Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3922

XVII AmE 104/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-03-29

Data publikacji: 2019-07-19

trafność 38%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)S.A. spoczywa obowiązek zakupu energii elektrycznej wytworzonej i zaoferowanej przez (...)(...)W. z należących do niego instalacji odnawialnego źródła energii oraz ustalił(...)i ustalonej w oparciu o projekt Umowy sprzedaży energii elektrycznej przedłożony 27 lipca 2016 r.(...)(...)(...)w życie rozdziału 4; 2) instalacji odnawialnego źródła energii innej niż(...)Warunkiem zakupu przez sprzedawcę zobowiązanego energii elektrycznej jest zaoferowanie sprzedaży całej wytworzonej i wprowadzonej do sieci przesyłowej lub sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w instalacji odnawialnego źródła energii, w okresie(...)(...)Sama treść umowy będącej elementem decyzji nie była sporna między stronami, podobnie jak fakt spełniania przez (...) ustawowych warunków, od których uzależnione jest istnienie obowiązku zakupu energii elektrycznej z instalacji oze.
Czytaj więcej»

II C 606/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-28

Data publikacji: 2020-10-29

trafność 38%

Orzeczenie nieprawomocne

Na początku listopada 2016 roku przedstawiciele pozwanego zgłosili powodowi uwagi co do rozmieszczenia wykonanych już gniazdek elektrycznych w kilku pomieszczeniach i w dniu 9 listopada 2016 roku projektant instalacji elektrycznych naniósł poprawki w projekcie w powyższym zakresie. (...)Pozwany szpital podtrzymywał istnienie podstaw do obciążenia powoda karą umowną, wskazując m.in. iż przedstawiciele powoda nie informowali o nieprawidłowościach w projekcie instalacji elektrycznej w uzgodniony między stronami sposób. (...)Niemniej świadek potwierdził dokonanie w listopadzie 2016 roku zmian projektu instalacji elektrycznej w kilku pomieszczeniach, gdzie większość prac wykończeniowych była już wykonana. (...)Strona pozwana zaniechała powyższego i dopiero w grudniu 2016 roku uzgodniono akceptowane odstępstwo od projektu i sposób wykonania prac elektrycznych, umożliwiający uznanie modernizacji instalacji elektrycznej za zakończoną w dniu 8 grudnia 2016 roku.
Czytaj więcej»

I C 1432/17

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-09-28

Data publikacji: 2020-12-21

trafność 38%

Istotność:

Kontroli został poddana także instalacja na poddaszu domu. (...)Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w P. wskazała, że przypuszczalną przyczyną powstania zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. (pismo k. 21, 28, notatka k. 29, akta szkody k. 94) W dniu 16 lutego 2017r. (...)Ubezpieczyciel wskazał, że przyczyną powstania pożaru było zapalenie się sadzy w kominie, a rzeczoznawca wykluczył powstanie pożaru wskutek niesprawności instalacji elektrycznej. (...)Przyczyną pożaru nie mogła być instalacja elektryczna, gdyż pożar wybuchł w górnej części komina.
Czytaj więcej»

XVII AmT 15/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-11-06

Data publikacji: 2019-02-19

trafność 38%

Orzeczenie nieprawomocne

Do wniosku dołączono projekt umowy o wykonanie i eksploatację sieci multimedialnej. (...)Instalacja telekomunikacyjna w budynkach zostanie wykonana w technologii „ ethernet dla transmisji danych (internet, telefon) + instalacja koncentryczna w systemie (...) dla RTV, DTV ”. (...)Z powyższych względów, podłączenie abonenta nie wymaga wykonania projektu wykonawczego, ani konsultowania związanych z tym prac ze Spółdzielnią. (...)(...)tym, między innymi, infrastruktury telekomunikacyjnej, elektrycznej, czy gazowej) jest niezbędne do opracowania projektu wykonawczego planowanej infrastruktury telekomunikacyjnej.
Czytaj więcej»

V GC 416/17

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2018-05-24

Data publikacji: 2019-01-08

trafność 38%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Powód e-mailem z dnia 15 września 2014 r. poinformował pozwanego, że projekt jest ukończony za wyjątkiem opracowania instalacji elektrycznej, co jest spowodowanie niespodziewanym opóźnieniem ze strony projektanta elektryki. (...)Projekt instalacji sanitarnej umieszczono w części nazwanej Projekt (...) .O. Projekt (...) Pożarowej sporządzono w postaci rysunków architektonicznych. (...)(...)na tym, iż przekazany jej projekt budowlany nie zawierał projektu wykonawczego, jak również projektu instalacji sanitarnej, pożarowej i wentylacyjnej. Odpowiadając na te zarzuty, powód P. W. na rozprawie w dniu 7 grudnia 2017 r. zeznał, że projekt instalacji sanitarnej został umieszczony w części dotyczącej instalacji C.O., projekt instalacji pożarowej – na rysunkach architektonicznych, gdzie znajdują się stosowne wytyczne.
Czytaj więcej»

II Ca 402/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2014-07-01

Data publikacji: 2014-08-25

trafność 37%

Istotność:

W dniu 23 marca 1999 r. decyzją nr (...) w postępowaniu nr (...) zatwierdzono projekt budowy pawilonu gastronomicznego i wydano pozwolenie na budowę J. B. na działce nr (...) wraz z wykonaniem przyłączy energetycznego, wodociągowego i kanalizacji sanitarnej. W dniu 15.04.1999 r. dokonano sprawdzenia przyłączonych do sieci urządzeń instalacji elektrycznej służącej do dostarczania energii elektrycznej do pawilonu gastronomicznego oraz fontanny,(...)(...)Ustalając stan faktyczny Sąd oparł się wyłącznie na dowodach z dokumentów, które jednoznacznie świadczyły, że instalacje elektryczna oraz wodociągowa i kanalizacyjna zostały(...)(...)Wskazać przy tym należy, że wskazywane wyżej przyłącza spajają dwie odrębne całości prawne - instalację należącą do sieci, czyli instalację zewnętrzną, oraz instalację wewnętrzną.
Czytaj więcej»

IX GC 1432/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2016-08-16

Data publikacji: 2016-09-09

trafność 37%

Istotność:

Zarzucił, że powodowie, choć byli do tego zobowiązani, nie przedstawili projektu instalacji. (...)(...)ona kompleksową realizację zadania tj. projekt instalacji, modernizację instalacji wentylacji, dostawę i montaż odpylacza, instalację zasilania elektrycznego oraz instalację sprężonego powietrza. (...)W trakcie trwania prac, na naradzie koordynacyjnej podjęto decyzję, iż jako wykonanie zobowiązania do przedłożenia projektu instalacji, miało stanowić przedłożenie projektu powykonawczego. (...)Ponadto w kwietniu 2014 r. powodowie przekazali pozwanemu dokumentację powykonawczą instalacji, która zamiarem stron stanowiła także projekt instalacji objęty umową.
Czytaj więcej»

I C 786/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Gdyni

Data orzeczenia: 2018-04-03

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 37%

Istotność:

W dniu 22 maja 2017r. przy dokładniejszej ekspertyzie technicznej domu zostały ujawnione wady o których powód nie wiedział przy podpisywaniu przedwstępnej umowy sprzedaży w postaci: wad instalacji elektrycznej, sanitarnej oraz dodatkowej instalacji grzewczej (samowolka). (...)Wbrew twierdzeniom powoda instalacje elektryczna, sanitarna i grzewcza były i są sprawne i nie były żadną samowolką. (...)Przede wszystkim za całkowicie gołosłowne należało uznać zeznania powoda co do niesprawności instalacji elektrycznej, wodno – kanalizacyjnej oraz grzewczej. (...)W niniejszej sprawie strona powodowa wywodziła, że nie dojście do skutku umowy przyrzeczonej spowodowane było ujawnieniem – już po zawarciu umowy przedwstępnej – wcześniej nieznanych wad instalacji elektrycznej, instalacji wodno – kanalizacyjnej oraz instalacji grzewczej.
Czytaj więcej»

III AUa 80/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2015-09-02

Data publikacji: 2015-10-01

trafność 37%

Wykonywał to według projektu, przy czym do każdej instancji miał oddzielny projekt. (...)Odwołujący prowadzi działalność gospodarczą w zakresie między innymi wykonywania instalacji elektrycznych i innych robót budowlanych wykończeniowych, a umowy te miały służyć realizacji powierzonych mu większych projektów. (...)Z jego zeznań wynikało, iż pracując u M. S. jako brygadzista nadzorował on i rozdzielał prace podległych mu pracowników zajmujących się układaniem instalacji elektrycznych, wydawał im polecenia i dbał o prawidłowe układanie kabli (k.106, 108). (...)Dopiero cała określona instalacja biegnąca w danym budynku - elektryczna, przeciwpożarowa, czy np. dźwiękowego systemu ostrzegawczego - mogłaby stanowić taki efekt.
Czytaj więcej»

V GC 59/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2020-09-30

Data publikacji: 2020-11-20

trafność 37%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Na bazie tego projektu w 2012 r. powód wykonał następne projekty – dla T. B. i dla M. R. . (...)(...)K. (1) , jako „projektujący instalacje elektryczne” – A. O. , jako(...)B. ) Na stronie tytułowej projektu konstrukcyjnego hali stalowej z lipca(...)jest od lat stosowana w projektach (...) według zaleceń np. (...)(...)biegłego A. C. – k.157-180) Projekty hal stalowych 1-nawowe o kształcie(...)(...)(...)słupa z ryglem występuje w projekcie sporządzonym dla M. R. .(...)(...)Z kolei na stronie tytułowej projektu architektoniczno-budowlanego z sierpnia 2012 r.,(...)K. (1) , jako „projektującego instalacje elektryczne” – A. O. , jako(...)A. B. i jako „opracowującego instalacje elektryczne” – J. F. .
Czytaj więcej»