Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7978

II K 634/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Puławach

Data orzeczenia: 2019-06-11

Data publikacji: 2019-09-25

trafność 26%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

W 2017 roku daty bliżej nieustalonej, w P. , P. G. (1) rozpowszechniał bez zgody A. M. (1) wizerunek jej nagiej osoby oraz wizerunek w trakcie czynności seksualnej, w ten sposób, że po utrwaleniu wyżej wymienionego wizerunku okazał go córce wymienionej oraz jej matce. (...)Pokazał wizerunek nagiej A. M. (1) jej matce. (...)Słusznie jednak wskazuje się w literaturze, że należy odróżnić czynność sprawczą polegającą na utrwalaniu lub rozpowszechnianiu wizerunku nagiej osoby oraz czynność taką odnoszącą się do wizerunku osoby w czasie czynności seksualnej. Chodzi bowiem o to, że wizerunek nagiej osoby wcale nie musi wiązać się ze sferą seksualną.
Czytaj więcej»

II AKa 127/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2023-12-21

Data publikacji: 2024-12-18

trafność 4%

Istotność:

Teza orzeczenia: Ratio legis przepisu art.378a § 1 kpk jest zapobieżenie tamowaniu przebiegu rozprawy w związku z usprawiedliwionym niestawiennictwem oskarżonego lub obrońcy gdy dowody są gotowe do przeprowadzenia. Jednocześnie za okoliczność uzasadniającą zastosowanie tego przepisu uznać należy potrzebę ponownego i wielokrotnego wzywania świadka (tak: (...)
Przepisy postępowania karnego nie nakładają na ograny prowadzące postępowanie na etapie sądowym czy też przygotowawczym obowiązku okazywania wizerunków osób każdorazowo gdy osoba przesłuchiwana wskazuje w swych depozycjach na określone osoby. Toteż zarzut braku okazania R. P. wizerunku oskarżonego W. K. nie może zostać uznany za trafny.
Czytaj więcej»

III AUa 774/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2017-08-31

Data publikacji: 2017-11-14

trafność 6%

Istotność:

Do obowiązków D. C. w ramach zajmowanego stanowiska należało planowanie i koordynowanie prac służących kształtowaniu dobrego wizerunku spółki oraz podległych podmiotów, nadzorowanie(...)(...)(...)koordynowanie prac służących kształtowaniu dobrego wizerunku spółki oraz podległych podmiotów, nadzorowanie(...)
Czytaj więcej»

V Ka 70/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Radomiu

Data orzeczenia: 2016-03-18

Data publikacji: 2016-04-18

trafność 8%

Istotność:

Teza orzeczenia: „wynikający z art. 78 ust. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym obowiązek właściciela lub posiadacza pojazdu do wskazania na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie ma charakter bezwarunkowy. Jego istnienie nie jest w żaden sposób uzależnione od przedstawienia (...)
Powołując się w nadesłanym oświadczeniu na nieczytelną fotografię wizerunku kierującego i niemożność określenia jego(...)
Czytaj więcej»

II Ca 1196/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-01-30

Data publikacji: 2014-02-17

trafność 13%

Istotność:

Teza orzeczenia: brak
W tym kontekście, Sąd uznał, ze działania pozwanej niewątpliwie naruszyły dobra osobiste powódki, nie tylko nietykalności mieszkania i tajemnicę korespondencji, ale również prawo do prywatności, zdrowia, nazwiska i wizerunku, skoro bez zgody powódki w(...)(...)(...)do zdrowia, nazwiska, czy też wizerunku; 2.3 art. 101 k.p.c. poprzez(...)prywatności, do zdrowia, nazwiska i wizerunku; 2.5.2 ustaleniu, iż powódka była(...)(...)(...)swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. (...)Tymczasem, w nieuprawniony sposób Sąd Rejonowy wywiódł, że w okolicznościach sprawy doszło również do naruszenia prawa powódki do prywatności, zdrowia, nazwiska i wizerunku.
Czytaj więcej»

IV P 58/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Puławach

Data orzeczenia: 2016-05-25

Data publikacji: 2016-06-28

trafność 11%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: oddala powództwo o przywrócenie do pracy, zasądza odszkodowanie
(...)Oddziału i (...) oraz jego wizerunku w tym np. dotyczących zgłaszanych(...)(...)Naruszaniu obowiązków wynikających z art. 100 § 2 pkt 4 i 6 kodeksu pracy poprzez bezzasadne naruszanie wizerunku dyrektora muzeum oraz nawoływaniu do jego odwołania pomimo braku ku temu jakichkolwiek podstaw faktycznych czy prawnych (kopia odwołania - k.
Czytaj więcej»

II AKa 23/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2019-02-07

Data publikacji: 2019-11-28

trafność 8%

Istotność:

Teza orzeczenia: Prawo do obrony koniecznej przysługuje tylko i wyłącznie zaatakowanemu i tylko osoba napadnięta ma prawo odpierać zamach wszelkimi dostępnymi środkami, które są konieczne do zmuszenia napastnika do odstąpienia od kontynuowania zamachu. Innymi słowy rzecz ujmując, prawo do obrony koniecznej przysługuje tylko i wyłącznie ofierze agresji i to (...)
(...)portfela z zawartością obrazków z wizerunkami świętych, trzech notesów, pojemnika z(...)
Czytaj więcej»

I ACa 571/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-12-15

Data publikacji: 2021-01-29

trafność 9%

Istotność:

Pozwana nie wykazała również, że powód został pracownikiem Międzynarodowych Targów (...) dzięki koneksjom rodzinnym, co także wpływa negatywnie na ocenę wizerunku powoda jako osoby publicznej. (...)Zeznania te można zasadniczo podzielić na dwie przeciwstawne grupy, tj. świadków strony powodowej, którzy wskazywali na poprawę wizerunku radia, poprawę kondycji finansowej radia,(...)(...)(...)Prezesem Radia (...) na poprawę wizerunku radia, poprawę kondycji finansowej radia,(...)
Czytaj więcej»

I ACa 347/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2018-12-11

Data publikacji: 2019-09-05

trafność 5%

Istotność:

W związku z tym wskazać należy, że zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»

I ACa 256/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2022-10-07

Data publikacji: 2024-09-16

trafność 9%

Istotność:

Zgodnie z a art. 23 kc dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)W okresie współpracy z powódką niezbyt wysoko ją cenił, oczekując od niej biernego zapisywania wniosków z zebrań z wyborcami, a sam korzystał z usług dwóch innych osób zatrudnionych w urzędzie jako specjalistów od wizerunku. (...)Zgodnie z treścią art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»