Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

III K 56/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2012-09-14

Data publikacji: 2013-09-04

trafność 16%

Logo gry przedstawiało animowaną głowę o cechach nawiązujących do wizerunku B. K. z czarną kropką otoczoną czerwoną plamą na czole. (...)Istotnie, jest to nieprawdziwy wizerunek B. K. i kolejny produkt fotomontażu, ale w obiektywnym odbiorze nie może uchodzić za obelżywy w rozumieniu art. 135 § 2 kk . (...)Można wreszcie postawić pytanie, czy sam R. F. nie poczułby się głęboko dotknięty, gdyby to jego wizerunek został we wspomnianych zdjęciach wykorzystany. (...)Obraźliwy jest nie tylko sam napis, ale i wizerunek Prezydenta z przeszytym przez głowę narządem męskim.
Czytaj więcej»

II K 191/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zakopanem

Data orzeczenia: 2018-07-18

Data publikacji: 2019-03-29

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Wprawdzie w postępowaniu przygotowawczym H. K. nie rozpoznała oskarżonego w trakcie okazania wizerunku, jednak przed sadem po przedłożeniu tablicy poglądowej wskazała na fotografię M. B. , co pozwala zasadnie przyjąć, iż to właśnie on był sprawcą kradzieży. (...)Sąd miał na uwadze protokół okazania wizerunku, wniosek o wydanie dowodu osobistego na nazwisko H. K. , protokół przesłuchania M. B. w charakterze świadka obejmujący fałszywe zeznanie (k. 20-21). (...)(...)przed sądem kategorycznie rozpoznała jego wizerunek pośród innych fotografii.. Wystarczy zauważyć, że pomiędzy oboma okazaniami wizerunku pokrzywdzona nie miała styczności z tablicami poglądowymi obejmującymi fotografię oskarżonego.
Czytaj więcej»

IV Ko 14/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-05-29

Data publikacji: 2015-07-29

trafność 16%

Teza orzeczenia: Prawidłowo procesowe i dokonane przez właściwy organ zaliczenie tymczasowego aresztowania (zatrzymania) stosowanego w jednej sprawie, na poczet prawomocnie orzeczonej kary (...) wyklucza możliwość skutecznego dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia za owo aresztowanie, nawet jeżeli było ono niewątpliwie niesłuszne w rozumieniu art. 552 § (...)
(...)żoną), akcentując straty moralne (wizerunek, konsekwencje natury psychologicznej, fakt że małoletnie dziecko, które było świadkiem zatrzymania było wówczas chore i wiózł je od lekarza).
Czytaj więcej»

II Ns 15/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-06-13

Data publikacji: 2018-05-21

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Podobne stwierdzenia dotyczyć będą określenia wnioskodawczyni mianem „figurantki”, a także umieszczenie jej wizerunku podpisanego „przyszła władza Ł. ”.
Czytaj więcej»

V Ca 1478/15

wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-02-25

Data publikacji: 2020-10-09

trafność 16%

(...)swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska i temu, zdaniem Sądu Okręgowego, podołał.
Czytaj więcej»

II K 1452/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-01-12

Data publikacji: 2017-02-09

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)pod A. B. wykorzystała jej wizerunek w postaci zdjęć oraz dane(...)(...)Zdaniem Sądu pewnym jest to, że D. J. (1) w okresie od 20 do 21 września 2014 r. w G. podszywając się pod A. B. wykorzystała jej wizerunek w postaci zdjęć oraz dane(...)Odpowiedzialności przewidzianej w art. 190a § 2 k. k. podlega ten, kto podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej. (...)Ponadto pokrzywdzona żywiła obawy związane z faktem upublicznienia jej wizerunku w takim kontekście (tj. kontekście odpłatnego świadczenia usług seksualnych), jej numeru telefonu oraz przybliżonego miejsca zamieszkania ( vide: k. 10 załącznika nr 10 do a/o).
Czytaj więcej»

III Cz 1946/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-06-23

Data publikacji: 2016-03-08

trafność 16%

Przepis art. 23 k.c. stwierdza, że dobrami osobistymi są w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska.
Czytaj więcej»

VI Ka 351/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2015-01-29

Data publikacji: 2015-02-27

trafność 16%

Istotność:

(...)personalne w/w po okazaniu mu wizerunków osób podejrzanych zamieszkałych w miejscowości L. ), zachodziła konieczność podjęcia i kontynuowania dostępnych czynności celem przesłuchania w charakterze świadka K. W. . (...)Skoro na ówczesnym etapie postępowania zachodziły trudności w odebraniu zeznań od K. W. , to z kolei nie istniały żadne przeszkody w pozyskaniu z Komendy Policji w B. zdjęć osób podejrzanych zamieszkałych na terenie L. , w tym wizerunku w/w świadka i okazanie ich D. S. . (...)W rezultacie zaniechanie przeprowadzenia przez sąd rejonowy niezbędnego dowodu w postaci odebrania zeznań od K. W. , czy chociaż okazania D. S. wizerunków osób podejrzanych zamieszkałych w L.(...)(...)(...)terenie L. , w tym wizerunku w/w świadka i okazać je D. S. , - przeprowadzić ewentualne inne dowody, jeżeli taka potrzeba wyłoni się przy ponownym rozpoznaniu sprawy.
Czytaj więcej»

XVII AmC 9804/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-03-14

Data publikacji: 2016-07-28

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)do promowania towarów, usług lub wizerunku Abonenta lub służących osiągnięciu efektu(...)(...)do promowania towarów, usług lub wizerunku Abonenta lub służących do osiągnięcia efektu handlowego ” oraz o zasądzenie na swoją rzecz od Pozwanej kosztów procesu według norm przepisanych. (...)(...)do promowania towarów, usług lub wizerunku Abonenta lub służących osiągnięciu efektu handlowego (okoliczność bezsporna). (...)Wymienienie, iż w szczególności dotyczy to informacji przeznaczonych bezpośrednio lub pośrednio do promowania towarów, usług lub wizerunku Abonenta lub służących do osiągnięcia(...)
Czytaj więcej»

VII Kz 121/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2017-04-20

Data publikacji: 2017-06-07

trafność 16%

Istotność:

Teza orzeczenia: Przedmiotem ochrony przepisu art. 212 § 1 KK jest cześć i godność osoby pomawianej o postępowanie lub właściwości, które są sprzeczne z prawem, z zasadami etyki, w tym etyki zawodowej, oraz np. o brak kompetencji lub zdolności do wykonywania danego zawodu. Wartość w postaci omówionego przedmiotu ochrony pozostawać oczywiście powinna w (...)
(...)jednocześnie polepszyć sytuację procesową bądź wizerunek petentki (...) u J. S.(...)
Czytaj więcej»