Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

XXIII Zs 133/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-02-24

Data publikacji: 2022-06-10

trafność 38%

Orzeczenie nieprawomocne

Tajemnica przedsiębiorstwa…. (...)Załączniki do zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa z 14.04.2021 r. (...)Z tych powodów ich traktowanie jako tajemnica przedsiębiorstwa jest uzasadnione. (...)Izba wobec oddalenia odwołania mogła przecież objąć tajemnicą fragmenty swojego uzasadnienia, w których omawiałaby uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przez wykonawcę.
Czytaj więcej»

II Cz 319/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2014-03-19

Data publikacji: 2014-03-26

trafność 38%

Według Sądu wskazanie (w ramach pełnej historii rachunku bankowego obowiązanego) danych kontrahentów jest niewątpliwie objęte tajemnicą bankową. (...)Prawo bankowe stanowiącą, iż bank nie obowiązuje zachowanie tajemnicy bankowej wobec osoby, której dotyczą informacje objęte tajemnicą, skonstatować należy, że bank nie(...)(...)Zdaniem skarżącego skorzystanie przez komornika z przedmiotowych uprawnień zwalnia z mocy prawa bank od zachowania tajemnicy bankowej. (...)(...)ograniczony jest zakres informacji objętych tajemnicą bankową, które mogą być udzielone komornikowi - tak więc bank zwolniony jest z tajemnicy bankowej w pełnym zakresie.
Czytaj więcej»

I ACz 1590/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2012-09-06

Data publikacji: 2012-12-18

trafność 38%

Teza orzeczenia: Roszczenie informacyjne określone w art. 80 ust. 1 pkt 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych służy wyłącznie twórcy lub jego następcy prawnego i może być kierowana wyłącznie przeciwko naruszycielowi praw autorskich w granicach mających znaczenie dla roszczeń określonych w art. 79 ust. 1 ustawy p.a.p.p.
Skarżący wskazał także, że skarżone postanowienie nie gwarantuje utrzymania w poufności żądanych danych, które są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa. (...)Obowiązek zapewnienia przez Sąd zachowania tajemnicy danych stanowiących tajemnicę przedsiębiorcy wypływa z treści art. 80 ust. 2 papp. (...)Rolą Sądu jest jedynie stworzenie podstawowych warunków do zachowania w tajemnicy danych stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, a uzyskanych przez wnioskodawcę w ramach zastosowania omawianej instytucji. Tym samym zasadna była zmiana zaskarżonego postanowienia jedynie poprzez zobowiązanie wnioskodawcy do zachowania w tajemnicy uzyskanych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa obowiązanego, przez co należy(...)
Czytaj więcej»

II Cz 2091/15

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-02-12

Data publikacji: 2017-03-21

trafność 38%

Wskazała, że informacja, o którą zwrócił się Sąd do Banku stanowi tajemnicę bankową w rozumieniu art. 104 ust. 1 ustawy Prawo bankowe . Przepis art. 105 ustawy Prawo bankowe , albo statuuje wprost przypadki możliwości ujawniania przez banki informacji stanowiących tajemnicę bankową, albo odsyła do zasad ujawniania tych informacji określonych w innych ustawach. (...)Dane tych osób stanowią odrębną ochronę, wynikającą z art. 104 ust. 1 Prawa bankowego , ujawnienie tych danych spowodowałoby naruszenie przez Bank tajemnicy bankowej w stosunku do tych osób. (...)W ocenie skarżącej Pani T. B. jest w przedmiotowej sprawie osobą trzecią, co oznacza, że brak jest podstaw prawnych do udzielenia informacji jej dotyczących, które objęte są tajemnicą bankową.
Czytaj więcej»

I ACz 180/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2013-02-07

Data publikacji: 2013-02-19

trafność 39%

Dokumenty takie są objęte tajemnicą handlową przedsiębiorcy, a także tajemnicą skarbową. (...)Absurdalnym wręcz jest stwierdzenie, że wszystkie posiadane dokumenty dotyczące sytuacji majątkowej pozwanej mogą być objęte tajemnicą handlową ( np. bilans, wyciąg z rachunku bankowego) czy tajemnica skarbową.
Czytaj więcej»

II AKz 408/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2018-05-23

Data publikacji: 2018-10-16

trafność 39%

Istotność:

Teza orzeczenia: (…) należy przychylić się do (…) poglądu, że brak możliwości pozyskania przez prokuratora informacji stanowiących tajemnicę bankową w trybie przepisu artykułu 106b ustęp 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe bez uprzedniego wydania przez właściwy miejscowo sąd okręgowy postanowienia w tym przedmiocie, wyklucza możliwość (...)
Wnioskiem z dnia 23 kwietnia 2018 roku Prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wniósł o wydanie przez Sąd Okręgowy w G. europejskich nakazów dochodzeniowych obejmujących zwolnienie z zachowania tajemnicy bankowej (...) z siedzibą w(...)(...)dochodzeniowy dotyczący między innymi odtajnienia tajemnicy bankowej, podczas gdy z treści wymienionego przepisu Prawa bankowego wynika, iż odtajnienie tajemnicy bankowej w przypadku, którego dotyczy(...)(...)Sąd Apelacyjny zważył, co następuje: Zażalenie jest zasadne. (...) (...) (...) (...) należy przychylić się do (...) poglądu, że brak możliwości pozyskania przez prokuratora informacji stanowiących tajemnicę bankową w trybie przepisu artykułu(...)
Czytaj więcej»

II AKz 710/24

postanowienie

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2024-11-13

Data publikacji: 2025-04-04

trafność 39%

Istotność:

Teza orzeczenia: Z tych wszystkich powodów, dla których ustawodawca wprowadził do przepisu art. 178 pkt. 1 k.p.k. zakaz przesłuchiwania obrońcy co do faktów, o których dowiedział się pełniąc tę funkcję, i nadał mu przy tym charakter tzw. bezwzględnego zakazu dowodowy, a więc z tego względu, że uczynił tak mając w istocie na uwadze funkcję tego zakazu w (...)
(...)P. B. z obowiązku zachowania tajemnicy radcy prawnego na podstawie art. 437 § 2 k.p.k. postanawia: uchylić zaskarżone postanowienie i przekazać sprawę Sądowi Okręgowemu w Krakowie do ponownego rozpoznania.
Czytaj więcej»

XVII Amz 17/03

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2003-08-13

Data publikacji: 2018-01-10

trafność 39%

(...)3.03.2003 r Pozwany uznał za tajemnice przedsiębiorstwa podlegającego ochronie z mocy(...)(...)(...)udostępnienie tego materiału groziłoby ujawnieniem tajemnicy przedsiębiorstwa, jak również innych tajemnic podlegających ochronie na podstawie odrębnych przepisów. Za tajemnicę przedsiębiorstwa należy uznać informacje handlowe i organizacyjne przedsiębiorstwa, nie ujawnione do wiadomości publicznej, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.
Czytaj więcej»

X Kz 1399/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-11-24

Data publikacji: 2018-03-01

trafność 39%

(...)przedmiocie zwolnienia z obowiązku zachowania tajemnicy radcy prawnego na podstawie art. 437 § 1 k.p.k. postanawia: uchylić zaskarżone postanowienie. (...)Radca prawny jest obowiązany zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedział się w związku z udzieleniem pomocy prawnej ( art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych ). Nie ulega wątpliwości, że zwolnienie z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej, o której mowa w(...)niż ten, który objęty jest tajemnicą zawodową.
Czytaj więcej»

XVII AmT 85/07

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2009-01-30

Data publikacji: 2014-12-31

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

Prawo telekomunikacyjne (dalej - (...) ) polegającego na bezprawnym przetwarzaniu danych abonenta K. K. , co w jego ocenie stanowiło naruszenie obowiązku zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej. W ocenie Prezesa UKE konsekwencją naruszenia tajemnicy telekomunikacyjnej było pogorszenie sytuacji prawnej abonenta, narażenie abonenta na możliwość ujawnienia jego danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną, a także stworzenie istotnej(...)(...)W ocenie Pozwanego udowodnienie faktu, iż Powód przetworzył dane objęte tajemnicą telekomunikacyjną jest już wystarczająca przesłanką uznania, iż doszło do pogorszenia sytuacji prawnej abonenta. (...)W świetle art. 159 ust. 3 PT, z wyjątkiem przypadków określonych ustawą ujawnianie lub przetwarzanie treści albo danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną narusza obowiązek zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej.
Czytaj więcej»