Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4199

I ACa 1345/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-01-24

Data publikacji: 2013-03-21

trafność 10%

Dodatkowo podniesiono, że oczyszczenie spornego terenu zostało przeprowadzone zgodnie z prawem przez Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych im. gen. (...)W polskim prawie nie ma zakazu rozdrabniania roszczeń i jeżeli wierzycielowi przysługuje roszczenie o charakterze pieniężnym, a świadczenie pieniężne zawsze jest podzielne ( art. 379 § 2 kc ), może dochodzić swojego roszczenia częściami w różnych pozwach. (...)Przy uwzględnieniu powództwa o świadczenie (choćby niewyczerpującego całego przysługującego roszczenia) prawomocne orzeczenie ma szersze znaczenie bo obejmuje ustalenie prawa lub stosunku prawnego. (...)Co do pozostałych zarzutów naruszenia prawa procesowego.
Czytaj więcej»

II AKa 2/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-02-14

Data publikacji: 2013-03-21

trafność 12%

(...)6 lutego 2005 r. przez lotnicze przejście graniczne w M. ,(...)(...)ukrywał dokumenty którymi nie miał prawa wyłącznie rozporządzać oraz przywłaszczył dokumenty stwierdzające tożsamość innych osób, w tym: prawo jazdy kat. (...)(...)na nazwisko D. C. oraz prawa jazdy kat. (...)(...)udzielonej oskarżonemu z urzędu obrazę prawa materialnego poprzez niezastosowanie § 14(...)
Czytaj więcej»

I ACa 974/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-01-09

Data publikacji: 2013-03-21

trafność 9%

Jako przyczynę takiego stanu rzeczy wskazał wybuch wulkanu na Islandii, który spowodował ograniczenia w ruchu lotniczym nad Europą i wycofanie się z udziału w imprezie wcześniej zgłoszonych ekip. (...)(...)pozbawienie pozwanego możności obrony swoich praw przez naruszenie art. 227 k.p.c. przez oddalenie wniosków spółki o dopuszczenie dowodu z przesłuchania świadka M. T. oraz przesłuchania Ż. B. , pomimo, że okoliczności, na które zostały powołane te dowody były istotne dla rozstrzygnięcia sprawy. (...)U. Nr 155, poz. 1298 ze zm.) działa w formie stowarzyszenia, do którego w zakresie nieuregulowanym powyższą ustawą, mają zastosowanie przepisy ustawy z 7 kwietnia 1989 r. prawo o stowarzyszeniach ( Dz. (...)Żaden z tych aktów prawnych nie określa zasad reprezentacji, przy czym przepis art. 10 ust. 1 pkt 5 i 6 prawa o stowarzyszeniach stanowi, iż kwestia(...)
Czytaj więcej»

I ACa 27/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-08-24

Data publikacji: 2013-03-22

trafność 7%

Teza orzeczenia: Proces pracy dziennikarza można podzielić na dwa podstawowe etapy : pierwszy-zbierania informacji i ich weryfikacji oraz drugi ich wykorzystania. Na etapie zbierania materiałów najistotniejsze znaczenie ma rodzaj i wiarygodność źródła informacji.Dziennikarz nie powinien opierać sie na źródle ,którego obiektywizm budzi wątpliwości. Ma (...)
Jedynym kosztem Urząd Miasta był zakup dwóch biletów lotniczych z F. do K. dla G. O. i sekretarza miasta - E. D. . (...)Zważywszy na to, że publikacja w (...) posiadała rozmiar prawie całej 8 i 9 strony dziennika, zasadne było żądanie publikacji oświadczenia o rozmiarze 1/3 strony na ósmej stronie wskazanego dziennika w wydaniu regionalnym w K. . (...)Każda zatem z tych osób ponosi odpowiedzialność w granicach określonych w prawie prasowym , odrębnie dla każdej z nich. (...)W. Czachórski, Prawo zobowiązań w zarysie, Warszawa 1968, s. 335-336; J. Dąbrowa (w:) System prawa cywilnego, t.
Czytaj więcej»

VI ACa 312/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2010-11-09

Data publikacji: 2013-03-22

trafność 19%

Pkt III.2 Opóźnienia: ( ...) Zmiana przewoźnika lotniczego, godzin wylotów i powrotów, o ile nie zmieniają ilości świadczeń (np. posiłków czy noclegów) nie stanowią zmiany istotnych warunków umowy i nie stanowią podstawy odstąpienia od umowy oraz innych roszczeń odszkodowawczych. 6. (...)Chodzi przede wszystkim o rodzaj transportu, trasę lotu (możliwość międzylądowania), spółkę lotniczą, typ samolotu oraz plan lotu. 7. (...)Ad. pkt III.2 wzorca (opóźnienia, podróż samolotem) - postanowienia te przyznają przedsiębiorcy prawo do jednostronnej zmiany istotnych warunków umowy, dokonania wiążącej interpretacji umowy, pozbawiają konsumenta prawa możliwości odstąpienia od umowy. (...)Organizator nie ponosi z tego tytułu Żadnych kosztów, a klientowi nie przysługuje prawo do odszkodowania z tytułu tych zmian.
Czytaj więcej»

I ACa 373/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-10-23

Data publikacji: 2013-03-25

trafność 6%

(...)w klasie business wybranych linii lotniczych. (...)Ochronę jej prawa wyłącznego zapewniają natomiast przepisy rozporządzenia w sprawie wspólnotowego znaku towarowego i Prawa własności przemysłowej ( p.w.p. ). (...)Prawa z rejestracji są skuteczne wobec osób trzecich z dniem publikacji. (...)Żądania sformułowane w punktach 2 i 3 pozwu znajdowały oparcie w prawie krajowym.
Czytaj więcej»

I ACa 981/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-11-07

Data publikacji: 2013-03-29

trafność 8%

Takiego prawa nie można zwłaszcza wyprowadzić z samej tylko umowy przedwstępnej, skoro umowa sprzedaży nie doszła do skutku. (...)Wszystko to uzasadnia ocenę, iż podniesiony przez pozwanego zarzut przedawnienia stanowi nadużycie prawa. (...)Potwierdza jedynie, że pozwany świadomie i jawnie działał wbrew prawu i w poczuciu faktycznej bezkarności. (...)Z uwagi na znaczną odległość do siedziby Sądu możliwe jest skorzystanie z transportu lotniczego.
Czytaj więcej»

I ACa 856/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2012-11-08

Data publikacji: 2013-04-05

trafność 20%

W ostatnich latach liczba operacji lotniczych ulegała intensyfikacji. (...)Ograniczenia i niedogodności w wykorzystywaniu działki zgodnie z jej przeznaczeniem są związane między innymi z hałasem lotniczym, którego wartość przekracza granice dopuszczalnego(...)10 dB. W trakcie operacji lotniczych samolotów (...) nie sposób przebywać(...)(...)Od tego momentu wierzyciel ma zatem prawo żądać odsetek ustawowych za opóźnienie na podstawie art. 481 kc. (...)Z tych przyczyn na podstawie przepisu art. 386 § 1 kpc oraz powołanych wyżej przepisów prawa materialnego Sąd Apelacyjny orzekł jak w punkcie 1 sentencji wyroku.
Czytaj więcej»

I ACa 1156/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2013-02-07

Data publikacji: 2013-04-05

trafność 16%

Od listopada 2006 r. stacjonują na tym lotnisku, startują i lądują samoloty (...) W ostatnich latach liczba operacji lotniczych ulegała intensyfikacji. (...)Ograniczenia i niedogodności w wykorzystywaniu działki zgodnie z jej przeznaczeniem są związane między innymi z hałasem lotniczym. (...)Apelujący podniósł zarzuty naruszenia: - art. 136 ust. 3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku - Prawo ochrony środowiska (Dz. (...)Prawo ochrony środowiska (t.j.
Czytaj więcej»

III AUa 958/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2013-03-05

Data publikacji: 2013-04-09

trafność 23%

(...)jednoczesnym odniesieniu się do uregulowań prawa lotniczego w zakresie pojęcia personelu lotniczego – podkreślał ,że w całym(...)loty instruktarzowe i prowadził szkolenie lotnicze ,co uzasadnia zaliczenie tych prac do prac w warunkach szczególnych . (...)Reasumując Sąd Okręgowy w Rzeszowie w tym wypadku stwierdzał, że pomimo formalnego stanowiska Zastępcy Dyrektora ds. (...) czy Dyrektora Ośrodka (...) , w miesiącach w których wnioskodawca wykonywał w znacznym nasileniu czynności lotnicze jego praca była faktycznie pracą pilota. (...)W świetle powyższych ustaleń Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał żądanie odwołania za w pełni zasadne, a zaskarżoną decyzję ZUS za naruszającą prawo. (...)U. Nr 237 poz. 1656 ze zm.) przesłanki nabycia prawa do dochodzonego świadczenia emerytalnego.
Czytaj więcej»