Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4224

I ACa 55/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-03-14

Data publikacji: 2013-05-01

trafność 23%

Powód został pouczony o prawie wniesienia odwołania w terminie 7 dni. (...)W tym zakresie zgodzić się z nim należy, że procedowanie według nieobowiazującego regulaminu nie wystarczy, aby uznać sprzeczność z prawem orzeczenia, jeśli nie rzutuje na rzetelność i wszechstronność zbadania sprawy i nie prowadzi do ograniczenia prawa do obrony. (...)(...)pierwszej instancji, że powód miał prawo do wyrażania własnego zdania, w tym prawo do krytyki działania organów (...) , miał też prawo zgłaszania doniesienia do Prokuratury, jeśli w jego ocenie doszło do przestępstwa, nadto miał prawo występowania do Prezydenta Miasta K.(...)(...)(...)posiada, oraz, że sąd naruszył prawo materialne, a to art. 96 ustawy prawo lotnicze przez jego niezastosowanie i przyjęcie, że członkostwo w stowarzyszeniu (...) jest warunkiem uzyskania licencji lotniczej – wbrew bowiem tym zarzutom(...)
Czytaj więcej»

III AUa 958/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2013-03-05

Data publikacji: 2013-04-09

trafność 23%

(...)jednoczesnym odniesieniu się do uregulowań prawa lotniczego w zakresie pojęcia personelu lotniczego – podkreślał ,że w całym(...)loty instruktarzowe i prowadził szkolenie lotnicze ,co uzasadnia zaliczenie tych prac do prac w warunkach szczególnych . (...)Reasumując Sąd Okręgowy w Rzeszowie w tym wypadku stwierdzał, że pomimo formalnego stanowiska Zastępcy Dyrektora ds. (...) czy Dyrektora Ośrodka (...) , w miesiącach w których wnioskodawca wykonywał w znacznym nasileniu czynności lotnicze jego praca była faktycznie pracą pilota. (...)W świetle powyższych ustaleń Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał żądanie odwołania za w pełni zasadne, a zaskarżoną decyzję ZUS za naruszającą prawo. (...)U. Nr 237 poz. 1656 ze zm.) przesłanki nabycia prawa do dochodzonego świadczenia emerytalnego.
Czytaj więcej»

IV C 1461/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-03-04

Data publikacji: 2014-03-12

trafność 36%

Orzeczenie nieprawomocne

Prawo ochrony środowiska Dz.U.2008.25.150 (z późniejszymi zmianami). (...)Prawo ochrony środowiska Dz.U.2008.25.150 (z późniejszymi zmianami). (...)Na skutek zmiany przepisów prawa Sejmik Województwa (...) w dniu 20 czerwca 2011 r. podjął Uchwałę nr (...) w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania dla Portu Lotniczego (...) w W. . (...)Nie sposób jednak zbagatelizować problemu, iż port lotniczy nie może funkcjonować bez korzystających z jego usług przewoźników lądowych, a tym samym bez odbywającego się na nim ruchu lotniczego.
Czytaj więcej»

I ACz 187/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2013-02-27

Data publikacji: 2013-07-26

trafność 23%

Sygn. akt I ACz 187/13 UZASADNIENIE postanowienia Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 27 lutego 2013 roku Postanowieniem z dnia 16 listopada 2012 roku Sąd Okręgowy w Krakowie w sprawie o sygn. akt I C 775/11 z powództwa M. W. przeciwko Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu im. (...) Sp. z o.o.(...)(...)U. Nr 49, poz. 445 z późn. zm.) Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 24 maja 1973 r., II CZ 64/73, niepubl., stwierdził, że prawa biegłego do przyznania wynagrodzenia za(...)W niniejszej sprawie strona powódka wykorzystała swoje prawa procesowe i złożyła zarzuty do(...)(...)W związku z powyższym postanowienie Sądu Okręgowego z dnia 16 listopada 2012 roku jest trafne i zgodne z prawem, a wobec tego zażalenie M. W. podlegało oddaleniu na podstawie art. 385 k.p.c. w zw. z art. 397 § 2 k.p.c.
Czytaj więcej»

I ACa 810/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-02-27

Data publikacji: 2013-07-26

trafność 5%

Rodzina zdecydowała się na ten ośrodek ponieważ transport do S. był możliwy jedynie lotniczy, a poza tym w S. nie ma tak kompleksowych ośrodków, koniecznych do rehabilitacji powódki z uwagi na jej stan zdrowia. (...)Noga prawa była bezwładna, początkowo powódka poruszała się na wózku. (...)Tymczasem nie można wykazywać naruszenia prawa materialnego wadliwością ustaleń faktycznych i twierdzić zasadnie, że w stanie faktycznym, który skarżący uznaje za prawidłowy, przepisy prawa materialnego poddano błędnej wykładni czy(...)(...)Rozstrzygnięcie to winno również znajdować oparcie w przepisach prawa materialnego adekwatnych do poczynionych ustaleń faktycznych.
Czytaj więcej»

I ACa 795/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-02-14

Data publikacji: 2020-07-13

trafność 10%

Obecnie zgłaszane przez nią roszczenia wynikają z odmowy udzielenia prawa wykupu zajmowanych lokali komunalnych przez U. M. B. . (...)(...)nieruchomości i stanowiła równowartość biletów lotniczych do USA. Z materiału dowodowego sprawy nie wynika także, by pozwany zobowiązał się do zapewnienia rodzinie powódki własnościowych lokali mieszkalnych. (...)Prawo lokalowe lokal zamienny położony w B. przy ul. (...) (k. 17). (...)Prawo lokalowe w wersji obowiązującej w marcu 1988 r.
Czytaj więcej»

II AKa 2/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-02-14

Data publikacji: 2013-03-21

trafność 12%

(...)6 lutego 2005 r. przez lotnicze przejście graniczne w M. ,(...)(...)ukrywał dokumenty którymi nie miał prawa wyłącznie rozporządzać oraz przywłaszczył dokumenty stwierdzające tożsamość innych osób, w tym: prawo jazdy kat. (...)(...)na nazwisko D. C. oraz prawa jazdy kat. (...)(...)udzielonej oskarżonemu z urzędu obrazę prawa materialnego poprzez niezastosowanie § 14(...)
Czytaj więcej»

V Pa 9/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2013-02-14

Data publikacji: 2013-03-15

trafność 14%

Stosownie do ustaleń Sądu, powód ukończył Technikum Mechaniczne o kierunku budowa silników spalinowych lotniczych, Wyższą Szkołę (...) w Z. na kierunku wychowanie techniczne oraz studia podyplomowe: Matematyka z Informatyką i Stosowaniem Technik Komputerowych. (...)Nadto wskazano, że zakres pełnomocnictwa obejmuje uprawnienia wynikające z przepisów prawa pracy oraz że ochronie podlegają członkowie Prezydium Komisji Międzyzakładowej (3 osoby). Zgodnie z uchwałą, zakres pełnomocnictwa obejmuje uprawnienia wynikające z przepisów prawa pracy wynikające z ogólnie obowiązujących przepisów prawa pracy. (...)Posiadana przez niego specjalność z zakresu budowy silników spalinowych lotniczych jest u strony pozwanej nieprzydatna, bowiem szkoła kształci w dwóch kierunkach, technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych.
Czytaj więcej»

VIII GC 286/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-02-13

Data publikacji: 2013-03-19

trafność 8%

Nadto, mając na uwadze przedłożone przez stronę powodową dokumenty z biura podróży, bilety lotnicze i kolejowe, bilety wstępu, potwierdzenia(...)(...)Mając zatem na uwadze brzmienie art. 63 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe (t. jedn. (...)Z zasad ogólnych prawa cywilnego wynika, iż dłużnik (pozwany bank) powinien spełnić świadczenie do rąk wierzyciela. (...)W takiej sytuacji uprawniony z umowy rachunku bankowego posiadacz rachunku zachowuje prawo żądania zwrotu przechowywanych środków, a ewentualna odpowiedzialność odszkodowawcza banku może tylko uzupełniać obowiązek wypłaty.
Czytaj więcej»

I ACa 499/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-02-12

Data publikacji: 2013-05-12

trafność 28%

Ustalić więc należało, na podstawie zgodnych twierdzeń stron, że podczas prawie połowy z kontroli, które powód przeszedł w stołecznym porcie lotniczym w istotnym dla sprawy okresie, nie był postawiony przed koniecznością zdjęcia turbanu. (...)Skuteczność działania funkcjonariuszy Straży Granicznej nie jest mierzona liczbą osób zatrzymanych, lecz stanem bezpieczeństwa w ruchu lotniczym. (...)(...)zamiar skorzystania z międzynarodowych linii lotniczych, kontroli manualnej, jak również, na zasadach określonych przepisami prawa, kontroli osobistej, do której skarżący zaliczał czynność zdjęcia turbanu przez przedstawicieli religii sikhijskiej. (...)Zgoda osoby pokrzywdzonej, tak jak działanie sprawcy w granicach porządku prawnego, stanowią okoliczności wyłączające bezprawność naruszenia chronionych prawem dóbr osobistych, w tym wolności oraz praw człowieka, nie znoszą natomiast samego naruszenia tych dóbr.
Czytaj więcej»