Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3933

I ACa 402/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2012-12-20

Data publikacji: 2013-01-29

trafność 32%

Materiały zamawiał bezpośrednio u powoda B. K. (1) , który wykonywał roboty związane z instalacją elektryczną. (...)Dostarczone przez powoda na podstawie złożonego zamówienia elementy instalacji oświetleniowej – oprawy oświetleniowe i szafa sterownicza - zostały zakwestionowane przez inspektora nadzoru, jako nie odpowiadające elementom wskazanym w projekcie. (...)(...)sposób dokonał zamówienia spornych elementów instalacji elektrycznej. Z zeznań wymienionych osób wynika, że tylko B. K. (1) , który montował dostarczone elementy był fachowcem w branży elektrycznej.
Czytaj więcej»

I ACa 619/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2012-12-20

Data publikacji: 2013-03-23

trafność 20%

W miejsce czynszu dzierżawca zobowiązał się do przeprowadzenia niezbędnego remontu obiektu wraz z ogrodzeniem oraz do podłączenia na własny koszt instalacji elektrycznej. (...)Z uwagi na to, że wstępny projekt podziału nieruchomości powódki nie wydziela działki przeznaczonej na takie poszerzenie, projekt ten podlega negatywnemu zaopiniowaniu. (...)(...)2005r. terminem rozpoczęcia robót budowlanych instalacji kanalizacyjnej, wnosi o dokonanie do dnia 15 marca 2005r. wpłaty na konto Urzędu Miasta w H. kwoty 3 300 zł na poczet realizacji budowy. (...)W odniesieniu do tego wniosku postanowienie pozytywnie opiniujące projekt podziału zapadło 29 sierpnia 2008r. i poprzedzone było wydaniem dwóch postanowień negatywnie opiniujących projekt podziału.
Czytaj więcej»

I ACa 1235/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-12-20

Data publikacji: 2013-03-16

trafność 8%

Natomiast pozwana w dalszym ciągu, chociaż już bez tytułu prawnego, korzystała ze sfinansowanych przez niego instalacji i urządzeń, nie dokonując z tego tytułu żadnych wpłat na rzecz powoda. (...)(...)r. koszty załadunku, rozładunku i instalacji magla w pralni w P.(...)(...)Odnośnie pozostałych kosztów (tj. koszty korzystania z samochodu F. (...) , koszty instalacji magla, koszty przejazdów powoda i(...)(...)Co do zasady jednak treść umowy spółki z dnia 28 czerwca 2010 r. i projektu umowy najmu lokalu użytkowego datowanego(...)
Czytaj więcej»

I ACa 1319/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2012-12-20

Data publikacji: 2013-02-20

trafność 9%

W projekcie finalnie określono zastosowanie technologii tzw. mat V. . (...)Prace zostały wykonane zgodnie z projektem. Prace instalacji c.o., kotłownię gazową, drenaż opaskowy z przepompownią wody deszczowej oraz ścieków sanitarnych powód zlecił do realizacji E. G. (1) . Prace te zostały wykonane zgodnie z projektem i prawidłowo, jak również odebrane bez zastrzeżeń.
Czytaj więcej»

V ACa 963/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-12-20

Data publikacji: 2013-05-30

trafność 13%

Starosta B. projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę dla (...) sieci wodociągowej wraz przepompownią ścieków. (...)(...)odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej oraz inne urządzenia podobne nie należą do części składowych nieruchomości, jeżeli wchodzą w skład przedsiębiorstwa. (...)W obecnym stanie prawnym nie można jednak przyjąć, aby własność tych ruchomości z chwilą połączenia z instalacją przedsiębiorstwa w taki sposób, że stała się jej częścią składową, prowadziła do nabycia własności tych urządzeń. (...)Mając zaś na względzie, że celem obecnego unormowania jest uregulowanie stosunków własnościowych dotyczących urządzeń służących do doprowadzania lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej oraz innych urządzeń podobnych (por. uzasadnienie projektu ustawy o zmianie ustawy -(...)
Czytaj więcej»

XVII AmE 98/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-12-20

Data publikacji: 2018-01-11

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Opłata ta obejmuje (...) nakładów koniecznych do poniesienia w związku z realizacją prac określonych w § 7 ust. 1” (dowód: projekt umowy k. 222 akt admin.). (...)Prezes URE na wniosek (...) sp. z o.o. w P. uznał projekt planu rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną opracowanego na lata 2011-15 na podstawie art. 16 ust. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz. (...)Przechodząc do meritum, podstawą rozstrzygnięcia Prezesa URE w zaskarżonej decyzji, było ustalenie, że istnieją techniczne i ekonomiczne warunki przyłączenia instalacji zainteresowanego do sieci powódki, a co za tym idzie w dalszej kolejności publicznoprawny obowiązek zawarcia umowy o przyłączenie. (...)A jeżeli tak to opłata o której mowa w art. 7 ust 8 pkt 3 Pe za przyłączenie, mając na uwadze orzecznictwo (SN III SK 33/11, SA sygn.akt VI Aca 1508/11) pobierana jest za zespolenie (złączenie) instalacji nowego wytwórcy energii z siecią przedsiębiorstwa energetycznego.
Czytaj więcej»

I ACa 661/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2012-12-19

Data publikacji: 2013-03-01

trafność 14%

W dniu 20 lipca 2007 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w S. zawarła z (...) spółką akcyjną umowę sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji. (...)Wskazano, że przekazanie instalacji odbędzie się nieodpłatnie na podstawie protokołu przekazania urządzeń na rzecz Gminy. (...)Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w S. przesłała pozwanej poprawiony projekt porozumienia w sprawie utrzymania oświetlenia drogowego w rejonie węzła M. oraz odpis umowy z dnia 20 lipca 2007 roku zawartej przez powódkę z przedsiębiorstwem (...) spółką akcyjną . (...)Podniósł, że Sąd całkowicie pominął treść art. 18 Prawa energetycznego nakładającego na gminy realizację określonych zadań z zakresu zaopatrzenia w energię elektryczną.
Czytaj więcej»

I ACa 957/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2012-12-19

Data publikacji: 2013-01-18

trafność 13%

Do 20 marca 2003r. zakończono prace wykończeniowe na pierwszym piętrze tego domu i wykonano wewnętrzną instalację wodociągowo - kanalizacyjną, co. i elektryczną wraz z przyłączami. Budynek był wznoszony w oparciu o tzw. projekt gotowy autorstwa B. W. . (...)Projekt przewidywał wykonanie ław fundamentowych i ścian fundamentowych wylewanych na mokro z betonu. (...)W dokumentacji brak jest adnotacji o zaadaptowaniu projektu domu do warunków miejscowych.
Czytaj więcej»

I ACa 970/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-12-17

Data publikacji: 2013-03-23

trafność 15%

Domy miały być wybudowane zgodnie z projektem budowlanym, adaptacją architektoniczną oraz w oparciu o dokumentację techniczną - zatwierdzonymi i dostarczonymi przez Inwestora. (...)Wartość robót strony w umowie określiły na podstawie adaptowanych projektów budowlanych, ostatecznie na kwotę 3 000 000 zł netto. (...)Faktura nr (...) dotyczyła robót polegających na wykonaniu tarasów i schodów zewnętrznych, montażu okien dachowych oraz barierek tarasowych, montażu skrzynek do poboru mediów oraz odpłatności za dokonane odbioru elektryczne, gazowe, wodno - kanalizacyjne oraz kominiarskie. (...)Należy przy tym pamiętać, że za część nienależytego wykonania robót według opinii biegłego odpowiada autor projektu, jednak w tej sprawie Sąd tej kwestii nie przesądza.
Czytaj więcej»

I ACa 373/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2012-12-13

Data publikacji: 2013-03-23

trafność 17%

Wystosowali pismo do inwestora zastępczego, w którym wskazali błędy w projekcie. Pozwolenie na budowę różniło się od projektów wykonawczych w taki sposób, że instalacja SSP (system sygnalizacji pożarów) występowała tylko w jednym budynku według dokumentacji, a pozwolenie na budowę przewidywało taką instalację dodatkowo w dwóch budynkach. (...)Pracę wykonali zgodnie z projektem wykonawczym. (...)Z. C. kierownik robót elektrycznych reprezentujący wykonawcę wpisał w dniu datą 01 marca 2010 roku w dzienniku budowy oświadczenie o zgłoszeniu gotowości do odbioru instalacji niskoprądowych.
Czytaj więcej»