Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

III AUa 233/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2015-07-22

Data publikacji: 2015-09-02

trafność 7%

Istotność:

Teza orzeczenia: ścisłe powiązania osobowe i majątkowe pracodawcy i zleceniodawcy przesądzają o tym , że do zastosowania art 8 ust 2a ustawy systemowej wystarczające jest aby choćby część rezultatów pracy z umowy zlecenia pracownika przypadała pracodawcy przy czym obojętny jest także zakres pokrywający się w razie obowiązku pracownika ( zleceniobiorcy )
(...)narzędzia pracy, materiały , przestrzeganie tajemnicy służbowej; kształtowanie właściwej atmosfery w(...)
Czytaj więcej»

II AKz 37/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2015-03-10

Data publikacji: 2015-03-12

trafność 45%

Istotność:

Wykorzystanie dokumentów zawierających tajemnicę państwową, służbową lub zawodową w nowym kodeksie postępowania karnego . (...)To prokurator ma kierując do sądu wniosek o uchylenie tajemnicy (i wykorzystania dokumentów zawierających tajemnicę doradcy podatkowego) - wskazać te dokumenty i uwiarygodnić, że zawierają one takie właśnie informacje. (...)Wniosek sprowadza się do arbitralnie wyrażonej tezy, że wskazane w nim dokumenty zawierają takie okoliczności, a dobro wymiaru sprawiedliwości wymaga uchylenia tajemnicy dla umożliwienia wykorzystania tych danych. (...)Także postanowienie Sądu, w którym zezwala się na wykorzystanie w postępowaniu karnym dokumentów, zawierających tajemnicę zawodową, winno dokładanie określać, o które dokumenty chodzi.
Czytaj więcej»

I ACa 29/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-04-25

Data publikacji: 2014-05-19

trafność 17%

Istotność:

Zleceniobiorca zobowiązał się nadto do zachowania w tajemnicy wszelkich poufnych informacji, o których dowiedział się w związku z wykonywaniem powierzonych mu obowiązków, których ujawnienie mogłoby narazić zleceniodawcę na szkodę (ust. 5). (...)W jego ocenie, przepisy ustawy o radcach prawnych zobowiązują radcę prawnego do zachowania w tajemnicy wszystkiego, o czym dowiedział się w związku ze świadczeniem pomocy prawnej, a obowiązek ten nie jest ograniczony w czasie. (...)Tym samym zapisy aneksu nr (...) do umowy znacznie wykraczały poza zasadę tajemnicy radcowskiej, o której mowa w ustawie o radcach prawnych . (...)Jako czyn nieuczciwej konkurencji traktowane jest „wykorzystywanie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa”, przez osobę, która świadczyła pracę na podstawie stosunku cywilnoprawnego, przez okres 3 lat od jego ustania, chyba że umowa stanowi inaczej (art. 11 ust. 1 i ust. 2 ustawy).
Czytaj więcej»

I ACa 304/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2020-10-15

Data publikacji: 2021-02-09

trafność 5%

Istotność:

Stosownie do dyspozycji art. 23 k.c. „Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)(...)(...)którego realizacja nie jest objęta tajemnicą.
Czytaj więcej»

I ACa 121/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2014-03-28

Data publikacji: 2015-01-15

trafność 6%

Istotność:

Do drugich nietykalność cielesną, integralność seksualną, wolność w aspekcie materialnym, życie rodzinne, prywatność, mir domowy , tajemnicę korespondencji.
Czytaj więcej»

I ACa 332/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2020-09-03

Data publikacji: 2021-02-04

trafność 4%

Istotność:

(...)sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach”.
Czytaj więcej»

I ACa 248/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2021-12-22

Data publikacji: 2023-08-23

trafność 7%

Istotność:

Końcowo, Sąd Okręgowy wskazał, że wniosek pozwanego o zobowiązanie powodów do złożenia wcześniejszych umów zawartych z bankami w walucie obcej bądź waloryzowanych był bezprzedmiotowy, zaś postulat o zwrócenie się do Banku (...) w tym przedmiocie – z uwagi na tajemnicę bankową – niedopuszczalny. (...)(...)wykładnię, polegającą na pominięciu, że tajemnica bankowa nie dotyczy osoby kredytobiorcy, bowiem przepis ten kierowany jest do banków oraz osób w nim zatrudnionych.
Czytaj więcej»

I ACa 291/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-09-01

Data publikacji: 2020-07-20

trafność 16%

Istotność:

(...)realizacji zobowiązań przedsiębiorstwa i złamania tajemnicy bankowej. (...)W pozwie wyszczególnione zostały kwoty składające się na sumę żądanego odszkodowania, aczkolwiek bez wyjaśnienia w jaki sposób określił powód np. rozmiar szkody z tytułu „doprowadzenia do zlikwidowania 30-letniej firmy” , „złamania tajemnicy bankowej”.
Czytaj więcej»

I ACa 205/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-07-15

Data publikacji: 2015-09-07

trafność 4%

Istotność:

Zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

I ACa 298/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2019-04-10

Data publikacji: 2021-01-11

trafność 32%

Istotność:

Brak jest też podstaw do przekazania do (...) informacji stanowiącej tajemnicę bankową. (...)Z analizy tych przepisów wynika ustawowe prawo pozwanego do gromadzenia, przetwarzania i udostępniania na podstawie art. 105 ust. 4 Prawa bankowego bankom danych objętych tajemnicą bankową, w szczególności w celu oceny zdolności kredytowej oraz analizy ryzyka kredytowego. (...)(...)udostępniania: - bankom informacji stanowiących tajemnicę bankową w zakresie, w jakim(...)do udzielania kredytów informacji stanowiących tajemnicę bankową w zakresie, w jakim(...)- instytucjom kredytowym informacji stanowiących tajemnicę bankową w zakresie niezbędnym do(...)(...)Takim szczególnym upoważnieniem ustawowym dla strony pozwanej do przetwarzania danych osobowych (w tym danych obejmujących tajemnicę bankową) jest art. 105 ust. 4 oraz art. 105a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.
Czytaj więcej»