Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

V W 6591/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-10-23

Data publikacji: 2018-11-21

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: obwinionego uznano za winnego popełnienia zarzuconego mu czynu
(...)(...) i pomimo okazania mu wizerunku sprawcy wykroczenia, oświadczył, że nie wie kto w dniu 28 października 2017 r. użytkował jego pojazd ani też kto uszkodził obudowę słupa znajdującego się na stacji paliw (...) . (...)W. G. wskazał, że nie mógł nikogo wskazać na tej podstawie, ponieważ mężczyzna, którego wizerunek został mu okazany nie znajdował się w żadnym pojeździe. (...)Po pierwsze, obwiniony pomimo okazania mu wizerunku kierowcy, którym był jego syn, oświadczył, iż nie wie kto mógł kierować należącym doń pojazdem.
Czytaj więcej»

I C 179/20

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie

Data orzeczenia: 2021-12-27

Data publikacji: 2022-12-28

trafność 17%

Istotność:

Teza orzeczenia: Przy ocenie wysokości zadośćuczynienia należy uwzględnić przede wszystkim nasilenie cierpień, długotrwałość choroby, rozmiar kalectwa, trwałość następstw zdarzenia oraz konsekwencje uszczerbku na zdrowiu w życiu osobistym i społecznym.
Przed zdarzeniem powódka za wynagrodzeniem wyrażała zgodę na wykorzystywanie zdjęć z jej wizerunkiem w celach komercyjnych. (...) w B. posiadał wykupioną polisę ubezpieczeniową w (...) S.A. w W. . Dowody: - paragon fiskalny (k.8); - dokumentacja zdjęciowa (k.9-16); - zgoda na wykorzystanie wizerunku (k.24); - zaświadczenie lekarskie (k.25);(...)(...)W wyniku zdarzenia ucierpiał nie tylko wygląd fizyczny powódki, ale przełożyło się to bezpośrednio na jej stan psychiczny, pojawił się problem z akceptacją własnego wizerunku oraz odbioru społecznego.
Czytaj więcej»

I ACa 447/12

wyrok

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-10-30

Data publikacji: 2013-02-16

trafność 17%

Rada nadzorcza podała, że w wyniku tych działań spółdzielnia była narażona na niepotrzebne wydatki, jednocześnie działania powoda psuły opinię i wizerunek spółdzielni, co miało zdecydowanie negatywny wpływ na wyniki sprzedaży mieszkań w ramach prowadzonej inwestycji przy ul. (...) . (...)Rada nadzorcza nie wskazała, jakie informacje były kłamliwe, nieprawdziwe lub obraźliwe oraz w jaki sposób psuły one opinię i wizerunek spółdzielni. (...)Nie podano także, w jaki sposób te informacje rzekomo psuły opinię i wizerunek spółdzielni.
Czytaj więcej»

I C 484/19

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łomży

Data orzeczenia: 2020-01-31

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Podkreślił, że po bezprawnym zainstalowaniu monitoringu przez pozwaną we wspólnej przestrzeni publicznej i monitorowania mieszkania zakładowego, złożył pozew przeciwko D. T. o ochronę dóbr osobistych , prawa do prywatności i wizerunku osobistego. (...)Należą do niego w szczególności: zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna i wynalazcza. (...)Należą do niego w szczególności: zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna i wynalazcza.
Czytaj więcej»

I ACa 911/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2015-01-08

Data publikacji: 2015-02-18

trafność 17%

Istotność:

(...)autodestrukcji, czego skutkiem było naruszenie wizerunku powoda i wykluczenie z OSP. „Pozwany chciał, żeby wszyscy wiedzieli, że powód jest zły”. (...)Przy ocenie naruszenia dobra osobistego – wizerunku, o którym mówi powód, trzeba pamiętać o obiektywnej reakcji społeczeństwa. (...)Natomiast podanie – w odpowiedzi na pytanie Sądu – że doszło do naruszenia jego dobra osobistego w postaci wizerunku należy tłumaczyć brakiem dostatecznego rozeznania w kwestiach prawnych, co jednak nie może rodzić niekorzystnych dla niego skutków.
Czytaj więcej»

I ACa 1027/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-03-21

Data publikacji: 2021-01-29

trafność 17%

Powód wezwał pozwanego do zaniechania naruszeń dóbr osobistych (...) sp. z o. o. w J. w postaci renomy i wizerunku oraz do niezwłocznego usunięcia skutków naruszenia poprzez sprostowanie i przeproszenie na łamach tygodnika lokalnego ,.Co tydzień". (...)Podkreślił, iż dobre imię i wizerunek mieszczą się w katalogu chronionych dóbr osobistych, normowanym przez art. 23 k.c. , przy czym wizerunek oznacza obraz fizyczny utrwalony na(...)
Czytaj więcej»

I ACa 114/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2017-07-11

Data publikacji: 2018-11-15

trafność 17%

Istotność:

Został naruszony wizerunek powodów. (...)Wszystkie artykuły nawiązywały do relacji pomiędzy powodami, ich ślubu, sytuacji rodzinnej powoda w związku ze sprawą o opiekę nad jego córkami oraz do tzw. (...) i przebiegu postępowania w USA. Z całą pewnością nadużywano wizerunku powodów. (...)Za takie naruszenia – jak wynika z proponowanej w apelacji wersji oświadczeń – pozwana zdaje się być gotowa do przeproszenia (pry czym w uzasadnieniu apelacji na str. 13 wśród naruszonych dóbr powódki apelująca wymienia także wizerunek). (...)Poprzez zarzut zawarty w punkcie II 2) apelująca kwestionuje przyjęcie przez Sąd I instancji naruszenia dóbr powoda w postaci wizerunku i czci.
Czytaj więcej»

III W 1081/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

Data orzeczenia: 2016-06-01

Data publikacji: 2016-07-11

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Sąd zakwestionował okazanie wizerunku (k. 21-22) albowiem zostało ono przeprowadzone z naruszeniem przepisów Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 czerwca 2003 r. w sprawie warunków technicznych przeprowadzenia okazania . (...)Tymczasem na tablicy poglądowej (k. 21) umieszczono wprawdzie wizerunki czterech mężczyzn, ale tylko dwóch z nich (nr 1 i 3 ) jest zbliżonych wiekiem i nieznacznie wyglądem przy czym tylko jeden z nich posiada wąsy i bródkę. (...)Funkcjonariusz przeprowadzający okazanie wizerunków zaniechał również przesłuchania przed okazaniem tablicy świadka P. R. na okoliczności związane z wyglądem sprawcy.
Czytaj więcej»

XI Ka 12/16

wyrok

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2016-04-26

Data publikacji: 2017-04-20

trafność 17%

(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, - podrobił dokument w postaci(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, to jest o przestępstwo określone(...)(...)(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, to jest dokonania czynu z art. 270 § 1 k.k. i za ten czyn na podstawie art. 270 § 1 k.k. skazał go na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.
Czytaj więcej»

VI Ka 255/22

wyrok

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2022-05-24

Data publikacji: 2022-07-08

trafność 17%

Zdjęcia ze stopklatek z utrwalonym wizerunkiem sprawców zostały rozesłane drogą służbową przez (...) KP (...) do pobliskich placówek Policji celem zapoznania się z nimi i wytypowania tożsamości widocznych mężczyzn (k. 65-66). (...)W szczególności nie ustalono w sposób pewny czy mężczyzna uwidoczniony na nagraniu monitoringu jest rzeczywiście oskarżonym A. S. , prowadząc rozprawę pod jego nieobecność (a zatem nie mając możliwości bezpośredniego zapoznania się z jego wizerunkiem), nie przesłuchano też w(...)(...)Dzięki temu Sąd Rejonowy będzie mógł w sposób bezpośredni zapoznać się z wizerunkiem oskarżonego, by móc następnie go zweryfikować z nagraniem monitoringu i posiadaną dokumentacją ze stopklatki.
Czytaj więcej»