Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

VIII AKa 66/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-12-04

Data publikacji: 2024-02-09

trafność 16%

Istotność:

(...)1 k.p.k. poprzez sugestywne okazywanie wizerunku oskarżonego w toku postępowania przygotowawczego,(...)żaden z pokrzywdzonych nie rozpoznał wizerunku oskarżonego ani jego głosu w(...)(...)Nie mógł być uznany za zasadny niesprecyzowany zarzut dotyczący „sugestywnego okazywania wizerunku oskarżonego”. (...)Nie jest zasadnym argumentem, że żaden z pokrzywdzonych nie rozpoznał wizerunku, ani głosu oskarżonego M. J. , skoro z materiału dowodowego sprawy wynika, że jego rola nie polegała na kontakcie z pokrzywdzonymi.
Czytaj więcej»

VI Ka 396/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-06-02

Data publikacji: 2015-06-30

trafność 16%

Dysponując drugim z tym pism, a także wizerunkiem kierującego płci męskiej utrwalonym w(...)(...)Nie może zaś budzić wątpliwości, iż bez drugiego z pism P. A. , a na podstawie raportu z użycia urządzenia rejestrującego i wizerunku twarzy obwinionego pozyskanego z teczki(...)(...)(...)przynajmniej z dużym prawdopodobieństwem tożsamość wizerunku twarzy utrwalonego w raporcie z użycia urządzenia rejestrującego z wizerunkiem twarzy obwinionego utrwalonym na zabezpieczonym skanie fotografii z teczki jego dowodu osobistego.
Czytaj więcej»

I Ca 178/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2019-06-13

Data publikacji: 2019-08-09

trafność 16%

O ile istotnie wizerunek osoby fizycznej podlega ochronie prawnej(...)(...)Zaskarżonemu wyrokowi zarzuciła: 1 naruszenie prawa materialnego poprzez: a niezastosowanie art. 423 k.c. w zw. z art. 23 i 24 k.c. i tym samym uznanie, że pozwana nie działała w celu ochrony swego dobra jakim jest ochrona swego wizerunku jak i innych osób przebywających(...)(...)Zgodzić się należy z pozwaną, iż wizerunek należy do kategorii dóbr osobistych chronionych prawem, o czym stanowi wprost przepis art.23 k.c. W sytuacji naruszenia dóbr osobistych pozwanej na skutek nieuprawnionego utrwalania jej wizerunku przysługiwało roszczenie określone w art.24 k.c. , z którego jednak nie skorzystała.
Czytaj więcej»

VI GC 177/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2013-05-18

Data publikacji: 2013-11-29

trafność 16%

Ewentualne, niezgodne z prawem wykorzystanie informacji uzyskanych z banku musiałoby bowiem ugodzić w wizerunek powódki i podważać jej wiarygodność, jako rzetelnego partnera biznesowego z punku widzenia dyskrecji w stosunkach handlowych. (...)Powódka w uzasadnieniu pozwu wskazuje na obawy związane z tym, w jaki sposób były wspólnik wykorzysta dane uzyskane i podważy wizerunek powódki, jako ,,rzetelnego partnera biznesowego z punku widzenia dyskrecji z stosunkach handlowych’’. (...)Wbrew twierdzeniom zawartym w pozwie, że ,,niezgodne z prawem wykorzystanie informacji uzyskanych z banku musiałoby ugodzić w wizerunek powódki i podważać jej wiarygodność,(...)(...)Trudno też znaleźć argument tłumaczący, w jaki sposób poprzez ujawnienie takich wiadomości, jakie otrzymał od pozwanego K. S. , naruszony został wizerunek powódki, jako rzetelnego partnera biznesu.
Czytaj więcej»

IV Ka 258/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2015-02-03

Data publikacji: 2015-07-21

trafność 16%

Istotność:

Nie przeprowadzono nawet procesowej czynności okazania pokrzywdzonemu wizerunku (tablicy poglądowej ze zdjęciami fotograficznymi, m.in. oskarżonego). (...)(...)procesowo utrwalonego protokołu z okazania wizerunku, który mógłby stanowić podstawę czynienia ustaleń faktycznych w sprawie. Miast przeprowadzenia czynności procesowych w postaci okazania osoby (ewentualnie wizerunku), od razu przeprowadzono – jak wynika z akt sprawy –czynność konfrontacji, pomiędzy pokrzywdzonym E. J. (2) , a oskarżonym. (...)(...)posiadanych śladów pamięciowych, w tym wizerunku sprawcy oraz nadawania im określonych znaczeń w kierunku zgodnym z własnymi przekonaniami.
Czytaj więcej»

IX Ka 499/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2014-10-14

Data publikacji: 2015-01-13

trafność 16%

(...)że jest on osobą, której wizerunek znajduje się na przedmiotowym zdjęciu z fotoradaru, a w konsekwencji niezasadne przyjęcie, że obwiniony kierował pojazdem w dniu zdarzenia.
Czytaj więcej»

V K 2626/21

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-04-03

Data publikacji: 2023-05-15

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: oskarżony został uznany za winnego
Tym samym dał pierwszeństwo swoim sprawom zawodowym w sensie dobrego wizerunku w oczach pracodawcy przed bezpieczeństwem wszystkich innych użytkowników drogi.
Czytaj więcej»

IV Ka 585/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2014-09-24

Data publikacji: 2014-10-27

trafność 16%

Istotność:

Jeśli zaś chodzi o rejestrację wizerunku kierowcy i tablicy rejestracyjnej pojazdu, to wymóg taki dotyczy stacjonarnych urządzeń rejestrujących, a takie w wypadku obwinionego używane nie były.
Czytaj więcej»

I C 1410/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2023-01-09

Data publikacji: 2023-03-08

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Barierą taką stwarza m.in. art. 23 i 24 kc , gdy monitoring posesji ingeruje w chronione prawa innych (wówczas więc spełniona jest przesłanka bezprawności, gdy nie ma uzasadnienia dla takiego zachowania, tj. by uzyskiwać i utrwalać wizerunek innych). (...)dóbr osobistych – takich jak wizerunek, prywatność w różnych jej przejawach. (...)Stąd powódka przy zwykłym odtworzeniu nagrania ze sprawy karnej była widoczna na tyle, że możliwe było wyobrażenie, że taka skala przekracza granice zapewniające ochronę wizerunku/prywatności. (...)Z kolei sytuacja, w jakiej znalazła się powódka, choć była bardziej zaawansowana, gdyż jej wizerunek został utrwalony, mimo że od(...)
Czytaj więcej»

XIV K 581/15

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-08-01

Data publikacji: 2017-12-04

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Świadkowie nie mieli przy tym wątpliwości, że na umowie podpisała się ta osoba, której wizerunek widniał na okazywanym dokumencie. (...)Analiza tego dokumentu prowadzi natomiast do jednoznacznego wniosku, że wizerunek tam umieszczony, jest wizerunkiem oskarżonego. (...)Wszak nie ma wątpliwości, że ujawniony na dokumencie wizerunek pochodzi od oskarżonego.
Czytaj więcej»