Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

VI GC 16/07

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2007-06-20

Data publikacji: 2014-10-15

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Warunkiem uznania określonej informacji za tajemnicę przedsiębiorstwa jest jej nieujawnienie do wiadomości publicznej. (...)Bez takiej woli, choćby tylko dorozumianej, konkretna informacja może być nieznana, ale nie będzie tajemnicą. (...)Powód obejmował pojęciem tajemnicy przedsiębiorstwa również opracowany przez siebie taryfikator usług podkreślając, że znając go, pozwany mógł zaoferować klientom korzystniejsze stawki (k. 423-424) Powód zaznaczył, że wysokość stawek jest tajemnicą każdej agencji celnej. (...)Powód nie zaoferował żadnych dowodów potwierdzających istnienie tajemnicy przedsiębiorstwa we wskazanej postaci.
Czytaj więcej»

V ACa 253/07

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2007-06-06

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 18%

Zgodzić należy się z powódką w szczególności, że z zeznań świadków (...) , Z. P. , G. D. , S. T. i przesłuchania stron wynika naruszenie tajemnic przedsiębiorstwa powódki w postaci przekazania(...)(...)(...)informacji o organizacji sprzedaży stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, które pozwana nabyła w ramach przyjętego między stronami sposobu organizacji sprzedaży w którym pracownicy powódki podlegali również pracownikom pozwanej w wyniku czego pozwana miała pełen wgląd w dokumenty powódki. (...)strony, ale także „zachowanie w tajemnicy wszelkich informacji związanych z wykonaniem niniejszej umowy, a dotyczących przedmiotu działalności stron”. Skoro więc powódka podjęła wobec pozwanej działania w celu zachowania wskazanych danych w poufności, a które niewątpliwie za tajemnice jej przedsiębiorstwa należy potraktować, a(...)
Czytaj więcej»

XVII AmA 79/06

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2007-05-10

Data publikacji: 2020-07-02

trafność 11%

Orzeczenie nieprawomocne

Prezes UOKiK poinformował ponadto powoda, że zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy pracownicy Urzędu są zobowiązani do ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, a także informacji podlegających(...)(...)istotną wartość gospodarczą i stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

XVII Amz 13/06

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2006-06-21

Data publikacji: 2018-01-10

trafność 57%

Nr 153, poz.1503 ze zm.) zostały niesłusznie zakwalifikowane jako tajemnica przedsiębiorstwa. (...)Zgodnie z art. 4 pkt. 17 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się tajemnicę zdefiniowaną w art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. (...)Taka informacja podpada pod pojęcie tajemnicy, kiedy przedsiębiorca ma wolę, by pozostała ona tajemnicą dla pewnych kół odbiorców, konkurentów i wola ta dla innych osób musi być rozpoznawalna”. (...)(...)iż znajomość przez Skarżącego niektórych tajemnic przedsiębiorstwa Spółki nie może sama z siebie stanowić prawa skarżącego do wglądu w pozostałe tajemnice przedsiębiorstwa Spółki, w szczególności zawarte w materiale dowodowym toczącego się postępowania antymonopolowego.
Czytaj więcej»

II AKa 348/04

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2004-11-04

Data publikacji: 2022-09-12

trafność 7%

(...)o tym, że oskarżona w tajemnicy przed mężem założyła polisę ubezpieczeniową na jego życie.
Czytaj więcej»

XVII Amz 17/03

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2003-08-13

Data publikacji: 2018-01-10

trafność 38%

(...)3.03.2003 r Pozwany uznał za tajemnice przedsiębiorstwa podlegającego ochronie z mocy(...)(...)(...)udostępnienie tego materiału groziłoby ujawnieniem tajemnicy przedsiębiorstwa, jak również innych tajemnic podlegających ochronie na podstawie odrębnych przepisów. Za tajemnicę przedsiębiorstwa należy uznać informacje handlowe i organizacyjne przedsiębiorstwa, nie ujawnione do wiadomości publicznej, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.
Czytaj więcej»

XVII AmA 130/02

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2003-08-11

Data publikacji: 2020-07-02

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Bez znaczenia jest przy tym, czy dokumenty lub przedmioty mogą stano­wić tajemnicę przedsiębiorstwa, gdyż informacje uzyskane w(...)
Czytaj więcej»