Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3922

V GC 670/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Opolu

Data orzeczenia: 2013-01-24

Data publikacji: 2013-05-07

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)nr (...) r. na wykonanie instalacji sanitarnych zewnętrznych wg zakresu prac wyszczególnionego w zał. nr 1 do tej umowy oraz w dniu 19 lipca 2010r. umowę nr (...) na wykonanie instalacji sanitarnych wewnętrznych w budynku zaplecza treningowego oraz instalacji wentylacji. (...)Co do sposobu odwodnienia projekt ten przewidywał odpompowywanie wody w gruntach piaszczystych z wykopu agregatami pompowymi z igłofiltrami z napędem spalinowym lub elektrycznym. (...)Dowód: postanowienia metryki projektu w zakresie wytycznych co do realizacji sieci i odwodnienia k. 25-30, zbiorczy plan sieci k. 31. (...)Zastosowana przez niego metoda odwodnienia sprowadzała się do wykopania dołów i odpompowywania z nich wody za pomocą pomp elektrycznych.
Czytaj więcej»

I ACa 1165/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2013-01-23

Data publikacji: 2020-07-23

trafność 22%

Protokoły odbioru technicznego stwierdzają, że roboty zostały zrealizowane zgodnie z projektem technicznym. (...)Jakość wykonanych prac instalacji elektrycznych, wentylacji bytowej, oddymiającej i klimatyzacji zasilanych z rozdzielni jest dobra (szczegółowo opisanych w protokole). (...)W maja 2008r nie były gotowe wszystkie elementy do montażu instalacji. (...)Rozruch urządzeń elektrycznych mógł nastąpić dopiero po dokonaniu pomiaru instalacji elektrycznych i podłączeniu napięcia docelowego, które zostało podane w miesiącu listopadzie 2008r.
Czytaj więcej»

XVII AmE 82/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-01-22

Data publikacji: 2016-06-15

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

Przedmiotem wytycznych Sądu Apelacyjnego była też ocena prawna wydawanych wraz z projektem umowy warunków przyłączenia. (...)Wraz z wydanymi dnia 29 stycznia 2008r. warunkami przyłączenia, przedsiębiorstwo energetyczne przedstawiło wnioskodawczyni projekt umowy przyłączeniowej, która przewidywała opłatę(...)92.030.000 zł plus VAT (projekt umowy o przyłączenie k.4-7 akt adm). (...)Ponadto w świetle art. 7 ust. 6 ustawy budowę i rozbudowę odcinków sieci służących do przyłączenia instalacji należących do podmiotów ubiegających się o przyłączenie do sieci zapewnia przedsiębiorstwo energetyczne, zajmujące się m.in. dystrybucją energii elektrycznej. (...)W tym miejscu zauważyć trzeba, iż takie stanowisko musiał mieć na uwadze i przyjąć także powód, skoro wydając projekt umowy o przyłączenie wiedział, iż zainteresowany nie posiada jeszcze koncesji, co wynika z treści projektu przedmiotowej umowy (§ 5 ust. 4 projektu umowy na k. 5 akt adm.).
Czytaj więcej»

VI ACa 642/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-01-18

Data publikacji: 2013-04-07

trafność 12%

(...)budowy do stanu przewidzianego w projekcie (§ 6 pkt 16 i(...)(...)Zakres rzeczowy robót objętych umową obejmował wykonanie: instalacji elektrycznej oddymiania klatek schodowych, aranżacji gabinetu(...)spustowej z kanalizacją deszczową i instalacji wody w natryskowniach (§ 1 umowy) Zamówienie zrealizowane być miało w terminie do 30 maja 2009r. (§ 2 umowy). (...)(...)budowy do stanu przewidzianego w projekcie, a nadto złożył wszelkie wymagane dokumenty (§ 2 ust. 2 lit. d) i § 6 ust. 25 i 27 umowy). (...)Nie wykonał bowiem jedynie obowiązku doprowadzenia po zakończeniu robót placu budowy oraz terenu stanowiącego zaplecze budowy do stanu przewidzianego w projekcie.
Czytaj więcej»

I C 143/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-01-18

Data publikacji: 2013-03-23

trafność 24%

W dniu 11 marca 2010 r. ubezpieczyciel zwrócił się do powoda z żądaniem przedstawienia protokołu odbioru i kontroli instalacji elektrycznej z uwagi na fakt, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogła być wadliwa instalacja. (...)Budynek był budowany w oparciu o projekt budowlany sporządzony w styczniu 2007 r. przez specjalistów z branży architektonicznej, konstrukcji, instalacji sanitarnej i elektrycznej. (...)Dowód: projekt budowlany wraz z projektem zagospodarowania terenu i rysunkami k. 13 – 43, projekt instalacji sanitarnych k. 46 – 50, projekt instalacji elektrycznej k. 51 – 62, zaświadczenie(...)(...)W dalszej części wskazał, że niezgodności w opinii dotyczą instalacji elektrycznej, instalacji sanitarnej, konstrukcji drewnianej budynku (ściany), ścian (wypełnienia), dachu (konstrukcja i warstwy), stolarki oraz schodów.
Czytaj więcej»

XVII AmE 16/11

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-01-17

Data publikacji: 2013-06-26

trafność 19%

Orzeczenie nieprawomocne

Powyższe warunki przyłączenia nie wyszły jednak poza fazę projektu i nie zostały „wydane” powodowi. (...)Inwestycje w przebudowę sieci dystrybucyjnej 110 kV należących do (...) S.A. wymagane do wprowadzenia mocy farmy wiatrowej zostały ujęte w Projekcie Planu Rozwoju na lata 2011-2015. (...)(...)energii przez urządzenia, sieci lub instalacje należące do podmiotu ubiegającego się o przyłączenie. (...)W przypadku systemu elektroenergetycznego szczegółowe kwestie wydawania warunków technicznych przyłączenia oraz wymagań technicznych stawianych urządzeniom, sieciom i instalacjom podmiotów ubiegających się o przyłączenie(...)
Czytaj więcej»

V ACa 833/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2013-01-17

Data publikacji: 2013-03-16

trafność 20%

Obecnie część właścicieli lokali mieszkalnych położonych w budynku przy ul. (...) korzysta z co. i c.w.u z energii cieplnej produkowanej przez kotłownię znajdująca się wewnątrz tego budynku, a część właścicieli lokali tegoż budynku korzysta z ogrzewania elektrycznego. (...)Powodowa wspólnota twierdzi, że instalacja ta stanowi własność poszczególnych właścicieli(...)lokali i sprzedaży wskazuje, że instalacja ta wraz z kotłownią znajdującą się wewnątrz budynku należy do Biura (...) . (...)Przepis art. 49 § 1 kpc stanowi wprost, że urządzenia służące do doprowadzenia lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej oraz inne podobne, nie należą do części składowych nieruchomości, jeżeli wchodzą w składa przedsiębiorstwa. (...)Celem tego unormowania jest bowiem uregulowanie stosunków własnościowych dotyczących urządzeń służących do doprowadzania lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej oraz innych urządzeń podobnych (por. uzasadnienie projektu ustawy o zmianie ustawy -(...)
Czytaj więcej»

I ACa 749/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-01-16

Data publikacji: 2013-04-10

trafność 15%

W trakcie prowadzenia robót zaszła konieczność aktualizacji projektu technicznego, co spowodowało konieczność wykonania dodatkowych prac nieujętych w przedmiarze robót dostarczonym powodowi w procedurze przetargowej. (...)Do obowiązków zamawiającego (tj. pozwanego), zgodnie z § 5 umowy, należało: protokolarne przekazanie placu budowy, wskazanie punktu poboru wody i energii elektrycznej oraz dokonywanie odbioru robót zanikowych(...)(...)Przewidziany w umowie termin zakończenia prac nie został jednak zachowany - w toku realizacji projektu pojawiła się konieczność wykonania prac dodatkowych oraz zmian dotyczących projektu technicznego przebudowy i adaptacji budynku. (...)(...)robót dodatkowych nie ujętych w projekcie technicznym, na podstawie którego została zawarta umowa z 12 maja 2008 roku, co dotyczyło branż budowlanej, sanitarnej i elektrycznej, których wartość wynosi 21.744,16 zł brutto i które zostaną wykonane do 30 kwietnia 2009.
Czytaj więcej»

I C 36/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-01-15

Data publikacji: 2013-03-22

trafność 15%

W uzasadnieniu podała, że w oparciu o umowę numer (...) z dnia 18 marca 2010 r. zawartej pomiędzy Gminą D. , a konsorcjum firm wykonawczych (...) S.A. z siedzibą w B. oraz (...) .R.I. realizowane były roboty budowlane związane z realizacją projektu pod nazwą (...) . (...)(...)na cele p.poż. oraz wykonanie instalacji sanitarnych i elektrycznych wewnętrznych, wentylacji mechanicznej i instalacji odgromowej.
Czytaj więcej»

XXVI GC 194/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-01-15

Data publikacji: 2014-06-04

trafność 18%

Orzeczenie nieprawomocne

Jeżeli inwestor, w terminie 14 dni od przedstawienia mu przez wykonawcę umowy z podwykonawcą lub jej projektu, wraz z częścią dokumentacji dotyczącą wykonania robót określonych w umowie lub projekcie, nie zgłosi na piśmie sprzeciwu lub zastrzeżeń, uważa się, że wyraził zgodę na zawarcie umowy. (...)Wyrażenie zgody w sposób bierny objawia się brakiem zgłoszenia na piśmie sprzeciwu lub zastrzeżeń w terminie 14 dni od przedstawienia mu przez wykonawcę umowy z podwykonawcą lub jej projektu, wraz z częścią dokumentacji dotyczącą wykonania robót określonych w umowie lub projekcie. (...)Ponadto treść przedłożonej umowy lub jej projektu powinna obejmować wszystkie postanowienia istotne dla określenia zakresu odpowiedzialności solidarnej inwestora, a jej uzupełnieniem jest odpowiednia część dokumentacji, obejmująca roboty będące przedmiotem umowy ( projektu ). (...)(...)np. wykonanie fundamentów, ścian, stropów, instalacji elektrycznej ) ( wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 2 grudnia 2011 r., VI ACa 690/11, Lex nr 1103601 ).
Czytaj więcej»