Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

VI Ka 255/22

wyrok

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2022-05-24

Data publikacji: 2022-07-08

trafność 17%

Zdjęcia ze stopklatek z utrwalonym wizerunkiem sprawców zostały rozesłane drogą służbową przez (...) KP (...) do pobliskich placówek Policji celem zapoznania się z nimi i wytypowania tożsamości widocznych mężczyzn (k. 65-66). (...)W szczególności nie ustalono w sposób pewny czy mężczyzna uwidoczniony na nagraniu monitoringu jest rzeczywiście oskarżonym A. S. , prowadząc rozprawę pod jego nieobecność (a zatem nie mając możliwości bezpośredniego zapoznania się z jego wizerunkiem), nie przesłuchano też w(...)(...)Dzięki temu Sąd Rejonowy będzie mógł w sposób bezpośredni zapoznać się z wizerunkiem oskarżonego, by móc następnie go zweryfikować z nagraniem monitoringu i posiadaną dokumentacją ze stopklatki.
Czytaj więcej»

XI W 8340/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-05-26

Data publikacji: 2015-09-30

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: przekroczenie prędkości określonej znakiem B33
Przeprowadzone badania antropologiczne oparte o porównanie zdjęcia z fotoradaru oraz zdjęcia z dowodu osobistego obwinionego wykazały, że utrwalony wizerunek głowy oraz twarzy zza kierownicy(...)(...)W sprawie niniejszej brak było obiektywnej możliwości sporządzenia tego rodzaju opinii, gdyż u osoby obwinionej oraz wizerunku mężczyzny na zdjęciu z fotoradaru znamiona takie nie występowały. (...)Wobec istotnej zbieżności wskazanych przez biegłego cech morfologicznych w obu porównywanych wizerunkach, Sąd uznaje, że kierowcą przedmiotowego samochodu w miejscu i czasie wskazanym w zarzucie był K. G. .
Czytaj więcej»

IX Ka 816/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2017-08-24

Data publikacji: 2018-09-11

trafność 17%

(...)nagrania monitoringu, na których utrwalono wizerunek sprawcy, były takiej jakości, że nie była na nich wyraźnie widoczna jego twarz, nie dawała podstaw do podważenia dokonanej przez policjantów identyfikacji oskarżonego. (...)Nawet w tych wypadkach, gdy analizowali oni również ten element wizerunku sprawcy, stwierdzenie, że był nim(...)(...)Przy okazji wykonywanych czynności służbowych mieli oni z nim już kilkakrotnie wcześniej styczność i w związku z tym – jak określił to S. J. – kojarzyli jego wizerunek z nazwiskiem (k. 331).
Czytaj więcej»

II K 15/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Legionowie

Data orzeczenia: 2016-09-12

Data publikacji: 2022-11-17

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)9, 17-18, 20-21 protokołu okazania wizerunku, k. 11-14 protokołu oględzin miejsca,(...)(...)W ocenie Sądu świadek rozpoznając osobę oskarżonego najpierw z tablicy poglądowej z wizerunkami mężczyzn, następne identyfikował jego osobę zgodnie z zapamiętanym i widzianym wizerunkiem.
Czytaj więcej»

VI Ka 630/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-12-27

Data publikacji: 2018-02-20

trafność 17%

Przeprowadzone badania antropologiczne wizerunków nieznanych mężczyzn utrwalonych na zapisach monitoringu ze stacji paliw (...) w J. , w porównaniu do takich samych cech K. M. (1) – pozwalają na stwierdzenie z prawdopodobieństwem zdecydowanie niskim, iż to on może znajdować się na tym monitoringu. (...)Spośród zarejestrowanych na monitoringu wizerunków 56 nieznanych mężczyzn, tylko jeden wizerunek ujawnił pewne podobieństwo do wyglądu oskarżonego, ale biegły wskazał też na rozbieżności w ukształtowaniu szeregu cech morfologicznych głowy, twarzy i uszu.
Czytaj więcej»

I C 778/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2016-02-04

Data publikacji: 2016-04-21

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)jest prowadzona działalność jak i wizerunku powoda , 4/ zakazanie pozwanemu(...)(...)W art. 23 k.c. zostały wymieniono przykładowo: zdrowie, wolność, cześć , swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim , wizerunek, tajemnica korespondencji , nietykalność mieszkania, twórczość naukowa i artystyczna , wynalazcza i racjonalizatorska . (...)(...)prowadzona działalność jak i publikacji wizerunku powoda oraz zakazania pozwanemu posługiwania się bez zgody powoda jakimikolwiek materiałami , dokumentami na jego temat.
Czytaj więcej»

I ACa 447/12

wyrok

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-10-30

Data publikacji: 2013-02-16

trafność 17%

Rada nadzorcza podała, że w wyniku tych działań spółdzielnia była narażona na niepotrzebne wydatki, jednocześnie działania powoda psuły opinię i wizerunek spółdzielni, co miało zdecydowanie negatywny wpływ na wyniki sprzedaży mieszkań w ramach prowadzonej inwestycji przy ul. (...) . (...)Rada nadzorcza nie wskazała, jakie informacje były kłamliwe, nieprawdziwe lub obraźliwe oraz w jaki sposób psuły one opinię i wizerunek spółdzielni. (...)Nie podano także, w jaki sposób te informacje rzekomo psuły opinię i wizerunek spółdzielni.
Czytaj więcej»

I C 484/19

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łomży

Data orzeczenia: 2020-01-31

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Podkreślił, że po bezprawnym zainstalowaniu monitoringu przez pozwaną we wspólnej przestrzeni publicznej i monitorowania mieszkania zakładowego, złożył pozew przeciwko D. T. o ochronę dóbr osobistych , prawa do prywatności i wizerunku osobistego. (...)Należą do niego w szczególności: zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna i wynalazcza. (...)Należą do niego w szczególności: zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna i wynalazcza.
Czytaj więcej»

I ACa 911/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2015-01-08

Data publikacji: 2015-02-18

trafność 17%

Istotność:

(...)autodestrukcji, czego skutkiem było naruszenie wizerunku powoda i wykluczenie z OSP. „Pozwany chciał, żeby wszyscy wiedzieli, że powód jest zły”. (...)Przy ocenie naruszenia dobra osobistego – wizerunku, o którym mówi powód, trzeba pamiętać o obiektywnej reakcji społeczeństwa. (...)Natomiast podanie – w odpowiedzi na pytanie Sądu – że doszło do naruszenia jego dobra osobistego w postaci wizerunku należy tłumaczyć brakiem dostatecznego rozeznania w kwestiach prawnych, co jednak nie może rodzić niekorzystnych dla niego skutków.
Czytaj więcej»

I ACa 1027/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-03-21

Data publikacji: 2021-01-29

trafność 17%

Powód wezwał pozwanego do zaniechania naruszeń dóbr osobistych (...) sp. z o. o. w J. w postaci renomy i wizerunku oraz do niezwłocznego usunięcia skutków naruszenia poprzez sprostowanie i przeproszenie na łamach tygodnika lokalnego ,.Co tydzień". (...)Podkreślił, iż dobre imię i wizerunek mieszczą się w katalogu chronionych dóbr osobistych, normowanym przez art. 23 k.c. , przy czym wizerunek oznacza obraz fizyczny utrwalony na(...)
Czytaj więcej»