Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3922

I ACa 231/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2017-05-18

Data publikacji: 2017-07-19

trafność 39%

K. G. (wykonał projekt obiektu), R. G. (projekt instalacji elektrycznej i teletechnicznej), R. K. (prace ogólnobudowlane na parterze), M. i M. G. (prace budowlane na I i II piętrze), M. Z. (prace budowlane w piwnicach i na parterze) oraz S. Z. (prace hydrauliczne). (...)W październiku i listopadzie 2012 r. pracownicy R. Z. wykonali instalacje elektryczne we wszystkich miejscach, do których mieli dostęp. (...)Protokoły z tych czynności stały się częścią projektu powykonawczego instalacji elektrycznych i powykonawczego instalacji teletechnicznych elektrycznych sporządzonego przez R. G. w dniu 18 marca 2013 r. (...)W zakresie projektu powykonawczego dotyczącego instalacji elektrycznych sporządzonego również przez R. G. podano, że nie został uzgodniony z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, a ponadto nie uwzględniono w projekcie zmiany kabla zasilającego hydroforni (chociaż(...)
Czytaj więcej»

VIII U 1014/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2018-03-13

Data publikacji: 2020-01-17

trafność 39%

(...)montaż rur w budynku, montaż instalacji elektrycznej w piwnicy budynku, - J. G. – wykonanie instalacji elektrycznej w piwnicy budynku, montaż koryt(...)- M. Ż. – wykonanie instalacji elektrycznej w piwnicy budynku. (...)Zainteresowany miał swój strój roboczy, natomiast sprzęt i materiał dostawał od odwołującego Zainteresowany M. N. na podstawie zawartej umowy wykonywał pracę w domku jednorodzinnym w zakresie montażu instalacji elektrycznej, w oparciu o projekt instalacji. (...)Przed przystąpieniem do pracy zainteresowany był zapoznawany z projektem instalacji elektrycznej i jeszcze na miejscu omawiał szczegóły z odwołującym. (...)Do jego zadań należało wykonywanie instalacji elektrycznych.
Czytaj więcej»

I C 240/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2022-02-04

Data publikacji: 2022-08-22

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

W instalacji elektrycznej zostało wykonane dwa razy tyle włączników i gniazdek niż przewidywał to projekt. (...)M. nie zostały wykonane. (dowód: projekt – k. 652, opinia biegłego R. N. – k. 615) Skrzynka elektryczna jest konieczna dla umożliwienia bezpiecznego użytkowania budynku, a skrzynki nie wykonano. (dowód: opinia biegłego R. N. – k. 616) Doprowadzono instalację do wyłączników sterujących roletami. Wykonanie dalszej części instalacji wymaga odpowiedniego projektu albo danych odnośnie konkretnych rolet przewidzianych do zastosowania. (...)(...)przewidziano strop lany, choć w projekcie ujęto strop drewniany, zaplanowano wykonanie instalacji alarmowej i sterującej roletami, choć instalacji takich nie ma w projekcie, przewidziano wykonanie schodów wewnętrznych, podczas gdy projekt zakładał że poddasze będzie nieużytkowe(...)
Czytaj więcej»

I C 1681/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2021-03-24

Data publikacji: 2021-07-26

trafność 39%

W uzasadnieniu podnieśli, że nie kwestionują konieczności wykonania remontu instalacji elektrycznej, jednak podjęta uchwała nie określa zakresu prac i ich kosztu, dając wykonawcy swobodę określania zakresu i wartości wykonywanych prac remontowych. (...)Uzasadniając zarzuciła, że to powodowe zwrócili się do nadzoru budowalnego z wnioskiem o wszczęcie postępowania w celu wymiany instalacji elektrycznej i to w oparciu decyzję(...)(...)Przed podjęciem uchwały nie opracowano projektu nowej instalacji elektrycznej, zgodnego z wymaganiami określonymi w decyzji nr (...) . (...)W niniejszej sprawie poza sporem pozostawało, iż wykonanie w prac budowanych w zakresie wymiany instalacji elektrycznej budynku Wspólnoty jest konieczne, bowiem obecna instalacja elektryczna nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.
Czytaj więcej»

XVII AmE 2/11

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-06-18

Data publikacji: 2013-07-27

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej przez (...) sp. z o.o.(...)o świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej pomiędzy (...) S.A. z siedzibą(...)(...)Podstawą do zawarcia umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej między (...) S.A. a (...) jest projekt umowy nr (...) o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej przedstawiony przez (...) . (...)Prezes podkreślił, że od momentu przedstawienia (...) propozycji projektu umowy nr (...) o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej, nie miały miejsca żadne okoliczności zarówno natury technicznej jak i prawnej, które uzasadniałyby odmienne ujęcie kwestii przyłączy. (...)W decyzji tej Prezes orzekł zawarcie umowy o świadczenia usługi dystrybucji energii elektrycznej między stronami według projektu przedstawionego przez (...) sp. z.o.o.
Czytaj więcej»

II K 1195/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-02-12

Data publikacji: 2013-04-24

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

Dokumentacja miała obejmować instalację: c.o., wentylacyjną, gazową i elektryczną. dowód: umowa k. 511-514 t. (...)L. P. przygotował projekt wykonawczy zamienny instalacji c.o. wraz z kosztorysem, przedmiarem robót do projektu zamiennego instalacji c.o. (...)Były to opracowania: nr (...) - kosztorys, przedmiar robót do projektu zamiennego instalacji (...) – projekt wykonawczy zamienny instalacji c.o. (...)VIII; Projekt wykonawczy zamienny instalacji c.o. – opracowanie (...) zawiera opis zaprojektowanej instalacji.
Czytaj więcej»

I ACa 376/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-09-28

Data publikacji: 2018-04-13

trafność 39%

Pozwany był autorem projektu instalacji wentylacyjno –klimatyzacyjnej, za sporządzenie której w dniu 11 września 2010 r. wystawił powodowi fakturę VAT nr (...) na kwotę 2806 zł. (...)W jednostkach wewnętrznych kanałowych – otwarte puszki elektryczne, umiejscowienie okablowania i elektroniki na zewnątrz wraz z nieuporządkowaniem okablowania, brak izolacji listew elektrycznych. (...)Zawiera ona jedynie informacje ogólne (wytyczne instalacyjne) dla projektu instalacji wentylacyjnej oraz niezbędne ilości wymian powietrza wentylacyjnego, nie stanowi natomiast stricte projektu instalacji wentylacyjnej, a już w szczególności klimatyzacyjnej. (...)(...)z wadliwością wykonanej przez niego instalacji, lecz z wymianą instalacji elektrycznej i robót wentylacyjnych dla potrzeb nowo powstałej kuchni w piwnicy lokalu, z uwagi na zmianę jego przeznaczenia z kawiarni na restaurację.
Czytaj więcej»

VIII GC 240/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-07-12

Data publikacji: 2013-09-07

trafność 39%

Wykonanie projektu instalacji elektrycznej zajęło od tego momentu ok. dwa miesiące. (...)Spowodowała min. konieczność przeprojektowania instalacji elektrycznej. Projektant branży elektrycznej S. Ł. wprowadzał trzykrotnie zmiany do projektu w zakresie instalacji elektrycznej. Powrót do koncepcji zasilania budynku z sieci centralnego ogrzewania wiązał się z koniecznością wykonania projektu instalacji elektrycznej węzła ciepłowniczego, który w wersji projektu obejmującej ogrzewanie z kotłów gazowych w ogóle nie występował.
Czytaj więcej»

I ACa 730/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2012-11-08

Data publikacji: 2012-12-18

trafność 38%

W ocenie powoda nadmierne zużycie energii elektrycznej, na skutek nieprawidłowej instalacji pompy ciepła, doprowadziło do strat na poziomie 20 000 – 30 000zł od uruchomienia instalacji do wniesienia pozwu. (...)Sporządzony został przez projektanta F. F. projekt instalacji samej kotłowni, wykonany w formie papierowej, a pozwany był w jego posiadaniu, lecz został on zniszczony po upływie okresu gwarancji. Projektu nie przekazano powodowi. (...)(...)protokołu końcowego i brak przekazania instalacji inwestorowi), wykonanie instalacji bez wymaganych projektów i niezgodnie z zapisami zawartymi w umowie, brak dokumentów gwarancyjnych, stosowanie wobec powoda nieuczciwej praktyki rynkowej oraz narażanie na wysokie opłaty za energię elektryczną.
Czytaj więcej»

XV GC 628/13

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-06-01

Data publikacji: 2018-11-13

trafność 38%

Orzeczenie nieprawomocne

Etap II. Projekt architektoniczno – budowlany. (...)(...)(...)– k. 19-23, 97-107, 128-129; projekty koncepcyjne – k. 108-127 )(...)na wykonanie przez K. Z. projektu architektoniczno – budowlanego w oparciu o nie zaakceptowaną koncepcję, przekazany projekt był dla D. L. bezużyteczny. (...)Projekt budowlany (Etap II i Etap III) miał być wykonany do 5 tygodni od daty akceptacji projektu koncepcyjnego.
Czytaj więcej»