Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

XVII AmK 6/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-07-06

Data publikacji: 2023-07-25

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)opłaty podstawowej w wersji nieobjętej tajemnicą przedsiębiorstwa Spółki (...) . dowód(...)343-378 akt admin., wersja zawierająca tajemnicę przedsiębiorstwa, k. 291-342 akt admin.;(...)199-290 akt admin.; wersja zawierająca tajemnicę przedsiębiorstwa, k. 7-198 akt admin. (...)Dotyczy to również materiału obejmującego tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Naruszenie, powołanych w odwołaniu (...) , przepisów procedury administracyjnej nie jest uzasadnione tylko dlatego, że zostało wydane postanowienie o ograniczeniu (...) , (...) i innym podmiotom prawa wglądu do materiału dowodowego objętego tajemnicą przedsiębiorstwa (...) . (...)W konsekwencji, w ocenie Sądu, kwestia zasadności ograniczenia prawa wglądu do materiału dowodowego objętego tajemnicą przedsiębiorstwa (...) nie może być przenoszona na płaszczyznę niniejszego postępowania.
Czytaj więcej»

I ACa 1024/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-11-15

Data publikacji: 2013-03-12

trafność 21%

Dzwoniąc do tych osób posługiwała się danymi, które należały do powódki i stanowiły jej tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Pomimo, iż dostęp do tych danych mieli inni pracownicy, dane te były tajemnicą przedsiębiorstwa. Informacja staje się „tajemnicą, kiedy przedsiębiorca przejawia wolę zachowania jej jako niepoznawalnej dla osób trzecich. (...)Jej twierdzenia, że nie wiedziała jakie to informacje są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa nie są wiarygodne.
Czytaj więcej»

IX Ka 524/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2013-06-27

Data publikacji: 2013-10-29

trafność 21%

Przepis ten stanowi, że przestępstwem jest wykorzystywanie we własnej działalności gospodarczej informacji stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa , którą sprawca bezprawnie uzyskał. (...)O tym, , że informację tę spółka traktowała jako tajemnicę przedsiębiorstwa świadczyć miało to, że cała dokumentacja koncepcji przechowywana była w kasie pancernej. (...)Do tego, aby przebieg trasy gazociągu mógł być uznany za tajemnicę przedsiębiorstwa koniecznym byłoby, aby prezes spółki G. podjął określone działania ( nie tylko o charakterze fizycznym) mające na celu zachowanie w tajemnicy tej informacji. (...)To, że koncepcja – dokumentacja była przechowywana w kasie pancernej nie przesądza, że chodziło o to, aby z trasy , którędy będzie przebiegał gazociąg uczynić tajemnicę.
Czytaj więcej»

XII Ga 143/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2013-06-17

Data publikacji: 2013-08-01

trafność 21%

W §8 umowy strony zawarły, iż przez okres 3 lat od wygaśnięcia umowy powód nie może ujawniać informacji stanowiących tajemnicę pozwanej, W związku z tym musiało być dla pozwanej istotne, aby informacje stanowiące jej tajemnicę przedsiębiorstwa były zachowywane przez długi okres czasu. Co prawda dokładnie zakres tej tajemnicy miała regulować „ umowa o poufności”, której żadna ze stron w toku tego procesu, jako dowodu nie przedstawiła. Jednakże pomimo tego, iż było oczywistym jakie procedury zachowywania tajemnicy obowiązują u pozwanej i czego one dotyczą, to powód wydał materiały objęte tą tajemnicą osobie trzeciej tj. panu K. W. (1) . (...)Jak już wyżej wywiedziono, powód obowiązany był do zachowania w tajemnicy informacji poufnych, stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa pozwanej także w trakcie trwania umowy, a nie tylko po jej zakończeniu.
Czytaj więcej»

XVII AmA 32/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-03-14

Data publikacji: 2022-09-21

trafność 21%

Na dzień 13 kwietnia 2015 r. liczba umów o kredyt CHF, w których suma stawki bazowej LIBOR i marży była mniejsza niż zero wynosiła 2035 [ tajemnica przedsiębiorstwa ], a udział tych umów w całkowitej liczbie wykonywanych przez Bank umów o kredyt CHF stanowił 3,25 % [ tajemnica przedsiębiorstwa ]. Z kolei wartość pozostała do spłacenia takich umów równa była (...) [ tajemnica przedsiębiorstwa ] CHF, a udział(...)kredyt CHF wynosił 3,99 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] % ( pismo z 16/04/2015 r. k.1092-1093 ). (...)W takim przypadku liczba kredytów z ujemną stopą procentową zmniejszy się do 249 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] sztuk co będzie stanowiło 0,4 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] % wszystkich kredytów hipotecznych ( pismo k. 1426-1427, pismo z 27/11/2015 r. k.1460-1462). (...)w wysokości 4 628,51 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] CHF. Dla Umowy(...)2015 r. wynosiłaby -80,31 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] CHF, a dla(...)wyższej marży 4 553,44 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] CHF (okres kredytowania(...)
Czytaj więcej»

IV P 664/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2015-12-22

Data publikacji: 2017-03-15

trafność 21%

Istotność:

Teza orzeczenia: Możliwość dochodzenia przez pracodawcę kary umownej z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przez pracownika zobowiązania powstrzymania się od działalności konkurencyjnej po ustaniu stosunku pracy nie jest uzależniona od wystąpienia związanej z tym szkody. Pracownik może żądać zmniejszenia kary umownej jeżeli kara jest rażąco (...)
(...)na przestrzeni 10 lat stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w tym dostęp do bazy danych klientów oraz pracowników/współpracowników, procedur operacyjnych, opracowań i strategii rozwoju na kolejne lata itd. (...)Pozwany zarzucił nieważność umowy o zakazie konkurencji oraz ochronie tajemnicy handlowej w czasie trwania stosunku pracy i po jego ustaniu wobec niewłaściwej reprezentacji po stronie pracodawcy przy jej zawieraniu. (...)Dalej zaprzeczył aby miał podejmować działania mające na celu zachęcanie innych pracowników i współpracowników powoda do podjęcia współpracy z podmiotami konkurencyjnymi oraz aby ujawniał jej tajemnice handlowe. (...)Ponadto, w § 3 ust. 4 ww. umowy strony ustaliły, że w razie naruszenia przez pozwanego zakazu konkurencji lub tajemnicy handlowej po ustaniu stosunku pracy,(...)
Czytaj więcej»

I C 1323/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-05

Data publikacji: 2018-11-14

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Dz.U z 2017 r. poz. 1876), są przepisami szczególnymi, które wyłączają bezprawność działania polegającego na ujawnieniu danych stanowiących tajemnicę bankową. (...)Kluczowe zatem znaczenie dla rozstrzygnięcia niniejszej sprawy miało ustalenie, czy po zaistnieniu tej okoliczności upłynęło co najmniej 30 dni od poinformowania powoda przez pozwany bank o zamiarze przetwarzania dotyczących go informacji stanowiących tajemnicę bankową, bez jego zgody. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, wbrew twierdzeniu strony pozwanej, nie potwierdza faktu poinformowania powoda o zamiarze przetwarzania informacji stanowiących tajemnicę bankową, bez jego zgody. (...)(...)o zamiarze przetwarzania danych stanowiących tajemnicę bankową bez ich zgody.
Czytaj więcej»

I C 1204/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-09-28

Data publikacji: 2016-10-24

trafność 21%

Jeden z tych wątków przytaczał z imienia i nazwiska osobę powoda C. D. . (dowód: artykuł prasowy „Tajemnica śmierci w (...) ” k.(...)(...)Trop okazał się nietrafiony.” (dowód: artykuł prasowy „Tajemnica śmierci w (...) ” k. 119) Autorka artykułu „Tajemnica śmierci w (...) ” M. M. (1) jest zatrudniona w Gazecie (...) na stanowisku dziennikarz-redaktor od 16 lat. (...)Zgromadzony materiał dowodowy nie pozwolił jednak w ocenie Sądu na ustalenie, że na skutek publikacji artykułu „Tajemnica śmierci w (...) ” doszło do naruszenia powyższych dóbr osobistych powoda. (...)Rzeczywiście w artykule „Tajemnica śmierci w (...) ” oprócz informacji o popełnionym przez powoda zabójstwie, podano, że wcześniej powód wraz ze współsprawcą „(…) zamieścili w telegazecie ogłoszenie.
Czytaj więcej»

VI P 237/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-03-17

Data publikacji: 2015-07-24

trafność 21%

Istotność:

Pracownik jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu pracy i ustalonego w zakładzie pracy porządku, dbać o dobro zakładu pracy i chronić jego mienię, czy też przestrzegać tajemnicy określonej w odrębnych przepisach. W niniejszej sprawie pracodawca zarzucił powódce naruszenie jej obowiązków w zakresie ochrony tajemnicy służbowej w (...) , a także niezachowanie drogi służbowej przy udostępnianiu dokumentów oraz naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych . (...)Jednocześnie pozwany nie wykazał, jaką tajemnicą służbową miałoby być objęte nagranie z przedmiotowego posiedzenia, w związku, z czym jego zarzut, iż powódka miała naruszyć podstawowe obowiązki w zakresie ochrony tajemnicy służbowej jest nieprawdziwy. (...)Odnośnie zaś zarzutu naruszenia podstawowego obowiązku w zakresie ochrony tajemnicy służbowej pozwany nie wykazał, o jaką tajemnicę służbową chodziło mu w przypadku(...)
Czytaj więcej»

IV Ka 91/22

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2022-11-04

Data publikacji: 2023-01-18

trafność 21%

Istotność:

Prokurator wydał w dniu 19 lipca 2022 roku postanowienie o żądaniu wydania rzeczy, na które pełnomocnik (...) Banku S.A. z siedzibą w W. wniósł zażalenie, podnosząc , że żądane dane przez prokuratora są objęte tajemnicą bankową i mogą być udostępnione po zwolnieniu banku przez sąd z tej tajemnicy. (...)Sąd okręgowy mając na uwadze ,iż zwolnienie z tajemnicy bankowej powinno następować wyjątkowo i to w postępowaniu sądowym w stosunku do posiadacza rachunku bankowego, którego zwolnienie z tej tajemnicy dotyczy – uchylił z urzędu wydane postanowienie o dopuszczeniu dowodu przed jego wykonaniem. (...)Po dokonaniu oceny przydatności dowodowej wspomnianych informacji bankowych, możliwe jest ich ujawnienie w toku procesu wyłącznie po zwolnieniu z tajemnicy bankowej pracownika bankowego (w trybie(...)(...)Sąd okręgowy nie wprowadzał do procesu jako dowódu w sprawie uzyskanych informacji na płycie DVD dotyczących operacji bankowych dokonanych na rachunku bankowym oskarżonego o nr (...) , gdyż nie zachodziły w tym przypadku przesłanki do zwolnienia z tajemnicy bankowej zawartych tam informacji.
Czytaj więcej»