Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7984

VII P 537/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-12-08

Data publikacji: 2018-02-14

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

Dobrem zakładu pracy jest też dobry wizerunek osoby dyrektora, stojącego na czele szpitala, a zachowanie powoda ewidentnie naruszało dobry wizerunek i dobre imię dyrektora szpitala.
Czytaj więcej»

VI Ka 501/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-03-11

Data publikacji: 2019-04-01

trafność 22%

(...)złożone w trakcie czynności okazania wizerunków, podczas którego rozpoznał na zdjęciu oskarżonego jako J. , przy czym nie było to rozpoznanie kategoryczne. (...)Znamienne jest zwłaszcza, że podczas rozprawy świadek w dalszym ciągu potwierdzał, że wizerunek oskarżonego widniejący na okazanej mu fotografii jest podobny do J. , jednakże z całą stanowczością stwierdził, że oskarżony, którego widział bezpośrednio w sądzie to nie jest J. .
Czytaj więcej»

VI Ka 562/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-11-16

Data publikacji: 2017-01-10

trafność 22%

Sąd Rejonowy dokonując ustalenia stanu faktycznego w przedmiotowej sprawie oparł się w głównej mierze na protokołach okazania tablic poglądowych z wizerunkami oskarżonych pokrzywdzonym oraz świadkowi P. G. . (...)Odnośnie czynu zarzucanego w pkt I Sąd oparł się na rozpoznaniu wizerunków obu oskarżonych, co potwierdziło jedynie ich obecność w kawiarni w czasie gdy doszło do kradzieży torebki. (...)Na okazaniu wizerunków wskazała na zdjęcie wówczas 55-letniej M. Ł. (1) . (...)O ile można zgodzić się ze stwierdzeniem, iż świadek opisał dość szczegółowo wygląd obu kobiet i nie miał problemu z rozpoznaniem ich wizerunków.
Czytaj więcej»

III W 510/14

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-10-01

Data publikacji: 2014-10-29

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

Analizując dostępny materiał dowodowy sąd zważył co następuje: W przekonaniu sądu porównanie wizerunków S. A. (1) i osoby zarejestrowanej przez urządzenie multaradar ( zestawienie k. 39 dół ) pozwala niewątpliwie uznać, że kierującym pojazdem był obwiniony S. A. (1) . (...)Fotografia pozwala na wyodrębnienie wielu cech indywidualnych dotyczących budowy głowy i rysów twarzy, że ustalenie czyj wizerunek owa fotografia przedstawia nie powinno dostarczać najmniejszych trudności.
Czytaj więcej»

I ACa 184/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-09-25

Data publikacji: 2013-03-04

trafność 23%

Elementy charakterystyczne dla oznaczeń tego towaru : nazwa (...) , wizerunek żubra, zielona kolorystyka, źdźbło trawy, pojawiają się także w (...) , stanowiąc ich motywy przewodnie. (...)Znaku towarowego nr R- (...) używa bowiem na swej etykiecie trzech elementów podobnych do znaku (słowo (...) we francuskiej wersji językowej, kolorystyka zielona i wizerunek żubra).Znaku towarowego (...) , używa na swej etykiecie identycznego koncepcyjnie graficznego wizerunku żubra. (...)językowej, zielona kolorystyka tła i wizerunek żubra).Znaku towarowego nr R- (...) używa bowiem na swej etykiecie czterech elementów podobnych do znaku (słowo (...) we francuskiej wersji językowej, zielona kolorystyka tła, wizerunek żubra i źdźbło trawy). Znaku towarowego nr R- (...) pozwana używa na swej etykiecie trzech elementów podobnych do znaku (słowo (...) we francuskiej wersji językowej, zielona kolorystyka tła i wizerunek żubra).
Czytaj więcej»

VII AGa 1432/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-10-29

Data publikacji: 2020-03-02

trafność 23%

Teza orzeczenia: Dobro osobiste w postaci wizerunku może dotyczyć wyłącznie osoby fizycznej.
Powód jest osobą prawną, nie ma wizerunku. (...)Jednak tylko osoba fizyczna ma wizerunek. (...)Powód wskazał, że dokonana przez pozwanego publikacja narusza jego wizerunek oraz dobre imię. (...)Jeżeli zaś idzie o kolejną okoliczność na która powołano te wnioski, tzn. wpływ zamieszczonych artykułów na wizerunek powoda, to ponownie należy przypomnieć, że powód jako osoba prawna nie ma wizerunku.
Czytaj więcej»

I ACa 1819/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-03-07

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 23%

Na okładce magazynu przedstawiono wizerunek I. K. (1) w stroju bikini. (...)Wizerunek I. K. (1) nie został zanonimizowany. (...)Wizerunek I. K. (1) nie został zanonimizowany. (...)Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej.
Czytaj więcej»

V ACa 1991/22

wyrok

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-03-03

Data publikacji: 2023-04-04

trafność 23%

Wizerunek powoda opatrzony został tytułem (...) oraz podtytułem (...) NA (...) . (...)Poza tym nie doszło tak jak w karykaturze do przetworzenia wizerunku powoda. (...)Sposób wykorzystania wizerunku może naruszać dobre imię danej osoby . (...)Dodać jeszcze tylko należy, iż nie doszło w niniejszej sprawie do naruszenia prawa powoda do wizerunku.
Czytaj więcej»

II K 14/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Łomży

Data orzeczenia: 2017-03-29

Data publikacji: 2017-10-31

trafność 23%

Istotność:

Teza orzeczenia: Na podstawie całokształtu zeznań pokrzywdzonego nie można ustalić ponad wszelką wątpliwość, czy pokrzywdzony mógł rozpoznać oskarżonego, bo go rozpoznał i zapamiętał z inkryminowanego zajścia, czy też mógł "rozpoznać" jako osobę wytypowaną w toku ustaleń poczynionych po zdarzeniu.
W tym samym dniu dokonane zostały okazania P. K. wizerunków osób, w tym m. in. jednej z osób wytypowanych w tej notatce jako sprawca (k. 19 – 21, 26 – 29). (...)Dodał, że w czasie pobicia miał krótsze niż na wizerunku włosy i wyglądał na starszego, ale mimo tego go rozpoznaje na 100%. W trakcie kolejnego okazania (wizerunków m. in. (...)Zaprzeczył, aby funkcjonariusz okazywał mu tylko tablice z wizerunkami osób rozpoznanych.
Czytaj więcej»

I ACa 22/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2018-04-27

Data publikacji: 2018-08-24

trafność 23%

Powód wskazał, że na skutek upublicznienia wizerunku stracił pracę i partnerkę oraz diametralnie zmieniło się jego życie. (...)W odpowiedzi na pozew wskazywał, że nie doszło do publikacji wizerunku powoda ze względu na złą jakość nagrania. (...)Przed publikacją materiału z 20 maja 2016 r. pozwany nie próbował uzyskać zgody powoda na upublicznienie jego wizerunku. (...)Ponadto film został opublikowany bez zgody na prezentację wizerunku powoda.
Czytaj więcej»