Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8834

V GC 509/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Tarnowie

Data orzeczenia: 2015-02-04

Data publikacji: 2015-11-03

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Strona powodowa domagała się zasądzenia należności jako wierzyciel wtórny, zaś wierzytelność tą nabyła w drodze cesji wierzytelności, która zobowiązywała zbywcę, do przekazania nabywcy (stronie powodowej) umów zawartych z klientami. Strona powodowa nie miała więc żadnych ograniczeń w zakresie możliwości przedstawienia środków dowodowych w (...)
W myśl art. 248 § 1 k.p.c. k ażdy obowiązany jest przedstawić na zarządzenie sądu w oznaczonym terminie i miejscu dokument znajdujący się w jego posiadaniu i stanowiący dowód faktu istotnego dla rozstrzygnięcia sprawy, chyba że dokument zawiera tajemnicę państwową.
Czytaj więcej»

III Ca 1228/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-02-04

Data publikacji: 2015-04-27

trafność 17%

Istotność:

Argumentacja dotycząca odmowy przedstawienia dokumentacji księgowej przez pozwaną spółkę, motywowana wykorzystaniem tajemnicy przedsiębiorstwa i możliwości dopuszczenia się przez powoda czynu nieuczciwej konkurencji nie mogła odnieść zamierzonego skutku. Wskazać bowiem należy, iż powód w ramach łączącej strony umowy o zarządzanie serwisem został zobowiązany do zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa, jak również o skutkach związanych z jego naruszeniem. Pozwany nie wykazał przy tym, iż powód podejmował jakiekolwiek działania zmierzające do ujawnienia informacji objętych tajemnicą przedsiębiorstwa, czy też ich wykorzystania w ramach działalności konkurencyjnej.
Czytaj więcej»

III C 1555/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2015-02-05

Data publikacji: 2016-02-12

trafność 8%

Zgodnie z treścią przepisu art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

I ACa 722/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2015-02-06

Data publikacji: 2015-06-24

trafność 4%

Istotność:

Nie ma racji skarżący, że T. M. swoim postępowaniem utrudniał postępowanie, na pewno o tym nie świadczy chęć uzyskania oświadczenia zachowania w tajemnicy pozyskanej na terenie gospodarstwa powoda wiedzy produkcyjnej.
Czytaj więcej»

X P 838/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-02-06

Data publikacji: 2015-03-23

trafność 8%

(...)których to wyniki są objęte tajemnicą bankową.
Czytaj więcej»

II K 87/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2015-02-09

Data publikacji: 2015-03-04

trafność 9%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Ponadto miał także nadzorować przebieg remontu, jaki odbywać się będzie w pomieszczeniach w P. , oraz zapewnić utrzymanie w tajemnicy tego przedsięwzięcia. (...)Nadto K. O. (1) po uzgodnieniach z A. zaproponował D. B. (1) wynagrodzenie pieniężne za wykonywane przez niego czynności związane z funkcjonowaniem nielegalnej wytwórni wyrobów tytoniowych oraz za zachowanie tego przedsięwzięcia w tajemnicy. (...)Jak twierdził K. O. (1) , D. B. (1) sam zaoferował, by świadek w zamian za utrzymanie tajemnicy o nielegalnej wytwórni papierosów kupił na potrzeby firmy prowadzonej przez niego i oskarżonego, która znajdowała się trudnej sytuacji finansowej, samochód dostawczy. (...)O tym, że działalność wytwórni w P. była utrzymywana w najściślejszej tajemnicy świadczą zasługujące na wiarygodność zeznania świadka J. K. (1) (k. 267v – 268, 1118v, 3653 - 3654), który prowadził działalność gospodarczą w bezpośrednim sąsiedztwie budynku przy ul. (...) należącym do spółki (...) .
Czytaj więcej»

IX GC 539/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2015-02-10

Data publikacji: 2017-06-19

trafność 8%

Istotność:

(...)sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.
Czytaj więcej»

XVII AmC 1384/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-02-10

Data publikacji: 2017-03-06

trafność 11%

Orzeczenie nieprawomocne

Wnieśli nadto o dopuszczenie dowodu z zeznań świadków P. M. i B. D. ( Towarzystwo (...) S.A. ) oraz P. F. i K. T. ( (...) Bank S.A. ) na okoliczności wskazane w treści przedmiotowych pism, a także wyłączenie jawności rozprawy w trybie art. 153 § 1 [1] kpc i zwolnienie z tajemnicy ubezpieczeniowej. (...)(...)ciąży obowiązek nieujawniania informacji objętych tajemnicą zawodową.
Czytaj więcej»

I Ca 24/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Sieradzu

Data orzeczenia: 2015-02-11

Data publikacji: 2015-03-10

trafność 8%

Istotność:

Ponieważ S. R. nikogo o zgodę nie pytała, nie uzyskała także upoważnienia sądowego do wykonania tejże czynności, przekazała darowiznę w tajemnicy był to czyn bezprawny.
Czytaj więcej»

I C 502/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-02-11

Data publikacji: 2016-02-02

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»