Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

VIII K 153/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim

Data orzeczenia: 2014-10-13

Data publikacji: 2014-10-28

trafność 45%

Istotność:

(...)(...) , za pomocą przewodu elektrycznego wykonał obejście instalacji elektrycznej w ten sposób, że podłączył przewód elektryczny do nie oplombowanej puszki elektrycznej znajdującej się na strychu i poprowadził go przez strych do podwójnego gniazdka znajdującego się w łazience. (...)W ten sposób poprzez gniazdko, z którego instalacja rozchodziła się na cały obiekt oskarżony mógł korzystać z nielegalnie pobieranej energii elektrycznej w całym budynku mieszkalnym. (...)Oskarżony J. K. przyznał się do nielegalnego podłączenia prądu do domowej instalacji elektrycznej i kradzieży energii elektrycznej (k. 59v, k. 90v). (...)Pełnomocnik żądał uwzględnienia zużycia energii przez urządzenia, które w chwili kontroli były podłączone do instalacji elektrycznej i gotowe do użycia, ale wyłączone.
Czytaj więcej»

II Ca 1187/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2013-12-06

Data publikacji: 2014-04-11

trafność 45%

Budynek znajdował się w takim stanie, w jakim go zakupił i był przekonany o dobrym stanie technicznym, a sprawność instalacji elektrycznej potwierdzał protokół kontroli, przeprowadzonej w sierpniu 2009r. (...)Wymagającą ustalenia i wyjaśnienia była przyczyna zaistniałego pożaru, a mianowicie, czy była to nieprawidłowa eksploatacja instalacji elektrycznej, czy też podpalenie. (...)Biegły po przeanalizowaniu zgromadzonej dokumentacji, jako najbardziej prawdopodobną przyczynę wskazał wadliwie eksploatowaną instalację elektryczną. (...)Nie zasługuje na uwzględnienie argumentacja skarżącego, iż stan techniczny instalacji elektrycznej w pawilonie był dobry i prawidłowy, ponieważ w 2009 r. przeprowadzono jej kontrolę.
Czytaj więcej»

II K 165/20

wyrok

Sąd Rejonowy w Zabrzu

Data orzeczenia: 2020-09-08

Data publikacji: 2020-12-02

trafność 45%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

K. S. korzystała z energii elektrycznej przy pomocy przeznaczonej do tego instalacji elektrycznej i za pośrednictwem przyłącza elektrycznego i poprzez zamontowany do tego celu licznik energii elektrycznej. K. S. nie przedsięwzięła żadnego (!) zachowania mającego na celu nielegalny pobór energii elektrycznej, które można by rozważać jako kradzież energii elektrycznej cały materiał dowodowy, w tym wyjaśnienia oskarżonej 1.2 Fakty uznane za nieudowodnione Lp. (...)K. S. korzystała z energii elektrycznej przy pomocy przeznaczonej do tego instalacji elektrycznej i za pośrednictwem przyłącza elektrycznego i poprzez zamontowany do tego celu licznik energii elektrycznej. (...)(...)obejścia licznika, poprzez prowadzenie energii elektrycznej obwodem, który nie podlega pomiarowi, stanowi typowy casus zaboru energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

III Ca 359/20

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2021-02-12

Data publikacji: 2022-02-17

trafność 45%

Istotność:

(...)których wynikało, że: - przepięcie instalacji elektrycznej w budynku przy ul. (...)(...)i ponad miesiąc sprawnego funkcjonowania instalacji elektrycznej w budynku, w tym dźwigu(...)napięcie nastąpiła już po przepięciu instalacji, a zatem wykluczony jest błąd(...)(...)(...)w Ł. , za awarię instalacji elektrycznej w budynku położonym w Ł. przy ul. (...) , w wyniku której został uszkodzony dźwig osobowy oraz instalacja ewakuacyjna, co w dalszej kolejności miało wpływ na ocenę skuteczności zarzutu potrącenia zgłoszonego przez stronę pozwaną. (...)(...)prowadzenia prac budowlanych przy przyłączu elektrycznym lub w jego okolicy odłączono(...)zasilania budynku, przez co na instalację elektryczną budynku „poszły” trzy fazy bez zera. (...)(...)do przyłącza energetycznego, rozdzielni i instalacji elektrycznej posiadali nie tylko pracownicy spółki (...) ale również pracownicy innych firm budowlanych, wykonujący prace remontowe w poszczególnych lokalach budynku przy ul. (...) w Ł. .
Czytaj więcej»

II Ca 370/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2018-06-18

Data publikacji: 2018-11-28

trafność 45%

Istotność:

W odpowiedzi na wniosek (...) S.A. Oddział (...) przeprowadziła w miesiącu wrześniu 2016 roku kontrolę jakość energii elektrycznej dostarczanej do nieruchomości G. M. . (...)(...)elektroenergetyki na okoliczność wskazania czy instalacja elektroenergetyczna została wykonana przez pozwanego(...)a dalej konieczność ręcznego rozruchu instalacji. (...)Wobec okoliczności, iż na skutek niesprawnej instalacji fotowoltaicznej powód nie wyprodukował energii elektrycznej, którą przy prawidłowym działaniu winien wyprodukować, poniósł on szkodę ( art. 566 § 1 k.c. ). Wartość energii elektrycznej jaka powinna zostać wyprodukowana w okresie od 24 października 2016 roku do dnia 10 czerwca 2017 roku wynosi 2.300, 31 złotych.
Czytaj więcej»

XVII AmE 79/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-04-04

Data publikacji: 2022-09-27

trafność 45%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)w życie rozdziału 4; 2) instalacji odnawialnego źródła energii innej niż(...)Warunkiem zakupu przez sprzedawcę zobowiązanego energii elektrycznej, o której mowa w ust.(...)przesyłowej lub sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w instalacji odnawialnego źródła energii, w okresie(...)(...)Park (...) stanowi instalację odnawialnego źródła energii, a energia elektryczna została wytworzona w tym źródle po raz pierwszy przed dniem wejścia w życie rozdziału 4 o.z.e. tj. przed 1 lipca 2016 roku. Ponadto w piśmie z 7 kwietnia 2016 r. (...) zaoferowała (...) S.A. , jako sprzedawcy z urzędu, sprzedaż całej wytworzonej i wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej z przedmiotowej instalacji (...) .
Czytaj więcej»

XVII AmE 67/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-02-20

Data publikacji: 2024-01-29

trafność 45%

Orzeczenie nieprawomocne

Ustawa ta posługuje się pojęciem „sprzedawcy zobowiązanego”, reguluje tryb jego wyłaniania oraz formułuje warunki, od spełnienia których zależy zaistnienie ustawowego obowiązku zakupu energii elektrycznej, pochodzącej z instalacji odnawialnego źródła energii. (...)w życie rozdziału 4; 2) instalacji odnawialnego źródła energii innej niż(...)Warunkiem zakupu przez sprzedawcę zobowiązanego energii elektrycznej, o której mowa w ust.(...)przesyłowej lub sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w instalacji odnawialnego źródła energii, w okresie(...)(...)Park (...) stanowi instalację odnawialnego źródła energii, a energia elektryczna została wytworzona w tym źródle po raz pierwszy przed dniem wejścia w życie rozdziału 4 o.z.e. tj. przed 1 lipca 2016 roku.
Czytaj więcej»

I Ca 83/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Sieradzu

Data orzeczenia: 2017-03-22

Data publikacji: 2017-05-25

trafność 45%

Istotność:

Na nieprawidłowe wykonanie zestyku zwrócił również uwagę biegły z zakresu instalacji elektrycznych R. M. , który swoją ocenę stanu instalacji elektrycznej zawarł w pisemnej opinii (karta 206-21) oraz w jej ustnym uzupełnieniu złożonym na terminie rozprawy z dnia 16 listopada 2016 roku. Sąd I instancji wskazał, iż z opinii biegłego wynika jednakże, że aby nastąpił przeskok łuku elektrycznego, musi być użyty odbiornik podłączony do instalacji elektrycznej i musi być palny materiał, na który przeskoczy iskra z wadliwego zestyku. (...)W ocenie apelujących, to że przyczyną pożaru były wady w instalacji elektrycznej, potwierdza opinia biegłego z zakresu instalacji elektrycznych, który we wnioskach końcowych opinii jasno stwierdził, iż instalacja w lokalu wykonana była w(...)(...)Tymczasem z opinii biegłych z zakresu pożarnictwa oraz instalacji elektrycznych wynika, iż warunkiem uznania jako przyczyny pożaru wadliwości instalacji elektrycznej jest ustalenie, że w lokalu podłączone zostało do instalacji urządzenie zewnętrzne.
Czytaj więcej»

XII Ga 35/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-12-22

Data publikacji: 2016-07-19

trafność 45%

Projekt budowlany instalacji elektrycznej wewnętrznej został wykonany dla pozwanej przez inż. (...)Na fakturach widniało też rozbicie na poszczególne branże czyli instalacje elektryczną, teleinformatyczną, niskoprądową itd. (...)Powódka wykonała całe okablowanie u pozwanej, czyli instalację elektryczną, teleinformatyczną, monitoringową, alarmową, instalację rolet czyli wszystko co wchodzi w skład instalacji niskoprądowej oraz szyny transmisyjnej między pokojami. (...)Równocześnie G. K. (1) , o ile zapoznał się z projektem budowlanym instalacji elektrycznej wewnętrznej inżyniera F. ,o tyle nie miał możliwości zapoznania się z wytycznymi wykonania instalacji elektrycznych wykonanymi przez P. M. w(...)
Czytaj więcej»

I ACa 785/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2018-02-02

Data publikacji: 2018-03-06

trafność 44%

Istotność:

Ogół mieszkańców nie wyrażał natomiast zgody na instalację gazu ziemnego. (...)Wolę podłączenia instalacji gazowej wyraziło wówczas 4 właścicieli lokali. (...)W pozostałych lokalach instalacja gazowa została zastąpiona instalacją indukcyjną bądź elektryczną. (...)L. rezygnuje z korzystania z instalacji gazy ziemnego (punkt 1) oraz że lokale mieszkalne dotychczas wyposażone w instalację gazu ziemnego dokonają jej zamknięcia i do celów przygotowania posiłków będą korzystać z gazu butlowego propan – butan lub energii elektrycznej (punkt 2).
Czytaj więcej»