Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7984

I ACa 494/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2016-07-15

Data publikacji: 2016-09-13

trafność 24%

Istotność:

Teza orzeczenia: Procedura sądowa nie jest odpowiednia do weryfikacji prawidłowości ocen z egzaminu maturalnego, dokonanej przez egzaminatorów odpowiedniej komisji. "Wynik egzaminu", jako czynność stwierdzająca poziom stanu wiedzy umiejętności egzaminowanego i jako rezultat dokonania subsumpcji udzielonych odpowiedzi do określonego wzorca odpowiedzi, nie (...)
Powódka nie wykazała również, że doszło do naruszenia jej wizerunku czy też prawa do budowania tegoż wizerunku. (...)Prawo do ochrony wizerunku uregulowane jest w szczególności w art. 81 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych a pojęcie „rozpowszechniania wizerunku" powinno być interpretowane przy wykorzystaniu definicji terminu „rozpowszechnianie" zamieszczonej w art. 6 pkt 3 cytowanej ustawy. Chodzi o sytuację, w której stworzona zostaje możliwość zapoznania się z wizerunkiem bliżej nieokreślonemu, niezamkniętemu kręgowi osób. (...)Odniosła się do pojęcia „wizerunku”, który w tym postępowaniu rozumiała jako prestiż, dobry wizerunek lekarza, a któremu to wizerunkowi zapis na dyplomie „studia niestacjonarne” nie służy.
Czytaj więcej»

II W 431/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-05-08

Data publikacji: 2017-06-28

trafność 24%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Powyższy stan faktyczny Sąd ustalił przede wszystkim na podstawie: raportu z fotoradaru (vide k. 6, 9-11, 57) oraz wizerunku obwinionego (vide k. 19). (...)Otóż porównanie wizerunku obwinionego na k. 19 akt, jaki został udostępniony przez Urząd Miasta w B. oraz wizerunku kierującego samochodem na k. 6,(...)(...)(...), jednak już pobieżna analiza wizerunku H. M. (1) (vide k. 54-55) , pozwala bez żadnych wątpliwości stwierdzić, iż H. M. (1) nie był kierowcą samochodu w chwili wykonania zdjęcia przez fotoradar. (...)zarysowane brwi, mniejszy nos - wizerunek na zdjęciu z fotoradaru jest identyczny z wizerunkiem z dowodu osobistego.
Czytaj więcej»

VI ACa 505/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-01-18

Data publikacji: 2021-03-22

trafność 24%

Istotność:

Powódka musiała podejmować starania, by przełamać ten niekorzystny wizerunek. (...)Ponadto, pozwana, publikując zdjęcia z utrwalonym wizerunkiem powódki, miała świadomość braku jej zgody. (...)Dodatkowo powódka nie wyrażała ani wprost, ani w sposób dorozumiany zgody na publikację swojego wizerunku. (...)Należy mieć także na uwadze, że główną kwestią niniejszego postępowania nie było opublikowanie wizerunku powódki, a przede wszystkim treść przedmiotowych tekstów oraz naruszenia jeszcze innych niż wizerunek dóbr osobistych.
Czytaj więcej»

IV Ka 44/23

wyrok

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2023-02-23

Data publikacji: 2023-03-28

trafność 24%

(...)nie wskazał, aby oskarżony odpowiadał wizerunkowi sprawcy utrwalonemu na nagraniu z monitoringu, a ponadto z wniosków opinii wynika, że wizerunek mężczyzny na nagraniu posiada zbyt(...)(...)(...)wskazał on, aby oskarżony odpowiadał wizerunkowi sprawcy utrwalonemu na nagraniu z monitoringu, a ponadto z wniosków opinii wynika, że wizerunek mężczyzny na nagraniu posiada zbyt niską czytelność, aby możliwe było ustalenie, czy na szyi występują tatuaże. (...)(...)świadka, jako że: - porównanie wizerunków sprawcy utrwalonych w dniu 14 i 15 grudnia 2021 roku pozwala na jednoznaczne stwierdzenie odmienności wszystkich elementów odzieży wierzchniej tj. butów, spodni, kurtki i nakrycia głowy, - wizerunek mężczyzny na nagraniu posiada zbyt(...)
Czytaj więcej»

I C 331/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2016-01-19

Data publikacji: 2016-02-11

trafność 24%

Istotność:

(...)prawa do prywatności i ochrony wizerunku i miru domowego. Podnosił, że pozwany, nagrywając jego wizerunek naruszył sferę określonego stanu psychicznego i emocjonalnego, który daje mu poczucie bezpieczeństwa i prawa do niezakłóconego korzystania z prywatności. (...)(...)prawo prywatności A. L. , wizerunku, nietykalności mieszkania. (...)Kamera ta obejmuje bowiem widok osób, które udają się do mieszkania K. P. , czy na strych, przy czym powód ze strychu w zasadzie nie korzysta, zatem dobra osobiste powoda w postaci prawa do prywatności, wizerunku nie są naruszane.
Czytaj więcej»

I ACa 833/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2016-01-20

Data publikacji: 2021-01-11

trafność 24%

Istotność:

(...)mojego dobrego imienia i pozytywnego wizerunku wśród (...) przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.“ Ponadto pozwany napisał: „nie zamierzam komentować tekstów ani się do nich odnosić“. (...)(...)jego dobrego imienia i pozytywnego wizerunku wśród (...) . (...)Pozwany w swoim piśmie z 16 maja 2013 roku odniósł się do tych tekstów w ten sposób, że stwierdził, że ich autorzy stosują język nienawiści, a celem publikowanych materiałów jest wyłącznie naruszenie dobrego imienia i pozytywnego wizerunku pozwanego. (...)(...)dobrego imienia pozwanego i pozytywnego wizerunku wśród (...) .
Czytaj więcej»

I ACa 933/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-23

Data publikacji: 2015-04-02

trafność 24%

(...)jego dane osobowe oraz prezentując wizerunek, co doprowadziło do naruszenia jego dóbr osobistych w postaci czci, dobrego imienia, godności, wizerunku oraz prawa do prywatności i intymności. (...)Podkreślono również, że Prokuratura nie może wydać zgody na publikację danych i wizerunków osób będących jedynie świadkami w sprawie. (...)Zdaniem Sądu powód wykazał również, że w okolicznościach sprawy doszło do naruszenia jego dobra osobistego w postaci wizerunku. (...)Pozwany nie zamieścił wizerunku powoda w postaci, która byłaby elementem jego życia intymnego z czasów sex – afery z modelkami.
Czytaj więcej»

II W 11/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-02-14

Data publikacji: 2018-03-09

trafność 24%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Zatem dogłębna analiza nagrań, których oględzin dokonano na rozprawie, analiza ich fragmentów w postaci zdjęć oraz konfrontacja z wizerunkami obwinionych, pozwoliła na stwierdzenie bez(...)(...)Te ustalenia korespondują z wyjaśnieniami samego obwinionego i nie można mieć wątpliwości – nawet mimo tego, że sąd nie widział obwinionego na sali rozpraw, iż ujawnione nagarnia zarejestrowały wizerunek obwinionego P. G. . Z uwagi na załączony do akt sprawy wizerunek obwinionego z akt o wydanie dowodu osobistego ( vide k. 147 ) tożsamość obwinionego jako „sprawcy nr 7” zarejestrowanego na stadionie działania nie budzi żadnych wątpliwości. (...)Z uwagi na załączony do akt sprawy wizerunek obwinionego z akt o wydanie dowodu osobistego ( vide k. 145 ) tożsamość obwinionego jako „sprawcy nr 6” zarejestrowanego na stadionie działania nie budzi żadnych wątpliwości.
Czytaj więcej»

I ACa 1381/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-04-25

Data publikacji: 2013-06-21

trafność 24%

Odpowiada za wizerunek firmy realizacje planu sprzedaży w zakresie pozyskiwania nowych klientów. (...)Poza tym zgodnie natomiast z art. 81 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. (...)To zachowanie powódki, przy przyjęciu że wiedziała o tym, że jest fotografowana przemawia za uznaniem, że godziła się na utrwalenie wizerunku. (...)Reasumując, rozpowszechnienie wizerunku powódki było bezprawne i dlatego akcja procesowa mająca na celu usunięcie skutków naruszenia prawa do prywatności musiała być skuteczna.
Czytaj więcej»

VI ACa 811/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-10-27

Data publikacji: 2017-12-18

trafność 24%

Sygn. akt VI ACa 811/16 UZASADNIENIE Powód A. B. wniósł o ochronę swoich dóbr osobistych w postaci prawa do prywatności, wizerunku, swobodnego komunikowania się, identyfikacji, prawa(...)(...)Działania pozwanego nie naruszyły wizerunku powoda rozumianego jako możliwość rozpoznawania go po numerze telefonu. (...)Analogicznie ocenić należy możliwość naruszenia działaniem pozwanego innych dóbr osobistych wskazanych przez powoda, takich jak prawo do prywatności i wizerunku. (...)Na marginesie jedynie wskazać należy, odnosząc się zarówno do wywodów apelacji, jak i rozważań sądu pierwszej instancji, że dobro osobiste w postaci wizerunku ma ustalone znaczenia zarówno na gruncie art. 24 k.c. , jak i art. 81 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
Czytaj więcej»