Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3922

I ACa 602/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2012-10-01

Data publikacji: 2013-03-16

trafność 10%

Szczegółowy zakres robót budowlano – montażowych i dostaw określał projekt budowlany i przedmiot robót oraz Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia. (...)Pismem z dnia 21.08.2008 r. strona powodowa zawiadomiła stronę pozwaną, że dokumentacja projektowa precyzyjnie określa, jaka posadzka i w jakiej technologii winna być wykonana przytaczając odpowiedni fragment zapisu z projektu budowlanego części architektonicznej. (...)Pismem z dnia 18.06.2009 r. strona powodowa zgłosiła pozwanemu wystąpienie dalszych wad polegających na odpadnięciu płyt regipsu przymocowanych do sufitu w pomieszczeniu piwnicy, bardzo mocnego nasiąknięcia wodą powierzchni sufitu pod płytami oraz usterek w instalacji kanalizacyjnej. (...)Wynagrodzenia za wykonanie robót liczone miało być wg kosztorysu powykonawczego, w oparciu o ustalone przez strony w umowie, odrębnie dla robót budowlanych i elektrycznych, robót z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji oraz robót technologicznych, stawki i ceny.
Czytaj więcej»

XVII AmC 5936/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-10-02

Data publikacji: 2016-06-24

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Jest to szczególnie uzasadnione przy świadczeniach o charakterze ciągłym, jakim jest usługa dystrybucji energii elektrycznej. (...)Zarówno wykonanie takiego projektu jak i przyłącza dokonywane jest na zlecenie podmiotu przyłączanego a więc i konsumenta. (...)Podmiot przyłączany występujący w roli zleceniodawcy prac polegających na zaprojektowaniu a potem wykonaniu przyłącza, po ich wykonaniu staje się właścicielem przyłącza i projektu. (...)(...)skontrolowania prawidłowości zaprojektowania i wykonania instalacji.
Czytaj więcej»

I ACa 892/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-10-09

Data publikacji: 2012-12-19

trafność 41%

W dniu 2 października 2008 r. w czasie wizji lokalnej na budowie przedstawiciele wykonawcy stwierdzili rozbieżności pomiędzy projektem budowlanym, a rzeczywistymi instalacjami elektrycznymi, uznając je za zmiany nieistotne wprowadzone do projektu powykonawczego za zgodą autora projektu budowlanego. (...)Instalacja elektryczna została wykonana niezgodnie z projektem głównym bez projektu zamiennego, a jej faktyczne wykonanie dokumentuje projekt powykonawczy. (...)Pozwany mimo wstrzymania przez powoda elektrycznych robót poprawkowych do czasu wyjaśnienia niezgodności wykonanych instalacji z projektem, nie przedstawił powodowi projektu zamiennego, dotyczącego tych robót. (...)Biegły F. R. określił wady instalacji elektrycznej i odgromowej jako istotne ale usuwalne, przy czym koszt usunięcia tych wad nie przekracza ¼ wartości całej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

V ACa 697/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2012-10-10

Data publikacji: 2012-12-04

trafność 16%

W sporządzonym w dniu 10 lutego 2010 roku przez technika budowlanego P. W. kosztorysie dotyczącym naprawy instalacji elektrycznej, wartość prac wyceniono na 8 013,18 złotych. Za sporządzony kosztorys i przegląd instalacji powódka nie zapłaciła. (...)Nie wykazała również, aby powódka groziła jej wyłączeniem energii elektrycznej. (...)Nie może przy tym odnieść rezultatu odwoływanie się skarżącej do mapy zatwierdzającej projekt zagospodarowania działki, gdy ten nie stanowił integralnej części umowy, która do niej się nie odwoływała.
Czytaj więcej»

I ACa 910/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-10-16

Data publikacji: 2012-11-29

trafność 11%

Zgodnie z projektem miało dojść do zmiany części dachu nad rozbudowywaną częścią mieszkania. Prace miały obejmować również demontaż instalacji elektrycznej, wodnej, ścian wewnętrznych, miały zostać postawione nowe ściany i nowa konstrukcja dachowa. (...)Podstawowymi obowiązkiem powódki jako inwestora było zatem dostarczenie pozwanemu projektu oraz odebranie obiektu i zapłata umówionego wynagrodzenia, zaś pozwany zobowiązany był do wykonania prac budowlanych zgodnie z projektem, przekazanym mu przez powódkę oraz zgodnie ze sztuką budowlaną. (...)(...)pomimo jej oczywistej sprzeczności z projektem architektonicznym lokalu i oparcie na(...)
Czytaj więcej»

I ACa 459/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2012-10-17

Data publikacji: 2020-06-16

trafność 15%

Do akt sprawy przedłożono kosztorys powykonawczy instalacji elektrycznej (k. 163), instalacji niskoprądowej – całość (k. 164), instalacji sanitarnej, klimatyzacji, CO, instalacji wodno-kanalizacyjnej i ciepłej wody (na k. 165), a także kosztorys powykonawczy robót rozbiórkowych (k. 166). (...)Z akt sprawy wynika, że kosztorys powykonawczy instalacji elektrycznej został sporządzony w dniu 18 lutego 2009 roku, a inspektor nadzoru – A. K. zbadał go w dniu 14 marca 2009 roku (k.163). Zeznając jako świadek A. K. wskazał, że akceptował kosztorysy powykonawcze instalacji elektrycznej i teletechnicznej. (...)W przypadku kosztorysu powykonawczego dotyczącego instalacji elektrycznej zeznawał w sprawie A. K. (k. 464), który pełniąc na przedmiotowej budowie rolę inspektora nadzoru robót elektrycznych i teletechnicznych z ramienia pozwanego(...)
Czytaj więcej»

I ACa 676/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2012-10-18

Data publikacji: 2012-12-02

trafność 10%

(...)S. (1) umowę na opracowanie projektu budowlanego wraz z projektem branżowym budynku mieszkalnego, wielorodzinnego wraz(...)budową drogi dojazdowej i innymi projektami niezbędnymi do realizacji ww. inwestycji. (...)W dniach od 23 lipca 2007 r. do 23 sierpnia 2007 r. projekt miejscowego planu został wyłożony do wglądu. (...)(...)P. , wniósł uwagi do projektu miejscowego planu, wskazując, że dla powyższej działki została wydana decyzja WZ przewidująca odmienne przeznaczenie niż projekt planu oraz, że projekt ten jest sprzeczny z założeniami obowiązującego studium. (...)Prezydent Miasta P. odmówił powodowi zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z wewnętrznymi instalacjami wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, elektrycznej oraz wewnętrznego układu drogowego oraz(...)
Czytaj więcej»

I ACa 454/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2012-10-25

Data publikacji: 2013-01-03

trafność 21%

Pozwana spółka (...) poszukiwała na budowę powoda szeregu podwykonawców np. do wykonania systemu alarmowego, instalacji elektrycznej. (...)Pozwany nie rozliczył się do końca także z wykonującym na jego zlecenie instalację elektryczną. (...)Pozwany wykonał te instalacje niezgodnie z projektem, samowolnie zmienił projekt budowlany w tym zakresie, a także wykonał wbrew projektowi budowlanemu odcinek zewnętrznej sieci sanitarnej, który nie był przewidziany w projekcie. (...)Instalacja była ułożona z jednakowej grubości rur.
Czytaj więcej»

I ACa 558/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2012-10-30

Data publikacji: 2013-02-12

trafność 15%

Pozwany zobowiązał się zapłacić powodowi za wykonanie projektu wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie netto 219.180 zł razem z kwotą VAT, obowiązującą na dzień wystawienia faktury. (...)Tego samego dnia strony sporządziły i podpisały protokół odbioru końcowego projektu. (...)Pracownicy powoda zastosowali się do uwag J. M. (1) , a dodatkowo nie wpinali sami urządzeń do istniejącej instalacji elektrycznej, a wpięcia takiego dokonał J. M. (1) na ich prośbę. (...)Powód nie chciał tracić dni, które były wyznaczone na instalację i konfigurację sprzętu pod rygorem kar finansowych.
Czytaj więcej»

V ACa 817/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-10-30

Data publikacji: 2013-03-13

trafność 15%

Powódka wyjaśniła, iż w związku z powyższym odbyło się spotkanie trójstronne, którego stronami byli powódka, pozwany i KPEC, na którym opracowano projekt trójstronnej umowy o wykonanie węzła(...)(...)Pozwany podał, i iż węzeł ciepłowniczy, który przed podpisaniem umowy najmu zasilał instalację wewnętrzną w przedmiocie najmu, był(...)nie mógł współpracować z nowoczesną instalacją wewnętrzną. (...)Na koniec pozwany zaprzeczył, aby powódce przysługiwały jakiekolwiek i roszczenia związane z jej działaniami na nieruchomości (ochrona obiektu) czy zwrotem kosztów związanych z energią elektryczną - pozwany nie ma wpływu na wykorzystanie prądu pobieranego przez powódkę. (...)W przedmiotowym pozwie domagała się od pozwanego zapłaty kwoty 189.984,00 zł tytułem czynszu najmu za miesiące listopad i grudzień 2008 r., styczeń 2009 r. oraz tytułem zwrotu kosztów z tytułu ochrony fizycznej obiektu oraz zużytej energii elektrycznej.
Czytaj więcej»