Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7984

II W 2117/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zakopanem

Data orzeczenia: 2016-06-01

Data publikacji: 2016-12-06

trafność 24%

Przekazane przez (...) Gminną zdjęcie wykonane z fotoradaru w dniu 2 lutego 2015 r. w zestawieniu z kserokopią fotografii przesłanej przez Urząd Gminy K. z całą pewnością obrazują wizerunek i wskazują na obwinionego T. S. . (...)Ponadto jak już to wspomniano zdjęcie wykonane z fotoradaru w dniu 2 lutego 2015 r. w zestawieniu z kserokopią fotografii przesłanej przez Urząd Gminy K. z całą pewnością obrazują wizerunek i wskazują na obwinionego, jako na sprawcę przedmiotowego wykroczenia. (...)Zestawienie tych dowodów w sprawie z okolicznością, iż obwiniony jest mężem właścicieli pojazdu – H. S. , daje możliwość jednoznacznie stwierdzić, iż widniejący na obu fotografiach wizerunek mężczyzny jest ze sobą tożsamy.
Czytaj więcej»

IX Ka 675/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2014-01-07

Data publikacji: 2014-09-01

trafność 24%

(...)że obwiniony jest osobą, której wizerunek znajduje się na zdjęciu z(...)(...)Po porównaniu jego wizerunku ze znajdującym się w aktach wizerunkiem obwinionego sąd odwoławczy – tak,(...)
Czytaj więcej»

VI K 424/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kłodzku

Data orzeczenia: 2013-02-19

Data publikacji: 2013-03-29

trafność 24%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)(1) okazano tablicę poglądową z wizerunkami osób , w/w rozpoznał na jednym ze zdjęć mężczyznę którym okazał się R. S. . (...)(...)postaci powiększonej – był to wizerunek oskarżonego R. S. . (...)W toku przesłuchania T. R. nie doszło do wyjaśnienia z jakich przyczyn A. K. (1) okazano tylko jedną kserokopię powiększonego zdjęcia na którym znajdował się wizerunek R. S. , jednak skoro(...)
Czytaj więcej»

XVII GWz 11/22

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2022-11-07

Data publikacji: 2023-01-19

trafność 24%

Moneta, obwołując się do słownika języka polskiego PWN, to «pieniądz metalowy w kształcie okrągłej płytki z wybitym na niej godłem państwowym lub wizerunkiem i napisem oznaczającym wartość». (...)Skarżący zarówno w wykonaniu monety – statuy „10$ (...) oraz „50$ (...) wytwarzanych ze srebra, jak i samej monecie i jej opakowaniu, umieścił wizerunek postaci stworzony przez powódkę i zastrzeżony na jej rzecz znak towarowy. (...)Okoliczność tę potwierdził sam skarżący umieszczając uprzednio na monetach wizerunek (...) różny od wizerunku monety – figury. (...)Treść zakazów zawartych w postanowieniu jest należycie skonkretyzowana i obejmuje jedynie określone postaci z (...) i (...) , o określonym wizerunku, co do którego prawa własności intelektualnej przysługują powódce.
Czytaj więcej»

VII W 690/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Stargardzie

Data orzeczenia: 2016-06-29

Data publikacji: 2016-07-11

trafność 24%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Również w momencie okazania mu fragmentu nagrania z monitoringu w toku rozprawy, kiedy wizerunek sprawcy jest doskonale widoczny, obwiniony zaprzeczył, aby to był faktycznie on. (...)Porównując wizerunek obwinionego przebywającego na sali rozpraw, z wizerunkiem mężczyzny zarejestrowanym przez monitoring, Sąd stwierdził tożsamość tychże osób.
Czytaj więcej»

IV Ka 52/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2014-01-10

Data publikacji: 2014-02-13

trafność 24%

Teza orzeczenia: niepowtarzalność czynności okazania
Procesowe wymogi poprawności okazania, warunkujące możliwość uznania jego wyników za dowód w sprawie, sprowadzają się natomiast do okazywania danej osoby (jej wizerunku) w grupie innych podobnych osób oraz okazywania osoby (jej wizerunku) w grupie łącznie minimum czterech osób. Oba powyższe wymogi zostały dochowane podczas okazania świadkowi A. L. wizerunku oskarżonego M. O. (1) w dniu 2 grudnia 2002 roku. (...)Zdolność „rozpoznania” osoby/jej wizerunku wyczerpuje się już przy pierwszym z nimi kontakcie, czyli w trakcie pierwszego okazania. (...)(...)z czasem utrwalony w pamięci wizerunek osoby ulega w naturalny sposób osłabieniu.
Czytaj więcej»

I ACa 933/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-23

Data publikacji: 2015-04-02

trafność 24%

(...)jego dane osobowe oraz prezentując wizerunek, co doprowadziło do naruszenia jego dóbr osobistych w postaci czci, dobrego imienia, godności, wizerunku oraz prawa do prywatności i intymności. (...)Podkreślono również, że Prokuratura nie może wydać zgody na publikację danych i wizerunków osób będących jedynie świadkami w sprawie. (...)Zdaniem Sądu powód wykazał również, że w okolicznościach sprawy doszło do naruszenia jego dobra osobistego w postaci wizerunku. (...)Pozwany nie zamieścił wizerunku powoda w postaci, która byłaby elementem jego życia intymnego z czasów sex – afery z modelkami.
Czytaj więcej»

I ACa 1381/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-04-25

Data publikacji: 2013-06-21

trafność 24%

Odpowiada za wizerunek firmy realizacje planu sprzedaży w zakresie pozyskiwania nowych klientów. (...)Poza tym zgodnie natomiast z art. 81 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. (...)To zachowanie powódki, przy przyjęciu że wiedziała o tym, że jest fotografowana przemawia za uznaniem, że godziła się na utrwalenie wizerunku. (...)Reasumując, rozpowszechnienie wizerunku powódki było bezprawne i dlatego akcja procesowa mająca na celu usunięcie skutków naruszenia prawa do prywatności musiała być skuteczna.
Czytaj więcej»

I ACa 833/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2016-01-20

Data publikacji: 2021-01-11

trafność 24%

Istotność:

(...)mojego dobrego imienia i pozytywnego wizerunku wśród (...) przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.“ Ponadto pozwany napisał: „nie zamierzam komentować tekstów ani się do nich odnosić“. (...)(...)jego dobrego imienia i pozytywnego wizerunku wśród (...) . (...)Pozwany w swoim piśmie z 16 maja 2013 roku odniósł się do tych tekstów w ten sposób, że stwierdził, że ich autorzy stosują język nienawiści, a celem publikowanych materiałów jest wyłącznie naruszenie dobrego imienia i pozytywnego wizerunku pozwanego. (...)(...)dobrego imienia pozwanego i pozytywnego wizerunku wśród (...) .
Czytaj więcej»

I C 331/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2016-01-19

Data publikacji: 2016-02-11

trafność 24%

Istotność:

(...)prawa do prywatności i ochrony wizerunku i miru domowego. Podnosił, że pozwany, nagrywając jego wizerunek naruszył sferę określonego stanu psychicznego i emocjonalnego, który daje mu poczucie bezpieczeństwa i prawa do niezakłóconego korzystania z prywatności. (...)(...)prawo prywatności A. L. , wizerunku, nietykalności mieszkania. (...)Kamera ta obejmuje bowiem widok osób, które udają się do mieszkania K. P. , czy na strych, przy czym powód ze strychu w zasadzie nie korzysta, zatem dobra osobiste powoda w postaci prawa do prywatności, wizerunku nie są naruszane.
Czytaj więcej»