Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

XVII AmT 99/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2024-12-17

Data publikacji: 2025-02-18

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

Wskazała, że (…)(tajemnica przedsiębiorstwa) Strona przyznała, że terminuje(...)załączniku nr 4 (…) (tajemnica przedsiębiorstwa) Spółka wskazała, że krajowy i zagraniczny ruch głosowy terminowany jest (…) ( tajemnica przedsiębiorstwa ) Ponadto Strona podtrzymała(...)(...)Strona przedstawiła zestawienie ruchu głosowego dla miesięcy od marca do czerwca 2016 r., które kształtuje się następująco: ( tajemnica przedsiębiorstwa ) Strona wskazała też, że cyt.; (…) ( tajemnica przedsiębiorstwa ) Strona wskazała, że (…) ( tajemnica przedsiębiorstwa ) Spółka przy piśmie(...)(...)Strona nadesłała elektroniczny formularz CIT-8, z którego wynika, że przychód Spółki wyniósł w 2017 r. (…) ( tajemnica przedsiębiorstwa ) Postanowieniem z dnia 22 maja 2018 r., znak: (...) , doręczonym pełnomocnikowi Strony w dniu 29 maja 2018r. (...)Biegły nie analizował sposobu działania całego systemu (…) (tajemnica przedsiębiorstwa) jednak już sam fakt, iż zgodnie z instrukcją znajdującą się na stronie producenta można (…) . (tajemnica przedsiębiorstwa)” Co istotne, z opinii(...)
Czytaj więcej»

XXIII Zs 22/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-03-30

Data publikacji: 2023-05-26

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

W związku z powyższym Izba uznała, że odwołujący prawidłowo wniósł odwołanie w terminie 10 dni od dnia otrzymania dostępu do wszystkich informacji, które zostały uprzednio zastrzeżone przez przystępującego tajemnicą przedsiębiorstwa. (...)Objęcie określonych informacji tajemnicą przedsiębiorstwa jest uprawnieniem wykonawcy lecz jako takie musi być dokonane w warunkach, o których mowa w przepisach ustawy, aby mogło zostać uznane za skuteczne. (...)(...)w aspekcie merytorycznym kalkulacji objętej tajemnicą przedsiębiorstwa i w konsekwencji obowiązki przy ocenie zasadności zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa związane z dochowaniem szczególnej staranności, co do równego traktowania stron i jawności postepowania o zamówienie publiczne. (...)Ponadto, zastrzegł tajemnicę przedsiębiorstwa, więc tym bardziej zamawiający winien ocenić zawartość zastrzeganych dokumentów pod kątem prawdziwości i zgodności z prawem twierdzeń uzasadniających owo zastrzeżenie.
Czytaj więcej»

I C 189/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2013-05-27

Data publikacji: 2013-06-15

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

Wskazano, iż pozwany odmówił udzielenia informacji powołując się na tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Wskazano, iż powołany przepis ogranicza możliwość uzyskania informacji publicznej ze względu na tajemnicę przedsiębiorcy, zaś udział procentowy diagnostyki stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa rozumianą jako nieujawnione do(...)(...)Powyższy przepis ogranicza możliwość uzyskania informacji publicznej m.in. ze względu na powołaną wyżej tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)(...)osobowych, prawo do prywatności oraz tajemnicę inną niż informacja niejawna, tajemnica skarbowa lub tajemnica statystyczna, przysługuje prawo wniesienia powództwa do sądu powszechnego o udostępnienie takiej informacji”.
Czytaj więcej»

XII GWo 43/23

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2023-07-07

Data publikacji: 2024-11-20

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)innymi na wykorzystywaniu informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa uprawnionej, co do których zobowiązała się dochować poufności. (...)Zgodnie z zakresem obowiązków datowanym na 24 stycznia 2014 roku I. D. zobowiązana była do m. in. przestrzegania tajemnicy służbowej oraz tajemnicy handlowej (k. 27). W oświadczeniu datowanym na 6 lipca 2018 roku I. D. zobowiązała się m. in. do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji, do których uzyska dostęp w związku i przy okazji realizacji powierzonych jej obowiązków i zadań (k. 26). (...)Zgodnie z art. 11 ust. 1 u.z.n.k. czynem nieuczciwej konkurencji jest ujawnienie, wykorzystanie lub pozyskanie cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

II Ca 1266/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2018-11-30

Data publikacji: 2019-01-24

trafność 23%

Istotność:

Całość zagadnienia przede wszystkim sprowadza się do pewnej bariery dopuszczalności prowadzenia postępowania dowodowego z uwagi na tajemnicę bankową. (...)Zaliczana jest do tajemnic zawodowych związanych z wykonywaniem określonych profesji oraz do tajemnic prawem chronionych. (...)Wskazana tajemnica bankowa rozciąga się także na zeznania świadków, a to z uwagi na treści art. 261 § 2 kpc . (...)Chodzi o uprawnienie świadka do odmowy odpowiedzi, którego źródłem jest powinność ochrony tajemnicy zawodowej – w tym przypadku tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

I ACa 241/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-10-06

Data publikacji: 2016-01-19

trafność 23%

Istotność:

Wspomniani kontrahenci mieli dostęp tajemnic przedsiębiorstwa strony powodowej . (...)(...)powodowej dotyczącego naruszenia przez powoda tajemnicy jej przedsiębiorstwa poprzez uzyskanie w sposób bezprawny i wykorzystaniu informacji objętych tajemnicą jak baza danych klientów i(...)nie mogą być uznane za tajemnice przedsiębiorstwa informacje powszechnie dostępne i(...)(...)Fakt dostępu do dokumentacji technicznej potwierdza odpowiednie oświadczenie W. o przestrzeganiu tajemnicy. To, że zdarzały się zgubienia rysunków nie oznacza , że A. W. (1) był zwolniony od przestrzegania tajemnic przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

I C 1412/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Giżycku

Data orzeczenia: 2020-09-02

Data publikacji: 2020-10-01

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

Ponadto pozwana wniosła o pominiecie następujących dowodów: umowy kredyty, wyciągu z rachunku bankowego oraz wypowiedzenia umowy kredytu jako niedopuszczalnych – naruszających tajemnicę bankową. (...)Przechodząc do zarzutu naruszenia tajemnicy bankowej przez powoda. (...)Nie można uznać, że powód, który przedłożył dowody w postaci m. in. umowy o kredyt gotówkowy, zestawień należności, zaległości i spłat - naruszył tajemnicę bankową. Zdaniem Sądu w zakresie dochodzenia własnych roszczeń wynikających z wykonywania przez bank czynności bankowych, bank jest zwolniony z zachowania tajemnicy bankowej na podstawie art. 104 ust. 2 pkt 1 Prawa bankowego .
Czytaj więcej»

III P 9/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2013-08-13

Data publikacji: 2014-01-30

trafność 23%

(...)oświadczenia o zapoznaniu się z tajemnicą przedsiębiorstwa oraz w sprawie zachowania tajemnicy służbowej (umowę o pracę na(...)12.03.2010r. o zapoznaniu się z tajemnicą przedsiębiorstwa, oświadczenie z dnia 12.03.2010r. w sprawie zachowania tajemnicy służbowej) oraz zawartą w dniu(...)(...)(...)dostępu do danych chronionych i tajemnic przedsiębiorstwa powoda, oraz czynią próby „przejmowania” pracowników jego spółki i baz danych pacjentów. (...)W tym czasie, na własny koszt i w tajemnicy przed pracodawcą, zamówiła i wykonała wizytówki z nazwą i logo ich spółki oraz – zupełnie bezprawnie – ze swoim prywatnym numerem telefonu. (...)Jak wypowiadają się komentatorzy w zakresie prawa pracy szczególnie ważne informacje według art. 101 2 § 1 kp to informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa między innymi w zakresie źródła zaopatrzenia i zbytu (np.: Komentarz do Kodeksu pracy pod redakcją prof.
Czytaj więcej»

I C 895/23

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Kłodzku

Data orzeczenia: 2024-01-22

Data publikacji: 2024-11-25

trafność 23%

Na żądanie Sądu, aby strona powodowa wyjaśniła, dlaczego nie udzieliła pozwanej informacji o stanie rachunku bankowego spadkodawczyni, powódka wskazała, że skoro pozwana nie posiadała postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, to na powodzie ciążył obowiązek ochrony tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

X K 184/14

wyrok

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-12-09

Data publikacji: 2017-02-20

trafność 23%

Istotność:

(...)oraz członkiem zarządu, informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa (...) Sp. z o.o.(...)
Czytaj więcej»