Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

I ACa 114/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2017-07-11

Data publikacji: 2018-11-15

trafność 17%

Istotność:

Został naruszony wizerunek powodów. (...)Wszystkie artykuły nawiązywały do relacji pomiędzy powodami, ich ślubu, sytuacji rodzinnej powoda w związku ze sprawą o opiekę nad jego córkami oraz do tzw. (...) i przebiegu postępowania w USA. Z całą pewnością nadużywano wizerunku powodów. (...)Za takie naruszenia – jak wynika z proponowanej w apelacji wersji oświadczeń – pozwana zdaje się być gotowa do przeproszenia (pry czym w uzasadnieniu apelacji na str. 13 wśród naruszonych dóbr powódki apelująca wymienia także wizerunek). (...)Poprzez zarzut zawarty w punkcie II 2) apelująca kwestionuje przyjęcie przez Sąd I instancji naruszenia dóbr powoda w postaci wizerunku i czci.
Czytaj więcej»

III W 1081/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

Data orzeczenia: 2016-06-01

Data publikacji: 2016-07-11

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Sąd zakwestionował okazanie wizerunku (k. 21-22) albowiem zostało ono przeprowadzone z naruszeniem przepisów Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 czerwca 2003 r. w sprawie warunków technicznych przeprowadzenia okazania . (...)Tymczasem na tablicy poglądowej (k. 21) umieszczono wprawdzie wizerunki czterech mężczyzn, ale tylko dwóch z nich (nr 1 i 3 ) jest zbliżonych wiekiem i nieznacznie wyglądem przy czym tylko jeden z nich posiada wąsy i bródkę. (...)Funkcjonariusz przeprowadzający okazanie wizerunków zaniechał również przesłuchania przed okazaniem tablicy świadka P. R. na okoliczności związane z wyglądem sprawcy.
Czytaj więcej»

XI Ka 12/16

wyrok

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2016-04-26

Data publikacji: 2017-04-20

trafność 17%

(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, - podrobił dokument w postaci(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, to jest o przestępstwo określone(...)(...)(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, to jest dokonania czynu z art. 270 § 1 k.k. i za ten czyn na podstawie art. 270 § 1 k.k. skazał go na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.
Czytaj więcej»

I C 179/20

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie

Data orzeczenia: 2021-12-27

Data publikacji: 2022-12-28

trafność 17%

Istotność:

Teza orzeczenia: Przy ocenie wysokości zadośćuczynienia należy uwzględnić przede wszystkim nasilenie cierpień, długotrwałość choroby, rozmiar kalectwa, trwałość następstw zdarzenia oraz konsekwencje uszczerbku na zdrowiu w życiu osobistym i społecznym.
Przed zdarzeniem powódka za wynagrodzeniem wyrażała zgodę na wykorzystywanie zdjęć z jej wizerunkiem w celach komercyjnych. (...) w B. posiadał wykupioną polisę ubezpieczeniową w (...) S.A. w W. . Dowody: - paragon fiskalny (k.8); - dokumentacja zdjęciowa (k.9-16); - zgoda na wykorzystanie wizerunku (k.24); - zaświadczenie lekarskie (k.25);(...)(...)W wyniku zdarzenia ucierpiał nie tylko wygląd fizyczny powódki, ale przełożyło się to bezpośrednio na jej stan psychiczny, pojawił się problem z akceptacją własnego wizerunku oraz odbioru społecznego.
Czytaj więcej»

I ACa 665/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-04-29

Data publikacji: 2016-10-12

trafność 17%

Istotność:

Treść tych artykułów miała negatywny wpływ na wizerunek S. S. a także była szeroko komentowana, m.in. w internecie. (...)W konsekwencji należy uznać, że publikacje te naruszyły również wizerunek powódki. (...)Zezwolenia nie wymaga - zgodnie z art. 81 ust 1 pkt 2 prawa autorskiego - rozpowszechnianie wizerunku osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych. (...)Podobnie, jak stanowi art. 81 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, zgoda jest potrzebna na publikację wizerunku osoby – wyłączywszy wizerunek osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem(...)
Czytaj więcej»

IV P 368/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-09-24

Data publikacji: 2014-04-11

trafność 17%

Przyczyną rozwiązania była natomiast zmiana wizerunku firmy oraz cięcie kosztów, zwłaszcza wynagrodzeń pracowników. (...)Jeszcze w lutym 2013 r. pozwany w raporcie sprzedaży dokonanym przez pracownika pozwanego w rubryce wizerunek wskazał: „ W. , M. i K. , super”. (...)Ponadto zauważyć należy, że jak sama wskazuje jeszcze w lutym 2013 r. w rubryce wizerunek został oceniona na „super”. Zatem to nie wizerunek powódki był problemem, lecz sposób wykonywania powierzonych jej obowiązków pracowniczych.
Czytaj więcej»

II K 463/22

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Wągrowcu

Data orzeczenia: 2023-01-16

Data publikacji: 2023-07-11

trafność 17%

Istotność:

Świadek nie rozpoznała oskarżonego na okazanych w toku dochodzenia wizerunkach. Na rozprawie kategorycznie wskazała na oskarżonego, podając, że nabrała pewności z uwagi na osobistą styczność z oskarżonym i usłyszany jego głos (czyli te elementy, których nie zawierała czynność okazania wizerunków/zdjęć). (...)Wprawdzie w toku okazania tablic poglądowych z wizerunkami osób świadkowie Ł. R. i K. R. (1) nie rozpoznali oskarżonego, jednakże powiązanie oskarżonego z transakcją sprzedaży pojazdu jest oczywiste, wynika bowiem z nieodpartej logiki wydarzeń i powiazania faktów, ustalonych w sposób pewny. (...)Na rozprawie świadkowie wyjaśnili, że same wizerunki (bez możliwości przyjrzenia się osobom „na żywo”) nie dawały im możliwości formułowania stanowczych wskazań.
Czytaj więcej»

IV Ka 868/23

wyrok

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2023-10-17

Data publikacji: 2023-11-07

trafność 17%

(...)pkt.1 aktu oskarżenia, podczas gdy wizerunek sprawczyni wytypowanej w toku postepowania(...)wobec tej pokrzywdzonej, podczas gdy wizerunek sprawczyni wytypowanej w toku postepowania(...)(...)(...)też, by obiektywnie oskarżona odpowiadała wizerunkowi osoby utrwalonej na tym nagraniu; po pierwsze wizerunek kobiety na nagraniu posiada zbyt(...)
Czytaj więcej»

VI Ka 261/17

wyrok

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-05-16

Data publikacji: 2017-08-09

trafność 17%

Tym samym twierdzili jedynie, że pokrzywdzony nieprawidłowo rozpoznał w nich napastników, których zachowanie jednocześnie opisał ze wskazaniem okoliczności pozwalających mu zaobserwować ich wizerunki w trakcie zajścia. (...)Jak tylko po powrocie ze szpitala natknął się po sugestiach siostry na ich wizerunki na portalu społecznościowym F. , był w stanie rozpoznać w nich dwoje konkretnych napastników, przy czym K. K. (1) ze stuprocentową pewnością, a D. K. tak na osiemdziesiąt procent (k. 31v). (...)Poza tym pokrzywdzony samemu dostrzegał pewien mankament okazanej mu tablicy poglądowej ze zdjęciem przedstawiającym wizerunek D. K. (k. 40). (...)Kolejna tablica poglądowa z wizerunkiem D. K. , która akurat została okazana K. Ż. (k. 59) akurat zdawała się to postrzeżenie potwierdzać.
Czytaj więcej»

VI Ka 192/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-05-31

Data publikacji: 2016-06-27

trafność 17%

Faktycznie zdjęcia pozostałych osób przybranych do drugiego okazania były te same co rzeczywiście wskazuje na możliwość sugestii przy identyfikacji wizerunku osoby oskarżonego. Niewątpliwie okazanie wizerunku nie ma takiej wartości, jak okazanie bezpośrednie i zawsze należy dążyć do okazywania osoby, jeśli przeprowadzenie tej czynności jest w sprawie możliwe. (...)Natomiast świadkowi P. M. okazano tylko jedną tablicę z aktualnym wizerunkiem oskarżonego. (...)Powyższe okoliczności nie dyskwalifikują jednak wartości dowodowej dwóch kolejnych czynności procesowych okazania wizerunków podczas której użyto już zdjęć mężczyzn o zbliżonym wieku.
Czytaj więcej»