Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

II Ka 252/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu

Data orzeczenia: 2014-10-15

Data publikacji: 2014-10-31

trafność 17%

Teza orzeczenia: W niniejszej sprawie istnieją wątpliwości, których nie da się już usunąć w oparciu o posiadany materiał dowodowy, ani redukować wszechstronną inicjatywą dowodową. Wątpliwości te wynikają z faktu, że pokrzywdzony w chwili zdarzenia znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu, przez co jego zdolność postrzegania była ograniczona. Pokrzywdzony (...)
Pokrzywdzony wskazał wówczas na wizerunek oskarżonego P. P. (1) i stwierdził, że jest to osoba, która jako pierwsza zaczęła go bić i krzyknęła „brać go”. (...)Na rozprawie w dniu 20 maja 2014 r. pokrzywdzony A. P. (1) stwierdził: „Kiedy okazywano mi dokumentację fotograficzną, to jest tablicę poglądową z wizerunkami osób, kilka dni po zdarzeniu nie miałem wątpliwości, że wskazana przeze mnie osoba była osobą, która podczas zdarzenia krzyczała” brać go”. (...)To „opóźnione” wskazanie na podobieństwo sprawcy zdarzenia do kolegi, z którym pokrzywdzony miał przecież kontakt bezpośrednio przed zdarzeniem, może wskazywać na to, że widząc wizerunki na tablicach poglądowych, pokrzywdzony podświadomie wskazał na najbardziej znajomą mu twarz. (...)Nie bez znaczenia jest to, że okazanie wizerunku miało miejsce tuż po pobiciu, kiedy pokrzywdzony przebywał w szpitalu i jego percepcja mogła być zaburzona ze względu na bolesne obrażania oraz przyjmowane leki.
Czytaj więcej»

V K 163/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Giżycku

Data orzeczenia: 2017-02-28

Data publikacji: 2017-04-27

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: skazanie za kradzież
(...)drewnianej szt. 2, płaskorzeźby drewnianej wizerunku kobiety szt. 2, rzeźby drewnianej(...)i dziadek do orzechów z wizerunkiem konia, kinkiet szt. 2, wieszak(...)(...)(...)rękojeścią, bagnet z wyszczerbionym ostrzem, wizerunek ptaka z łańcuchem – zawieszka, obraz z wizerunkiem saren, obraz z wizerunkiem dwóch głów koni, obraz z(...)– 2 sztuki, kinkiet z wizerunkiem ptaka, kielich koloru różowo –(...)
Czytaj więcej»

II AKa 384/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-02-26

Data publikacji: 2018-04-16

trafność 17%

Istotność:

(...)nie pozwalającej na kategoryczne rozpoznanie wizerunku sprawcy, co odnosi się także(...)postępowaniu przygotowawczym oraz okazania mu wizerunku oskarżonego nie wskazał I. U.(...)materiału dowodowego w zakresie ustalenia wizerunku sprawcy) w zakresie czynu z(...)(...)Równocześnie wskazać należy, że wbrew twierdzeniom obrońcy dowód z zeznań pokrzywdzonego w realiach niniejszej sprawy nie miał znaczenia kluczowego – wszak pokrzywdzony przesłuchiwany na etapie postępowania przygotowawczego oraz mając okazywane wizerunki osób (w tym oskarżonego) nie(...)(...)Wbrew zatem twierdzeniom skarżącego obrońcy nie można uznać, że zdjęcia z monitoringu nie są na tyle ostre, aby potwierdzić na nich wizerunek oskarżonego.
Czytaj więcej»

III K 111/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2015-09-16

Data publikacji: 2017-09-14

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Już na marginesie wzmiankować trzeba, że jakość opublikowanych wizerunków domniemanych sprawczyń była żenującej jakości. (...)W trakcie okazania wizerunku rozpoznała jako sprawczynię S. Ł. (1) , której wygląd w sposób radykalny odbiega od wizerunku G. K. (2) . (...)Opis sprawczyń przedstawiony przez S. M. (1) nie odpowiada wizerunkowi G. K. (2) . (...)Tym bardziej, że opisy kobiet przedstawiane przez M. C. (1) i G. B. nie pokrywały się z faktycznym wizerunkiem F. G. .
Czytaj więcej»

I ACa 1720/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2018-09-12

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 17%

Istotność:

Dziennikarz zaprezentował zdjęcie ze szpitala (z wypikselowanym wizerunkiem twarzy) które dwa dni po wypadku powód zamieścił na facebooku. (...)Dziennikarz przedstawił tez pochodzące z (...) zdjęcie powoda z rozmazanym wizerunkiem twarzy. (...)Z przepisów w/w ustawy wynika również zakaz publikacji wizerunku – ochronę dobra osobistego w postaci wizerunku wprowadza również art. 23 k.c. i art. 81 prawa autorskiego. (...)To sam powód, przebywając w Szpitalu w L. po wypadku z dnia 12 stycznia 2014 roku, ujawnił swój wizerunek na (...) .
Czytaj więcej»

VIII Ka 726/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-12-12

Data publikacji: 2015-01-23

trafność 17%

Istotność:

Pokrzywdzeni, jak wynika z zeznań, już na miejscu zdarzenia albo po zatrzymaniu oskarżonych w Komendzie Policji po okazaniu wizerunków rozpoznali oskarżonych, jako osoby biorące udział w zdarzeniu, które dopuściły się czynnej napaści. (...)Nie budzi zastrzeżeń także Sądu Okręgowego dokonana czynność okazania wizerunków oskarżonych M. P. , M. S. (1) , K. P. i Ł. G. . (...)Rozpoznał ich z całą odpowiedzialnością, a następnie rozpoznał wizerunki oskarżonych, opisał szczegóły ich ubioru, wskazał, że nie miał co do tego żadnych wątpliwości . (...)Zatem pokrzywdzeni rozpoznając oskarżonych jako sprawców biorących udział w czynnej napaści nie popełnili błędu przy rozpoznaniu ich wizerunków.
Czytaj więcej»

II Ko 556/16

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim

Data orzeczenia: 2016-12-08

Data publikacji: 2016-12-15

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Przykładowe wyliczenie tych dóbr z art. 23. k.c. (zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Sytuacja życiowa wnioskodawczyni nie uległa żadnemu pogorszeniu, doznała ona w/w uszczerbku, zwłaszcza na zdrowiu psychicznym, natomiast jej wizerunek w odbiorze społecznym , w ocenie Sądu, nie ucierpiał – a przynajmniej w tym zakresie sąd nie otrzymał żadnych dowodów.
Czytaj więcej»

II K 267/05

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kędzierzynie Koźlu

Data orzeczenia: 2014-09-12

Data publikacji: 2015-05-25

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Jedynie więc G. M. i K. B. przedstawione zostały w czasie postępowania przygotowawczego wizerunki osób M. P. (1) , R. F. , A. P. i W. P. . Z protokołu okazania tych wizerunków wynika, że G. M. rozpoznał W. P. , jako jednego z napastników, opisując iż był on najbardziej agresywny, nadto podał, że innych osób z tego zajścia z przedstawionych mu zdjęć nie rozpoznał.
Czytaj więcej»

V Ka 110/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2019-06-24

Data publikacji: 2019-07-23

trafność 17%

Wbrew temu co sugeruje obrońca w swojej apelacji pokrzywdzony rozpoznając oskarżonego na okazanym mu wizerunku k.37 nie miał żadnych wątpliwości, że osoba której wizerunek mu okazano jest sprawcą zdarzenia.
Czytaj więcej»

XIV K 288/15

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-01-18

Data publikacji: 2017-06-01

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Pokrzywdzony rozpoznał wizerunek A. Ś. okazany mu na tablicy poglądowej, a następnie rozpoznał A. Ś. , gdy ten został mu okazany wśród osób przybranych. (...)Niewątpliwie organ procesowy dokonujący okazania wizerunku A. Ś. ww. świadkowi uchybił procedurom. (...)Istniały zatem jednoznaczne elementy pozwalające na identyfikację wizerunku oskarżonego. (...)Pokrzywdzony opisał wygląd mężczyzny odbierającego od niego pieniądze, który w ocenie świadka całkowicie odpowiadał wizerunkowi znanego mu A. Ś. .
Czytaj więcej»