza wodnego. (...)Kanalizacja deszczowa jest w złym stanie technicznym, instalacja elektryczna i siłowa nie w pełni zabezpiecza potrzeby użytkowników nieruchomości.
Czytaj więcej»

IX C 142/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-02-21

Data publikacji: 2013-04-21

trafność 8%

W celach była bieżąca zimna woda, instalacja elektryczna, instalacja grzewcza i wentylacyjna.
Czytaj więcej»

I ACa 1175/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-03-28

Data publikacji: 2013-04-21

trafność 16%

Powód nie kwestionował faktu, że instalacja fotokomórek dotyczy kosztów związanych z utrzymaniem prawidłowego funkcjonowania nieruchomości wspólnej. (...)Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania przed sezonem grzewczym nie jest oderwana od rzeczywistości. (...)Cała instalacja centralnego ogrzewania, łącznie z zainstalowanymi na niej urządzeniami pomiarowymi, stanowi część nieruchomości wspólnej i nie ma znaczenia czy elementy tej instalacji znajdują się w wydzielonych lokalach czy też poza nimi. (...)Wbrew wywodowi apelacji Sąd Okręgowy nie uznał na postawie tego przepisu, że ustawa nakłada obowiązek instalacji ciepłomierzy we wspólnotach mieszkaniowych.
Czytaj więcej»

I C 1509/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-02-08

Data publikacji: 2013-04-20

trafność 14%

Ilość opóźnienia z tego tytułu oszacowano na liczbę 90 dni. konieczność wykonania instalacji oświetlenia ulicznego. (...)Nadto było podyktowane tym, że wykonywanie instalacji oświetleniowej po zakończeniu prac przez stronę powodową wiązałoby się z koniecznością rozbiórki prac przez nią wykonanych na tymże odcinku. (...)Zapoznając się z SIWZ wykonawca był zatem uprawniony do przyjęcia wniosku, że do 15 sierpnia 2009 r. instalacja elektryczna będzie wykonana. (...)Należy także zwrócić uwagę na fakt, że po dniu 15 sierpnia 2009 r. wykonawca drogowy nie miał obowiązku udostępnienia placu budowy wykonawcy instalacji energetycznej.
Czytaj więcej»

I C 771/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-01-07

Data publikacji: 2013-04-20

trafność 16%

Opłaty za energię elektryczną, wodę i gaz rodziny regulowały niezależnie od siebie według wskazań odrębnych liczników. (...)W listopadzie 201 2r. w domu P. zepsuła się instalacja elektryczna i przez okres kilku tygodni powodowie pozbawieni byli prądu. (...)Jak wynikało bowiem z zeznań pozwanego, w ich domu miała miejsce awaria instalacji i to jego staraniami awaria ta została usunięta. Fakt ten potwierdziła także treść faktury VAT z dnia 19.2011r., którą to naprawiający instalację obciążył pozwanego.
Czytaj więcej»

III AUa 619/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-10-23

Data publikacji: 2013-04-20

trafność 15%

Instalacja szła w rurach, które były rozkręcane. Przewody były demontowane łącznie z przetwornikiem, z którego były instalacje do echosondy mieszczące się pod statkiem. (...)Po zakończeniu demontażu ubezpieczony montował nowe urządzenia instalacji nawigacyjnej i elektronicznej. (...)Ubezpieczony kładł kable i podłączał je do urządzeń, które wymienił, montował anteny na masztach i słupach, które łączył z instalacją elektryczną i falowodową, na masztach i słupach wykonywał prace elektryczne, związane z lutowaniem.
Czytaj więcej»