Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

VI Ka 630/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-12-27

Data publikacji: 2018-02-20

trafność 17%

Przeprowadzone badania antropologiczne wizerunków nieznanych mężczyzn utrwalonych na zapisach monitoringu ze stacji paliw (...) w J. , w porównaniu do takich samych cech K. M. (1) – pozwalają na stwierdzenie z prawdopodobieństwem zdecydowanie niskim, iż to on może znajdować się na tym monitoringu. (...)Spośród zarejestrowanych na monitoringu wizerunków 56 nieznanych mężczyzn, tylko jeden wizerunek ujawnił pewne podobieństwo do wyglądu oskarżonego, ale biegły wskazał też na rozbieżności w ukształtowaniu szeregu cech morfologicznych głowy, twarzy i uszu.
Czytaj więcej»

XI W 8340/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-05-26

Data publikacji: 2015-09-30

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: przekroczenie prędkości określonej znakiem B33
Przeprowadzone badania antropologiczne oparte o porównanie zdjęcia z fotoradaru oraz zdjęcia z dowodu osobistego obwinionego wykazały, że utrwalony wizerunek głowy oraz twarzy zza kierownicy(...)(...)W sprawie niniejszej brak było obiektywnej możliwości sporządzenia tego rodzaju opinii, gdyż u osoby obwinionej oraz wizerunku mężczyzny na zdjęciu z fotoradaru znamiona takie nie występowały. (...)Wobec istotnej zbieżności wskazanych przez biegłego cech morfologicznych w obu porównywanych wizerunkach, Sąd uznaje, że kierowcą przedmiotowego samochodu w miejscu i czasie wskazanym w zarzucie był K. G. .
Czytaj więcej»

I C 179/20

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie

Data orzeczenia: 2021-12-27

Data publikacji: 2022-12-28

trafność 17%

Istotność:

Teza orzeczenia: Przy ocenie wysokości zadośćuczynienia należy uwzględnić przede wszystkim nasilenie cierpień, długotrwałość choroby, rozmiar kalectwa, trwałość następstw zdarzenia oraz konsekwencje uszczerbku na zdrowiu w życiu osobistym i społecznym.
Przed zdarzeniem powódka za wynagrodzeniem wyrażała zgodę na wykorzystywanie zdjęć z jej wizerunkiem w celach komercyjnych. (...) w B. posiadał wykupioną polisę ubezpieczeniową w (...) S.A. w W. . Dowody: - paragon fiskalny (k.8); - dokumentacja zdjęciowa (k.9-16); - zgoda na wykorzystanie wizerunku (k.24); - zaświadczenie lekarskie (k.25);(...)(...)W wyniku zdarzenia ucierpiał nie tylko wygląd fizyczny powódki, ale przełożyło się to bezpośrednio na jej stan psychiczny, pojawił się problem z akceptacją własnego wizerunku oraz odbioru społecznego.
Czytaj więcej»

IX Ka 816/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2017-08-24

Data publikacji: 2018-09-11

trafność 17%

(...)nagrania monitoringu, na których utrwalono wizerunek sprawcy, były takiej jakości, że nie była na nich wyraźnie widoczna jego twarz, nie dawała podstaw do podważenia dokonanej przez policjantów identyfikacji oskarżonego. (...)Nawet w tych wypadkach, gdy analizowali oni również ten element wizerunku sprawcy, stwierdzenie, że był nim(...)(...)Przy okazji wykonywanych czynności służbowych mieli oni z nim już kilkakrotnie wcześniej styczność i w związku z tym – jak określił to S. J. – kojarzyli jego wizerunek z nazwiskiem (k. 331).
Czytaj więcej»

I ACa 114/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2017-07-11

Data publikacji: 2018-11-15

trafność 17%

Istotność:

Został naruszony wizerunek powodów. (...)Wszystkie artykuły nawiązywały do relacji pomiędzy powodami, ich ślubu, sytuacji rodzinnej powoda w związku ze sprawą o opiekę nad jego córkami oraz do tzw. (...) i przebiegu postępowania w USA. Z całą pewnością nadużywano wizerunku powodów. (...)Za takie naruszenia – jak wynika z proponowanej w apelacji wersji oświadczeń – pozwana zdaje się być gotowa do przeproszenia (pry czym w uzasadnieniu apelacji na str. 13 wśród naruszonych dóbr powódki apelująca wymienia także wizerunek). (...)Poprzez zarzut zawarty w punkcie II 2) apelująca kwestionuje przyjęcie przez Sąd I instancji naruszenia dóbr powoda w postaci wizerunku i czci.
Czytaj więcej»

XI Ka 12/16

wyrok

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2016-04-26

Data publikacji: 2017-04-20

trafność 17%

(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, - podrobił dokument w postaci(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, to jest o przestępstwo określone(...)(...)(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, to jest dokonania czynu z art. 270 § 1 k.k. i za ten czyn na podstawie art. 270 § 1 k.k. skazał go na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.
Czytaj więcej»

I C 484/19

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łomży

Data orzeczenia: 2020-01-31

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Podkreślił, że po bezprawnym zainstalowaniu monitoringu przez pozwaną we wspólnej przestrzeni publicznej i monitorowania mieszkania zakładowego, złożył pozew przeciwko D. T. o ochronę dóbr osobistych , prawa do prywatności i wizerunku osobistego. (...)Należą do niego w szczególności: zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna i wynalazcza. (...)Należą do niego w szczególności: zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna i wynalazcza.
Czytaj więcej»

III W 1081/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

Data orzeczenia: 2016-06-01

Data publikacji: 2016-07-11

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Sąd zakwestionował okazanie wizerunku (k. 21-22) albowiem zostało ono przeprowadzone z naruszeniem przepisów Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 czerwca 2003 r. w sprawie warunków technicznych przeprowadzenia okazania . (...)Tymczasem na tablicy poglądowej (k. 21) umieszczono wprawdzie wizerunki czterech mężczyzn, ale tylko dwóch z nich (nr 1 i 3 ) jest zbliżonych wiekiem i nieznacznie wyglądem przy czym tylko jeden z nich posiada wąsy i bródkę. (...)Funkcjonariusz przeprowadzający okazanie wizerunków zaniechał również przesłuchania przed okazaniem tablicy świadka P. R. na okoliczności związane z wyglądem sprawcy.
Czytaj więcej»

V ACa 320/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-01-10

Data publikacji: 2020-11-12

trafność 17%

(...)osoby oraz za naruszenie jego wizerunku, nazwiska oraz dobrego imienia. (...)Działanie pozwanego spowodowało naruszenie dóbr osobistych powoda jak wizerunek, nazwisko i dobre imię. (...)(...)osoby oraz za naruszenie jego wizerunku, nazwiska oraz dobrego imienia.
Czytaj więcej»

I C 262/11

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-02-18

Data publikacji: 2015-09-16

trafność 17%

(...)naruszenia jego dobrego imienia i wizerunku co naraziło go na szkodę rzędu 100.000 zł. (...)na których widniało nazwisko powoda; wizerunku przedsiębiorcy, który został naruszony przez zachowanie przestępcze pozwanej, tajemnicy korespondencji, gdyż pozwana dopuściła się kradzieży jego korespondencji pocztowej. (...)Z uwagi na podstawy na jakich oparte zostało owe żądanie, należy zauważyć, iż powód faktycznie nie wniósł o zasądzenie odszkodowania, a o zasądzenie zadośćuczynienia tytułem doznanych w związku z naruszeniem jego dobrego imienia, wizerunku i tajemnicy korespondencji.
Czytaj więcej»