Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

IV P 368/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-09-24

Data publikacji: 2014-04-11

trafność 17%

Przyczyną rozwiązania była natomiast zmiana wizerunku firmy oraz cięcie kosztów, zwłaszcza wynagrodzeń pracowników. (...)Jeszcze w lutym 2013 r. pozwany w raporcie sprzedaży dokonanym przez pracownika pozwanego w rubryce wizerunek wskazał: „ W. , M. i K. , super”. (...)Ponadto zauważyć należy, że jak sama wskazuje jeszcze w lutym 2013 r. w rubryce wizerunek został oceniona na „super”. Zatem to nie wizerunek powódki był problemem, lecz sposób wykonywania powierzonych jej obowiązków pracowniczych.
Czytaj więcej»

II AKa 150/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2012-09-11

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 17%

(...)dowodu: 1 ze zdjęć z wizerunkiem oskarżonej J. B. (1) z(...)wykonania powyżej opisanych zdjęć z wizerunkiem oskarżonej, 3 pisma Prokuratury Okręgowej(...)(...)Świadek, który rozpoznaje osobę musi w trakcie zeznań tak opisywać przebieg zdarzeń, proces zapamiętywania osoby, jej wizerunek, aby taki dowód dla sądu był przekonywujący i logiczny, tym bardziej, że jest to jedyny świadek ustalony w śledztwie wskazujący na oskarżoną B. M. . Rozpoznanie osoby polega na dopasowaniu wizerunku pamięciowego do widoku osoby rozpoznawanej, szczególnie jak w tej sprawie twarzy, ale także sylwetki, mimiki i gestów, mowy, które to elementy są indywidualne w zasadzie co do każdego człowieka – i to rozpoznanie świadka A. Z. nie jest jednolite. (...)Zdjęcie oskarżonej J. B. (1) dopuszczone jako dowód w sprawie na rozprawie apelacyjnej w dniu 11.09.2012r. wskazuje na wizerunek oskarżonej w okresie zarzutów i(...)
Czytaj więcej»

I ACa 723/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-11-06

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 17%

M. F. , jako aktorka, ma prawo, a nawet obowiązek dbać o swój wizerunek. (...)Wizerunek aktora, również poza jego umiejętnościami i talentem, wpływa na jego atrakcyjność, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie przez niego interesujących i intratnych propozycji. Zniszczenie wizerunku może odbierać aktorowi role, wpływać na liczbę otrzymywanych przez niego zleceń, eventów, reklam. (...)Do wykonania kalendarza z udziałem powódki jednak ostatecznie nie doszło, wobec braku jej zgody na zamieszczenie w nim zrobionych w czasie sesji zdjęć, które uznała za niekorzystne dla swego wizerunku.
Czytaj więcej»

I ACa 519/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-09-06

Data publikacji: 2013-10-30

trafność 17%

W uzasadnieniu powód stwierdził, iż we wskazanej publikacji podano szereg nieprawdziwych informacji godzących w jego dobre imię i wizerunek. (...)Następnie w toku procesu powód wskazał dodatkowo, że naruszeniem jego dóbr osobistych było zamieszczenie w artykule jego danych osobowych (imienia i nazwiska) oraz wizerunku ze zdjęciem, ponieważ nie wyraził na to zgody, co stanowi naruszenie art. 81 ustawy prawo prasowe . (...)Sąd pierwszej instancji w okolicznościach rozpoznawanej sprawy nie dopatrzył się naruszenia innych dóbr osobistych powoda, przez niego wskazanych takich jak nazwisko i wizerunek. (...)Z kolei odnośnie do twierdzeń o naruszeniu wizerunku, Sąd pierwszej instancji stwierdził, że(...)których adresowana jest forma rozpowszechniania wizerunku, np. gazeta lokalna czy związkowa.
Czytaj więcej»

II AKa 384/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-02-26

Data publikacji: 2018-04-16

trafność 17%

Istotność:

(...)nie pozwalającej na kategoryczne rozpoznanie wizerunku sprawcy, co odnosi się także(...)postępowaniu przygotowawczym oraz okazania mu wizerunku oskarżonego nie wskazał I. U.(...)materiału dowodowego w zakresie ustalenia wizerunku sprawcy) w zakresie czynu z(...)(...)Równocześnie wskazać należy, że wbrew twierdzeniom obrońcy dowód z zeznań pokrzywdzonego w realiach niniejszej sprawy nie miał znaczenia kluczowego – wszak pokrzywdzony przesłuchiwany na etapie postępowania przygotowawczego oraz mając okazywane wizerunki osób (w tym oskarżonego) nie(...)(...)Wbrew zatem twierdzeniom skarżącego obrońcy nie można uznać, że zdjęcia z monitoringu nie są na tyle ostre, aby potwierdzić na nich wizerunek oskarżonego.
Czytaj więcej»

V Ka 94/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Koszalinie

Data orzeczenia: 2014-04-08

Data publikacji: 2014-04-29

trafność 17%

Ponadto wniósł o przeprowadzenie w postępowaniu odwoławczym dowodu z dokumentu informacji zakładu karnego, w którym M. M. (1) odbywał karę pozbawienia wolności do lata 2009 r., zwłaszcza z dokumentacji ewidencyjnej znajdującej się w dyspozycji tego ZK - na okoliczność wizerunku i wagi osk. (...)(...)oskarżonego oraz dowodami w postaci wizerunków oskarżonego i danych dotyczących jego osoby. (...)W sprawie nie mamy bowiem do czynienia z problemem rozpoznania sprawcy jedynie na podstawie utrwalonych wizerunkach np. na zdjęciach, filmie. (...)Oczywistym jest, że okazanie świadkom w toku postępowania przygotowawczego wizerunku oskarżonego pochodzącego sprzed kilku lat utrudniło jego rozpoznanie, czego efektem były wątpliwości świadków, jednak świadkowie w toku postępowania przygotowawczego i sądowego zajęli stanowisko w tej kwestii .
Czytaj więcej»

V ACa 126/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2012-04-23

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 17%

Powódka poniosła wydatki na promocję swojej formy oraz działania zmierzające do stwierdzenia nowego wizerunku przedsiębiorstwa. (...)Również nie znajduje potwierdzenia w materiale dowodowym sprawy twierdzenie jakoby w związku z tym powódka podjęła działania w kierunku stworzenia nowego wizerunku (odmiennego brzmienia firmy, logo) i poniosła związane z tym koszty reklamy. Nie tylko do pozwu, ale i w toku całego procesu nie została dołączona powoływana przez powódkę umowa z agencją (...) s.c. w P. a rzekomo zawarta w związku z działaniami w kierunku stworzenia nowego wizerunku, ani też jakiekolwiek inne mogące to potwierdzić dowody. (...)Z faktur tych nie wynika bowiem, aby związane one były z twierdzoną przez powódkę zmianą wizerunku, a li tylko sam fakt reklamy w miesięczniku (...) , nie wiadomo w jaki formie i postaci, oraz konkretnie czego dotyczącej.
Czytaj więcej»

XVII GW 75/22

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2023-04-17

Data publikacji: 2023-05-30

trafność 17%

W ocenie powódki, inny kolor ściągacza skarpety oraz mniejsza liczba wizerunków tworzących wzór, nie wpływają na odmienność ogólnego wrażenia wywieranego na zorientowanym użytkowniku. (...)Skarpety z wzorem (...) istniały na rynku co najmniej od 2016 r., te z wizerunkiem (...) od 21 grudnia 2018 r. (...)W wyniku porównania wzorów powódki i pozwanej zawierających wizerunek (...) pozwana wskazała następujące elementy(...)kształt i kolor (...) , wizerunek (...) , oznaczenie nazwy i logo producenta (pozwanej) na podeszwie skarpety. (...)Na podstawie sporządzonych wykazów powódka wzajemna stwierdziła, że skarpety ze wzorem (...) zostały wprowadzone do obrotu co najmniej w 2016 r., a skarpety z wizerunkiem (...) w dniu 21 grudnia 2018 r.
Czytaj więcej»

VIII K 8/12

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-09-03

Data publikacji: 2021-03-04

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)biegłych k. 133-138, protokół okazania wizerunku k. 143-145, 157-159, wyjaśnienia M. B. (1) z akt sprawy II K 643/11 – k. 332, wyjaśnienia M. B. (1) k. 171-172, 208-209, 225, 421-422, 769-770) Koszty naprawy uszkodzeń dokonanych przez M. B. (1) w pojeździe M. (...) wyniosły 4.774,01 zł. (...)Podkreślenia wymaga, iż w toku postępowania przygotowawczego przeprowadzono z udziałem świadka K. czynności okazania wizerunku oraz okazania osoby, podczas których J. K. wskazał odpowiednio na wizerunek i osobę oskarżonego jako sprawcę(...)(...)Podobnie jak oskarżyciel posiłkowy, A. B. była w stanie rozpoznać oskarżonego podczas czynności okazania wizerunku, a następnie okazania osoby. (...)Stało to w sprzeczności zarówno z zeznaniami J. K. jak i A. B. , którzy zeznali, że oskarżony atakował samochód pokrzywdzonego i którzy jako bezpośredni adresaci działania oskarżonego mieli najlepszą możliwość zaobserwowania wizerunku i sylwetki napastnika, stało również(...)
Czytaj więcej»

IX P 602/19

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2021-12-22

Data publikacji: 2021-12-29

trafność 17%

Zgodnie z art. 23 kodeksu cywilnego , dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Podobnie jak w przypadku zgłoszonego w niniejszym postępowaniu roszczenia o zadośćuczynienie za mobbing, zważyć należy, że powód nie sprostał obowiązkowi wykazania, że w okresie zatrudnienia u pozwanego pracodawcy, ten naruszył jego dobra osobiste - godność, wizerunek, zdrowie. (...)Całokształt zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego nie pozwala na przyjęcie, aby pracodawca bądź jego pracownicy – przełożeni powoda swoimi działaniami godzili w godność powoda, jego wizerunek lub zdrowie. (...)Z wywodów powoda nie wynika, w jaki sposób pracodawca miałyby godzić w wizerunek powoda jako osoby niepełnosprawnej, w szczególności narażać ów wizerunek przed współpracownikami.
Czytaj więcej»