Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

VIII P 33/20

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2021-05-25

Data publikacji: 2021-07-01

trafność 16%

Istotność:

Informacja o wypadnięciu z okna w ośrodku szkolenia pijanego funkcjonariusza SW, która zaistniała w sferze publicznej bezpośrednio i zdecydowanie negatywnie naraziła wizerunek i dobre imię SW, nie zachodziła więc żadna okoliczność wpływająca na złagodzenie wymiaru kary. (...)(...)(…), dbać o jej społeczny wizerunek, podejmując działania służące budowania zaufania do niej. (...)Nadto funkcjonariusz zarówno na służbie jak i po powinien zachowywać się w sposób praworządny, odpowiadający godności funkcjonariusza publicznego, unikać zachowań i sytuacji, które mogą godzić w dobre imię Służby Więziennej, dbać o jej społeczny wizerunek. (...)Należy mieć na uwadze jednak to, że o stanie powoda i okolicznościach zdarzenia wiedziało wiele osób – funkcjonariusze policji, pracownicy pogotowia czy szpitala, do którego trafił powód po wypadku, co miało wpływ na wizerunek SW. Toczyło się także śledztwo.
Czytaj więcej»

II Ca 2189/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2014-10-27

Data publikacji: 2014-12-16

trafność 16%

W pierwszym etapie wykonawca zobowiązał się w szczególności do stworzenia i przekazania zamawiającemu do akceptacji graficznego wizerunku postaci (...) , natomiast w(...)
Czytaj więcej»

VI Ka 473/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2013-10-15

Data publikacji: 2014-04-24

trafność 16%

(...)200 zł, jednej monety z wizerunkiem papieża Jana Pawła II o(...)(...)(...)1500 zł, jednej monety z wizerunkiem papieża Jana Pawła II o(...)(...)R. G. jest osobą niedowidzącą i niedosłyszącą, nie był w stanie w sposób należyty rozpoznać sprawcy na okazanym mu przez sąd wizerunkach mężczyzn, natomiast co do L. S. brak było w aktach sprawy protokołu z okazania wizerunku sprawcy a M. M. nazwisko(...)
Czytaj więcej»

VI Ka 236/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2013-06-14

Data publikacji: 2013-08-28

trafność 16%

Stwierdza ten Sąd, że „zarys głowy kierowcy utrwalony na zdjęciu zdecydowanie odpowiada wizerunkowi obwinionego”.
Czytaj więcej»

VIII AKa 66/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-12-04

Data publikacji: 2024-02-09

trafność 16%

Istotność:

(...)1 k.p.k. poprzez sugestywne okazywanie wizerunku oskarżonego w toku postępowania przygotowawczego,(...)żaden z pokrzywdzonych nie rozpoznał wizerunku oskarżonego ani jego głosu w(...)(...)Nie mógł być uznany za zasadny niesprecyzowany zarzut dotyczący „sugestywnego okazywania wizerunku oskarżonego”. (...)Nie jest zasadnym argumentem, że żaden z pokrzywdzonych nie rozpoznał wizerunku, ani głosu oskarżonego M. J. , skoro z materiału dowodowego sprawy wynika, że jego rola nie polegała na kontakcie z pokrzywdzonymi.
Czytaj więcej»

VI Ka 396/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-06-02

Data publikacji: 2015-06-30

trafność 16%

Dysponując drugim z tym pism, a także wizerunkiem kierującego płci męskiej utrwalonym w(...)(...)Nie może zaś budzić wątpliwości, iż bez drugiego z pism P. A. , a na podstawie raportu z użycia urządzenia rejestrującego i wizerunku twarzy obwinionego pozyskanego z teczki(...)(...)(...)przynajmniej z dużym prawdopodobieństwem tożsamość wizerunku twarzy utrwalonego w raporcie z użycia urządzenia rejestrującego z wizerunkiem twarzy obwinionego utrwalonym na zabezpieczonym skanie fotografii z teczki jego dowodu osobistego.
Czytaj więcej»

I Ca 178/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2019-06-13

Data publikacji: 2019-08-09

trafność 16%

O ile istotnie wizerunek osoby fizycznej podlega ochronie prawnej(...)(...)Zaskarżonemu wyrokowi zarzuciła: 1 naruszenie prawa materialnego poprzez: a niezastosowanie art. 423 k.c. w zw. z art. 23 i 24 k.c. i tym samym uznanie, że pozwana nie działała w celu ochrony swego dobra jakim jest ochrona swego wizerunku jak i innych osób przebywających(...)(...)Zgodzić się należy z pozwaną, iż wizerunek należy do kategorii dóbr osobistych chronionych prawem, o czym stanowi wprost przepis art.23 k.c. W sytuacji naruszenia dóbr osobistych pozwanej na skutek nieuprawnionego utrwalania jej wizerunku przysługiwało roszczenie określone w art.24 k.c. , z którego jednak nie skorzystała.
Czytaj więcej»

VI GC 177/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2013-05-18

Data publikacji: 2013-11-29

trafność 16%

Ewentualne, niezgodne z prawem wykorzystanie informacji uzyskanych z banku musiałoby bowiem ugodzić w wizerunek powódki i podważać jej wiarygodność, jako rzetelnego partnera biznesowego z punku widzenia dyskrecji w stosunkach handlowych. (...)Powódka w uzasadnieniu pozwu wskazuje na obawy związane z tym, w jaki sposób były wspólnik wykorzysta dane uzyskane i podważy wizerunek powódki, jako ,,rzetelnego partnera biznesowego z punku widzenia dyskrecji z stosunkach handlowych’’. (...)Wbrew twierdzeniom zawartym w pozwie, że ,,niezgodne z prawem wykorzystanie informacji uzyskanych z banku musiałoby ugodzić w wizerunek powódki i podważać jej wiarygodność,(...)(...)Trudno też znaleźć argument tłumaczący, w jaki sposób poprzez ujawnienie takich wiadomości, jakie otrzymał od pozwanego K. S. , naruszony został wizerunek powódki, jako rzetelnego partnera biznesu.
Czytaj więcej»

IV Ka 258/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2015-02-03

Data publikacji: 2015-07-21

trafność 16%

Istotność:

Nie przeprowadzono nawet procesowej czynności okazania pokrzywdzonemu wizerunku (tablicy poglądowej ze zdjęciami fotograficznymi, m.in. oskarżonego). (...)(...)procesowo utrwalonego protokołu z okazania wizerunku, który mógłby stanowić podstawę czynienia ustaleń faktycznych w sprawie. Miast przeprowadzenia czynności procesowych w postaci okazania osoby (ewentualnie wizerunku), od razu przeprowadzono – jak wynika z akt sprawy –czynność konfrontacji, pomiędzy pokrzywdzonym E. J. (2) , a oskarżonym. (...)(...)posiadanych śladów pamięciowych, w tym wizerunku sprawcy oraz nadawania im określonych znaczeń w kierunku zgodnym z własnymi przekonaniami.
Czytaj więcej»

IX Ka 499/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2014-10-14

Data publikacji: 2015-01-13

trafność 16%

(...)że jest on osobą, której wizerunek znajduje się na przedmiotowym zdjęciu z fotoradaru, a w konsekwencji niezasadne przyjęcie, że obwiniony kierował pojazdem w dniu zdarzenia.
Czytaj więcej»