Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

II K 334/19

wyrok

Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie

Data orzeczenia: 2020-11-30

Data publikacji: 2021-02-11

trafność 17%

Istotność:

(...)złotych, dwóch złotych medalików z wizerunkami Matki Boskiej o łącznej wartości(...)złotych, dwóch złotych medalików z wizerunkami Matki Boskiej o łącznej wartości(...)
Czytaj więcej»

VI W 5283/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-04-16

Data publikacji: 2014-06-10

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: skazujący
(...)urządzenia rejestrującego, karta 4 akt; wizerunek obwinionej z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego W. , karta 5 akt; wizerunek obwinionej ze strony internetowej, karta(...)
Czytaj więcej»

VI W 2953/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-02-16

Data publikacji: 2016-03-31

trafność 17%

Teza orzeczenia: ukaranie
Po przybyciu na miejsce obwiniony wraz z dwoma innymi wolontariuszami nakleił na szyby od wewnętrznej strony samochodu plakaty wyborcze w/w kandydata, na których widoczny był wizerunek kandydata, jego imię i nazwisko, nazwa komitetu wyborczego i nr kandydata na liście. (...)(...)R. , na których był wizerunek kandydata, jego imię i nazwisko, nazwa komitetu wyborczego i nr kandydata na liście.
Czytaj więcej»

I ACa 1720/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2018-09-12

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 17%

Istotność:

Dziennikarz zaprezentował zdjęcie ze szpitala (z wypikselowanym wizerunkiem twarzy) które dwa dni po wypadku powód zamieścił na facebooku. (...)Dziennikarz przedstawił tez pochodzące z (...) zdjęcie powoda z rozmazanym wizerunkiem twarzy. (...)Z przepisów w/w ustawy wynika również zakaz publikacji wizerunku – ochronę dobra osobistego w postaci wizerunku wprowadza również art. 23 k.c. i art. 81 prawa autorskiego. (...)To sam powód, przebywając w Szpitalu w L. po wypadku z dnia 12 stycznia 2014 roku, ujawnił swój wizerunek na (...) .
Czytaj więcej»

VII AGa 23/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-02-06

Data publikacji: 2018-07-26

trafność 16%

Istotność:

Teza orzeczenia: Dla zastosowania art. 10 u.z.n.k. istotne znaczenie mają względy czasowe, czyli kolejność używania oznaczenia przez danego przedsiębiorcę i przez osobę trzecią, w stosunku do której zostaje skierowane roszczenie. Ten przepis znajdzie bowiem zastosowanie tylko wtedy, gdy przedsiębiorca będzie go używał wcześniej niż osoba trzecia, i to z takim (...)
(...)przysługujących mu znakach towarowych, utrwalonych wizerunkach swoich produktów pochodzących z jego(...)do domeny publicznej, jak niechroniony wizerunek ciastek J. , wizerunki owoców odnoszących się do poszczególnych smaków nadzienia ciastek. (...)To elementy także wspólne dla wszystkich opakowań ciastek typu J. na polskim rynku, wchodzące do domeny publicznej: nie chroniony wizerunek ciastka J. , wizerunek owocu odnosząc się do poszczególnych smaków nadzienia ciastek. (...)Na rynku występują opakowania ciastek J. w różnych kolorach (pomarańczowym, brązowym, zielonym, czy też białym), a przedstawiany na nich wizerunek ciastek zwykle nie przypomina wizerunku widniejącego na opakowaniu (...) . Przykładowo, tylko na (...) (oraz na „ (...) od W. ”) widnieje wizerunek ciastka przepołowionego oraz ciastka całego odwróconego do góry „imprintem”.
Czytaj więcej»

IX Ka 640/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-07-18

Data publikacji: 2019-11-25

trafność 16%

(...)i sąsiadom zdjęć z jej wizerunkiem zaopatrzonym adnotacją „ V. K.(...)zgody V. K. (1) jej wizerunek w trakcie czynności seksualnej poprzez umieszczenie zdjęć zawierających taki wizerunek pokrzywdzonej w skrzynkach pocztowych rodziców(...)(...)(...)rozpowszechnił bez zgody pokrzywdzonej jej wizerunek w trakcie czynności seksualnej poprzez umieszczenie zdjęć zawierających taki wizerunek pokrzywdzonej w skrzynkach pocztowych rodziców(...)N. , ale także rozpowszechnił wizerunek pokrzywdzonej bez jej zgody i(...)(...)(...)rozpowszechnił bez zgody pokrzywdzonej jej wizerunek w trakcie czynności seksualnej poprzez umieszczenie zdjęć zawierających taki wizerunek pokrzywdzonej w skrzynkach pocztowych rodziców(...)N. , ale także rozpowszechnił wizerunek pokrzywdzonej bez jej zgody i(...)(...)Bez wątpienia przy tym rozpowszechnił bez zgody i wiedzy pokrzywdzonej jej wizerunek w trakcie czynności seksualnej umieszczając te zdjęcia w skrzynkach pocztowych sąsiadów, rodziców pokrzywdzonej, jej brata i szwagra.
Czytaj więcej»

I ACa 18/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2023-07-07

Data publikacji: 2024-02-07

trafność 16%

(...)przez nią dobra osobiste (cześć, wizerunek i uczucia). (...)Okoliczność ta nie zmienia oceny, że nie doszło do bezprawnego naruszenia wizerunku i czci M. S. (1) . Trudno bowiem, zdaniem Sądu Okręgowego, w satyrycznym rysunku kobiety dopatrzyć się wizerunku jakiejkolwiek osoby, w tym i powódki głównej. (...)Skoro tego obrazka nie stworzył pozwany w kontekście relacji panujących pomiędzy pracodawcą a ratownikami, a jedynie udostępnił już stworzoną w przeszłości grafikę, nie posiadającą cech identyfikujących powódkę, nie może być mowy o naruszeniu wizerunku ani czci powódki.
Czytaj więcej»

III K 56/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2012-09-14

Data publikacji: 2013-09-04

trafność 16%

Logo gry przedstawiało animowaną głowę o cechach nawiązujących do wizerunku B. K. z czarną kropką otoczoną czerwoną plamą na czole. (...)Istotnie, jest to nieprawdziwy wizerunek B. K. i kolejny produkt fotomontażu, ale w obiektywnym odbiorze nie może uchodzić za obelżywy w rozumieniu art. 135 § 2 kk . (...)Można wreszcie postawić pytanie, czy sam R. F. nie poczułby się głęboko dotknięty, gdyby to jego wizerunek został we wspomnianych zdjęciach wykorzystany. (...)Obraźliwy jest nie tylko sam napis, ale i wizerunek Prezydenta z przeszytym przez głowę narządem męskim.
Czytaj więcej»

I ACa 1362/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-03-19

Data publikacji: 2015-06-09

trafność 16%

Reportaż P. na temat powoda T. O. narusza również jego prawo do wizerunku. Wizerunek jest jednym z dóbr osobistych wymienionych w art. 23 k.c. Przedmiotem ochrony są tylko takie wizerunki, które pozwalają rozpoznać konkretną osobę. (...)Ochrona wizerunku dotyczy więc sytuacji, gdy możliwa jest identyfikacja danej osoby.
Czytaj więcej»

I ACa 510/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2019-05-09

Data publikacji: 2020-02-21

trafność 16%

Istotność:

Nadto powód zgłosił żądania: a/ nakazania pozwanemu aby przestrzegał prawa cywilne powoda, takie jak dobra osobiste (imię, nazwisko, wyznanie, wizerunek, prywatność) oraz prawa własności powoda do nieruchomości, o którą toczy się sprawa przed SO w Krakowie do sygn. (...)W piśmie z dnia 2 sierpnia 2016 r. pełnomocnik powoda sprecyzował, że wnosi o zakazanie pozwanemu używania i rozpowszechniania wizerunku powoda oraz informacji umieszczonych na(...)(...)W piśmie z dnia 10 lutego 2017 r. ( k. 159, k. 213 ) powód podtrzymał dotychczasowe żądania, nadto wniósł o: 1 ustalenie, że pozwany naruszył wizerunek innych osób celem wprowadzenia sądu(...)(...)(...)godność, imię, nazwisko, a nawet wizerunek powoda.
Czytaj więcej»