Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

I ACa 255/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-06-25

Data publikacji: 2021-09-20

trafność 9%

Zamieszczając rzeczony artykuł w czasopiśmie, którego byłem redaktorem naczelnym, przyczyniłem się do stworzenia nieprawdziwego wizerunku firmy (...) oraz rozpowszechniania nieprawdziwych opinii o spółce, czym naruszone zostało dobro osobiste spółki w postaci dobrej sławy. (...)Zamieszczając rzeczony artykuł w czasopiśmie, którego jesteśmy wydawcą, przyczyniliśmy się do stworzenia nieprawdziwego wizerunku firmy (...) oraz rozpowszechniania nieprawdziwych opinii o spółce, czym naruszone zostało dobro osobiste spółki w postaci dobrej sławy. (...)Zamieszczając rzeczony artykuł w czasopiśmie, którego byłem redaktorem naczelnym, przyczyniłem się do stworzenia nieprawdziwego wizerunku firmy (...) oraz rozpowszechniania nieprawdziwego wizerunku firmy (...) oraz rozpowszechniania nieprawdziwych(...)(...)Zamieszczając rzeczony artykuł w czasopiśmie, którego jesteśmy wydawcą, i przyczyniliśmy się do stworzenia nieprawdziwego wizerunku firmy (...) oraz rozpowszechniania nieprawdziwych opinii o spółce, czym naruszone zostało dobro osobiste spółki w postaci dobrej sławy.
Czytaj więcej»

V ACa 340/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2021-06-24

Data publikacji: 2021-09-13

trafność 8%

Są nimi między innymi zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, godności osobista.
Czytaj więcej»

II AKa 164/21

wyrok

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2021-06-24

Data publikacji: 2022-06-28

trafność 7%

Popełniając przestępstwo związane z zajmowanym stanowiskiem komornika sądowego spowodował poważne szkody dla wizerunku tej instytucji, za którą stoi autorytet Państwa.
Czytaj więcej»

IV P 14/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2021-06-24

Data publikacji: 2021-08-30

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Wystosowanie przez pracownika e-maila do klientów, w którym sugeruje on, że może zostać zwolniony z pracy, używa zwrotów "zostałem podparty pod murem", "zmuszony do oddania samochodu, telefonu oraz komputera", w także wskazuje, że mógł wystąpić problemy w dostawach i ostatecznie tylko on może je usunąć, o ile pracodawca na to pozwoli, a także (...)
(...)sprzedaży, 9 dbanie o dobry wizerunek firmy, 10 wykonywanie innych obowiązków wynikających z zajmowania stanowiska K. S. , w tym współpraca z pracownikami (...) SA , 11 przestrzeganie obowiązujących w spółce regulaminów oraz przepisów BHP i P. . (...)Chodziło przecież o relacje z kontrahentami, wobec których należało dbać o wizerunek pracodawcy i jego dobre imię, co stanowi jednej z podstawowych kanonów pracy każdego sprzedawcy. (...)Z pewnością nadszarpywał on wizerunek pozwanej Spółki. (...)Nie mógł już mieć pewności, że nie podejmie on działań, które będą godzić w jego wizerunek solidnego pracodawcy i kontrahenta.
Czytaj więcej»

II K 16/21

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Bartoszycach

Data orzeczenia: 2021-06-23

Data publikacji: 2021-06-29

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

Może nastąpić zatem nie tylko ustnie, ale także pismem, drukiem, wizerunkiem lub karykaturą, może uzewnętrznić się(...)
Czytaj więcej»

IV Ka 314/21

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2021-06-22

Data publikacji: 2021-09-13

trafność 8%

Istotność:

W tym miejscu podkreślić należy, iż obwiniony nie wykonując poleceń upoważnionych z mocy ustawy do ich wydawania interweniujących funkcjonariuszy Straży Miejskiej, filmując ich wizerunek mimo prośby o nierobienie tego,(...)
Czytaj więcej»

III K 171/19

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-06-21

Data publikacji: 2022-02-18

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Znieważenie może być dokonane słowem, pismem, drukiem, wizerunkiem (np. karykaturą), a nawet gestem.
Czytaj więcej»

I C 39/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2021-06-18

Data publikacji: 2022-12-28

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Zgodnie z art. 23 § 1 k.c. dobra osobiste człowieka, w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Zgodnie z art. 23 § 1 k.c. dobra osobiste człowieka, w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»

III AUa 122/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2021-06-17

Data publikacji: 2021-07-19

trafność 8%

G. G. jako jej jedyny wspólnik i prezes zarządu zdecydował, że przedmiotem działalności tej Spółki będzie tzw. marketing szeptany polegający na świadczeniu usług mających za zadanie podtrzymywanie pozytywnego wizerunku firm – klientów spółki w internecie. (...)Zgodnie z pisemnym zakresem obowiązków sporządzonym przez G. G. do obowiązków ubezpieczonego jako dyrektora oddziału (...) Sp. z o.o. miało należeć m.in. tworzenie i opracowanie nowych produktów i usług, kreowanie wizerunku firmy, zapewnianie płynnej strategii rozwojowej,(...)
Czytaj więcej»

I ACa 282/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-06-16

Data publikacji: 2021-10-12

trafność 14%

Jak odnotował Sąd Okręgowy, fotomontaż z wizerunkiem powoda oraz wyżej wymienione tytuły zajmowały całą powierzchnię okładki. (...)Zarzut taki – postawiony publicznie (w tradycyjnym i internetowym wydaniu gazety) – umniejsza wizerunek powoda w opinii publicznej, godzi w jego reputację, autorytet, wiarygodność, naraża na utratę zaufania niezbędnego do wykonywania zawodu i prowadzenia działalności politycznej. (...)Ucierpiał bowiem jego wizerunek i autorytet publiczny, powód nadal musi mierzyć się z krytycznymi uwagami na swój temat i związanymi z informacjami ujawnionymi w artykule. (...)Okładka tego wydania gazety w zasadzie w całości została poświęcona temu jednemu artykułowi, zawiera ona wizerunek powoda i istotne tezy (zarzuty) stawiane powodowi w artykule.
Czytaj więcej»