Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

XIV K 104/15

wyrok

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-05-18

Data publikacji: 2020-09-24

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)o nominale 5 zł i wizerunku orzełka przy użyciu komputera notebook(...)(...)o nominale 5 zł i wizerunku orzełka przy użyciu komputera notebook(...)
Czytaj więcej»

X GC 75/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2016-06-15

Data publikacji: 2016-09-02

trafność 17%

Nie wskazała powódka, aby ujawnienie informacji wpłynęło na jej wizerunek, a szczególności, aby utraciła w ten sposób płynność finansową, czy aby odmówiono jej zawarcia umowy. (...)Doszło zatem do naruszenia dobra osobistego pozwanej polegającego na wizerunku uczciwego przedsiębiorcy, podlegającego ochronie.
Czytaj więcej»

VIII U 900/18

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-06-14

Data publikacji: 2018-06-25

trafność 17%

Istotność:

Teza orzeczenia: wykonywanie legalnej pracy przez osobę, która przez ponad 13 lat przebywała w zakładzie karnym, można uznać za szczególnie uzasadniony przypadek
Zatem – taki wizerunek byłego więźnia [ odbywającego kare pozbawienia wolności przez ponad 13 lat!!] jest szczególnie uzasadnionym przypadkiem . (...)Zatem – taki wizerunek byłego więźnia [ odbywającego kare pozbawienia wolności przez ponad 13 lat!!] jest szczególnie uzasadnionym przypadkiem .
Czytaj więcej»

V Ka 419/16

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2016-09-30

Data publikacji: 2016-10-07

trafność 17%

Apelację od wyroku wniósł obwiniony, który zaskarżył wyrok w całości, zarzucając błąd w ustaleniach faktycznych, mający wpływ na treść orzeczenia, polegający na uznaniu go za winnego na podstawie fotografii, na której nie był widoczny jego wizerunek. (...)Zupełnie niezrozumiałym jest zarzut, iż Sąd Rejonowy poczynił ustalenia co do sprawstwa w oparciu o fotografię, na której nie był uwidoczniony jego wizerunek, skoro obwiniony przyznał – po okazaniu mu raportu - iż tym pojazdem kierował.
Czytaj więcej»

VII AGa 23/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-02-06

Data publikacji: 2018-07-26

trafność 16%

Istotność:

Teza orzeczenia: Dla zastosowania art. 10 u.z.n.k. istotne znaczenie mają względy czasowe, czyli kolejność używania oznaczenia przez danego przedsiębiorcę i przez osobę trzecią, w stosunku do której zostaje skierowane roszczenie. Ten przepis znajdzie bowiem zastosowanie tylko wtedy, gdy przedsiębiorca będzie go używał wcześniej niż osoba trzecia, i to z takim (...)
(...)przysługujących mu znakach towarowych, utrwalonych wizerunkach swoich produktów pochodzących z jego(...)do domeny publicznej, jak niechroniony wizerunek ciastek J. , wizerunki owoców odnoszących się do poszczególnych smaków nadzienia ciastek. (...)To elementy także wspólne dla wszystkich opakowań ciastek typu J. na polskim rynku, wchodzące do domeny publicznej: nie chroniony wizerunek ciastka J. , wizerunek owocu odnosząc się do poszczególnych smaków nadzienia ciastek. (...)Na rynku występują opakowania ciastek J. w różnych kolorach (pomarańczowym, brązowym, zielonym, czy też białym), a przedstawiany na nich wizerunek ciastek zwykle nie przypomina wizerunku widniejącego na opakowaniu (...) . Przykładowo, tylko na (...) (oraz na „ (...) od W. ”) widnieje wizerunek ciastka przepołowionego oraz ciastka całego odwróconego do góry „imprintem”.
Czytaj więcej»

I ACa 1362/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-03-19

Data publikacji: 2015-06-09

trafność 16%

Reportaż P. na temat powoda T. O. narusza również jego prawo do wizerunku. Wizerunek jest jednym z dóbr osobistych wymienionych w art. 23 k.c. Przedmiotem ochrony są tylko takie wizerunki, które pozwalają rozpoznać konkretną osobę. (...)Ochrona wizerunku dotyczy więc sytuacji, gdy możliwa jest identyfikacja danej osoby.
Czytaj więcej»

I ACa 510/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2019-05-09

Data publikacji: 2020-02-21

trafność 16%

Istotność:

Nadto powód zgłosił żądania: a/ nakazania pozwanemu aby przestrzegał prawa cywilne powoda, takie jak dobra osobiste (imię, nazwisko, wyznanie, wizerunek, prywatność) oraz prawa własności powoda do nieruchomości, o którą toczy się sprawa przed SO w Krakowie do sygn. (...)W piśmie z dnia 2 sierpnia 2016 r. pełnomocnik powoda sprecyzował, że wnosi o zakazanie pozwanemu używania i rozpowszechniania wizerunku powoda oraz informacji umieszczonych na(...)(...)W piśmie z dnia 10 lutego 2017 r. ( k. 159, k. 213 ) powód podtrzymał dotychczasowe żądania, nadto wniósł o: 1 ustalenie, że pozwany naruszył wizerunek innych osób celem wprowadzenia sądu(...)(...)(...)godność, imię, nazwisko, a nawet wizerunek powoda.
Czytaj więcej»

X K 521/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku

Data orzeczenia: 2018-03-14

Data publikacji: 2020-02-28

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Analizując treść zeznań K. G. (1) Sąd doszedł do przekonania, iż należy dać im wiarę w zakresie, w jakim ta opisała okoliczności, w jakich powzięła wiadomość o potajemnym nagrywaniu jej nagiego wizerunku. (...)Jednocześnie Sąd stwierdził, iż w toku postępowania nie potwierdzono obaw pokrzywdzonej, jakoby A. C. rozpowszechnił, czy też zamierzał to uczynić, jej nagi wizerunek – za przyjęciem powyższego nie przemawiał żaden z przeprowadzonych dowodów. (...)Jednocześnie podkreślenia wymaga, iż żaden z przeprowadzonych w toku postępowania dowodów nie potwierdził, by A. C. rozpowszechniał utrwalony w ten sposób wizerunek córki swojej konkubiny, czy chociażby pokazywał go komukolwiek. (...)Przepis ten penalizuje m.in. zachowanie polegające na utrwalaniu nagiego wizerunku osoby przy użyciu w tym celu podstępu.
Czytaj więcej»

I ACa 18/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2023-07-07

Data publikacji: 2024-02-07

trafność 16%

(...)przez nią dobra osobiste (cześć, wizerunek i uczucia). (...)Okoliczność ta nie zmienia oceny, że nie doszło do bezprawnego naruszenia wizerunku i czci M. S. (1) . Trudno bowiem, zdaniem Sądu Okręgowego, w satyrycznym rysunku kobiety dopatrzyć się wizerunku jakiejkolwiek osoby, w tym i powódki głównej. (...)Skoro tego obrazka nie stworzył pozwany w kontekście relacji panujących pomiędzy pracodawcą a ratownikami, a jedynie udostępnił już stworzoną w przeszłości grafikę, nie posiadającą cech identyfikujących powódkę, nie może być mowy o naruszeniu wizerunku ani czci powódki.
Czytaj więcej»

IX Ka 640/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-07-18

Data publikacji: 2019-11-25

trafność 16%

(...)i sąsiadom zdjęć z jej wizerunkiem zaopatrzonym adnotacją „ V. K.(...)zgody V. K. (1) jej wizerunek w trakcie czynności seksualnej poprzez umieszczenie zdjęć zawierających taki wizerunek pokrzywdzonej w skrzynkach pocztowych rodziców(...)(...)(...)rozpowszechnił bez zgody pokrzywdzonej jej wizerunek w trakcie czynności seksualnej poprzez umieszczenie zdjęć zawierających taki wizerunek pokrzywdzonej w skrzynkach pocztowych rodziców(...)N. , ale także rozpowszechnił wizerunek pokrzywdzonej bez jej zgody i(...)(...)(...)rozpowszechnił bez zgody pokrzywdzonej jej wizerunek w trakcie czynności seksualnej poprzez umieszczenie zdjęć zawierających taki wizerunek pokrzywdzonej w skrzynkach pocztowych rodziców(...)N. , ale także rozpowszechnił wizerunek pokrzywdzonej bez jej zgody i(...)(...)Bez wątpienia przy tym rozpowszechnił bez zgody i wiedzy pokrzywdzonej jej wizerunek w trakcie czynności seksualnej umieszczając te zdjęcia w skrzynkach pocztowych sąsiadów, rodziców pokrzywdzonej, jej brata i szwagra.
Czytaj więcej»