Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

I ACa 126/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2015-06-18

Data publikacji: 2017-10-04

trafność 19%

W § 2 przedmiotowej umowy strony zobowiązały się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji o drugiej stronie w szczególności o charakterze tajemnicy przedsiębiorstwa, uzyskanych w związku z(...)(...)W § 10 wskazano okoliczności wyłączające obowiązek zachowania tajemnicy informacji niejawnych. (...)Natomiast przedmiotem sporu było to czy poprzednik strony pozwanej S. / (...) S.A. w Ś. naruszył postanowienia przedmiotowej umowy dotyczące zachowania w tajemnicy informacji niejawnych objętych tą umową. Zgodnie z § 2 umowy z dnia 12 lipca 2012r. o zachowaniu informacji niejawnych strony zobowiązały się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji o drugiej stronie, w szczególności informacji o charakterze tajemnicy przedsiębiorstwa, uzyskanych w związku z(...)
Czytaj więcej»

V Kz 200/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Radomiu

Data orzeczenia: 2016-08-31

Data publikacji: 2016-09-19

trafność 19%

Istotność:

Teza orzeczenia: … „Na gruncie odpowiedzialności z art. 267 § 1 kk, zachowanie polegające na przełamaniu lub ominięciu zabezpieczenia informacji, nie odnosi się bowiem do pism. W tym wypadku – co wynika wprost z brzmienia art. 267 § 1 kk - dla wyczerpania wszystkich znamion przestępstwa wystarczającym jest uzyskanie dostępu do informacji poprzez otworzenie (...)
(...)akcie oskarżenia zarzucono mu naruszenie tajemnicy korespondencji poprzez nieuprawniony dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonych, a znajdujących się na poczcie elektronicznej M. R. (2) . (...)(...)pisma i czy objęte były tajemnicą korespondencji.
Czytaj więcej»

II AKa 191/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-11-07

Data publikacji: 2013-02-19

trafność 19%

Nie brzmią więc niewiarygodnie wyjaśnienia R. i M. P. (1) , iż z ich punktu widzenia najistotniejsze było zobowiązanie M. P. (2) do zachowania w tajemnicy posiadanych przez niego informacji, a środkiem do tego było związanie go umową. (...)(...)nie było potrzeby zachowania w tajemnicy informacji, a tym samym nie wykazał, że nie było gospodarczego uzasadnienia dla zapłaty wynagrodzenia za utrzymanie informacji w tajemnicy. 6. (...)Prokurator nie rozważył też problemu, czy nawet za „częściowe” wykonanie umowy nie należałoby się jakieś wynagrodzenie, a przecież nie budzi wątpliwości, że M. P. (2) tajemnicy dochował. (...)że informację tę zachowa w tajemnicy M. P. (2) . 9.
Czytaj więcej»

I ACa 1150/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-11-27

Data publikacji: 2016-01-26

trafność 19%

Art. 11 ust. 1 u.z.n.k. stanowi, że czynem nieuczciwej konkurencji jest przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa albo ich nabycie od osoby nieuprawnionej, jeżeli zagraża lub narusza interes przedsiębiorcy. (...)Pozwany bowiem działając przez osobę z firmy (...) s.c. wszedł w posiadanie tajemnicy przedsiębiorstwa powoda, a następnie po wykonaniu dokumentacji fotograficznej oraz otrzymaniu projektów w e-mailu przystąpił sam do produkcji płotków mających dokładnie te same wymiary, co produkt powoda. (...)Zgodnie z tym przepisem czynem nieuczciwej konkurencji jest przekazanie, ujawnienie lub wykorzystywanie cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa albo ich nabycie od osoby nieuprawnionej, jeżeli zagraża lub narusza interes przedsiębiorcy. Strona pozwana weszła w posiadanie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa strony powodowej w sposób bezprawny.
Czytaj więcej»

VI ACa 284/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-17

Data publikacji: 2019-01-29

trafność 19%

Istotność:

Teza orzeczenia: Art. 105 ust. 1 pkt 2 prawa bankowego w wersji obowiązującej w roku 2001 (Dz.U. z 1997 roku, Nr 140, poz. 939, ze zm.), miał na względzie także banki prowadzące rachunki. Udzielenie przez bank prokuraturze lub policji działającej na jej zlecenie informacji pozwalających na wykrycie przestępstwa polegającego na szeroko pojętych oszustwach (...)
Apelujący utrzymuje mianowicie, że pracownicy banku, przekazując policji informacje o kredycie zaciągniętym przez powódkę, dopuścili się złamania tajemnicy bankowej, a działanie takie jest penalizowane w art. 171 prawa bankowego . (...)Przestępstwo polegające na ujawnieniu tajemnicy bankowej, o którym mowa w art. 171 ust. 5 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku – prawo bankowe (Dz. (...)Powódka nie tylko nie wykazała, by pracownicy banku dopuścili się przestępstwa, tj. by świadomie złamali tajemnicę bankową, ale nawet nie nakierowała na te tory postępowania dowodowego, nie zgłaszając w tej materii wniosków dowodowych. (...)Można mieć zresztą wątpliwości, czy w ogóle doszło do ujawnienia tajemnicy bankowej wbrew przepisom ustawy.
Czytaj więcej»

IX GC 871/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2014-03-12

Data publikacji: 2014-04-03

trafność 19%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: bez konkretnej tezy, przedstawienie stanu faktycznego uzasadniającego stwierdzenie niewłaściwości miejscowej sądu
Tymczasem pozwany podjął szereg działań niezgodnych z umową, w tym między innymi używa jej know-how, rozpowszechnia informacje naruszające dobre imię Spółki, niezachowuje w tajemnicy zasad dotyczących wynagrodzenia oraz wykonuje działalność konkurencyjna wobec jej działalności. (...)W efekcie know-how strony powodowej, jej tajemnice wykorzystywał na terenie województwa (...) .
Czytaj więcej»

III Ca 1942/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-04-23

Data publikacji: 2015-03-31

trafność 19%

Sąd Rejonowy wskazał, że była to okoliczność bezsporna, nie wymagająca dowodzenia w oparciu o art. 229 k.p.c. oraz objęta tajemnicą bankową z art. 105 ust 2 lit d Prawa bankowego . (...)(...)i wyraziłby zgodę na uchylenie tajemnicy bankowej, a ewentualny brak zgody strony pozwanej Sąd winien ocenić w trybie art. 233 § 2 k.p.c.
Czytaj więcej»

VIII K 6/22

wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-03-14

Data publikacji: 2024-10-21

trafność 19%

Orzeczenie nieprawomocne

Z kolei zgodnie z art. 171 ust. 5 ustawy Prawo bankowe , kto, będąc obowiązany do zachowania tajemnicy bankowej, ujawnia lub wykorzystuje informacje stanowiące tajemnicę bankową, niezgodnie z upoważnieniem określonym(...)(...)W. do uzyskania danych objętych tajemnicą bankową dotyczących personaliów K. S. (2) - klienta (...) Bank (...) S.A. wraz ze wzorami jego podpisów. (...)Z kolei zgodnie z art. 171 ust. 5 ustawy Prawo bankowe , kto, będąc obowiązany do zachowania tajemnicy bankowej, ujawnia lub wykorzystuje informacje stanowiące tajemnicę bankową, niezgodnie z upoważnieniem określonym(...)(...), w postaci danych objętych tajemnicą bankową dotyczących danych osobowych i produktów bankowych W. K. - klienta (...) Bank S.A. , wraz ze wzorami jego podpisów.
Czytaj więcej»

XVII AmK 8/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-12-04

Data publikacji: 2020-10-23

trafność 19%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)zawierające pełne wersje dokumentów, stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa ./k. 21 akt adm./(...)r. wskazując, że stanowią one tajemnicę przedsiębiorstwa. /k. 285-287 akt adm./(...)wglądu do materiału dowodowego, objętego tajemnicą przedsiębiorstwa (...) załączonego do pisma(...)(...)Pozwany w odniesieniu do powyższego zaznaczył, że w toku postępowania nie utajniał metody obliczania kosztów bezpośrednich, a jedynie dane liczbowe stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa, do czego w przekonaniu Sądu był zobowiązany. Nadto, wskazać tu należy, że wszystkie dokumenty oznaczone w aktach administracyjnych jako tajemnica przedsiębiorstwa odnosiły się do kalkulacji przedmiotowych stawek, które niewątpliwe objęte są tajemnicą przedsiębiorstwa zdefiniowaną w art. 11(...)
Czytaj więcej»

VII Pa 213/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-11-02

Data publikacji: 2015-11-19

trafność 19%

Istotność:

Powód miał dostęp do strategicznych informacji technicznych i handlowych (zbieranych od roku 1955) , stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w tym do dokumentacji technicznej oraz bazy kontrahentów (dostawców i odbiorców). (...)Prosili powoda o podpisanie umowy o zachowaniu tajemnicy handlowej firmy, ale powód odmówił. (...)Pracownik jest obowiązany w szczególności: dbać o dobro zakładu pracy, chronić jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę (§ 2 pkt 4). (...)Niemniej jednak poproszony o podpisanie umowy o zachowaniu tajemnicy handlowej firmy odmówił.
Czytaj więcej»