Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

II S 3/20

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2020-02-24

Data publikacji: 2020-06-02

trafność 13%

Komenda Powiatowe Policji zwróciła się do Prokuratury (...) w Ś. po zwolnieni z zachowania tajemnicy służbowej dotyczącej Naczelnika Urzędu Skarbowego w O. w odniesieniu do M. W. (3) . (...)Prokurator Prokuratury (...) w Ś. zwolnił Naczelnika Urzędu Skarbowego w O. z tajemnicy służbowej odniesieniu do M. W. (3) w zakresie danych o jego dochodach (k. 394) W dniu 26 września 2019r. (...)kolejne postanowienie o zwolnieniu z tajemnicy służbowej Naczelnika Urzędu Skarbowego w O. w odniesieniu do M. W. (1) , (...) M. W. (1) oraz (...) M. W. (1) Usługi (...) oraz (...) Bank SA w zakresie rachunku bankowego (...) .
Czytaj więcej»

I C 308/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2013-12-23

Data publikacji: 2014-02-18

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnicę korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukową i artystyczną, sferę prywatności itd. ( art. 23 k.c. ). (...)Przyjmuje się że w przypadku osób prawnych w szczególności ochronie podlega dobre imię, renoma, dobra sława, nazwa, firma, tajemnica korespondencji, nietykalność pomieszczeń czy tajemnica przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

VIII Pa 150/21

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2022-01-05

Data publikacji: 2022-02-07

trafność 13%

Istotność:

Ponadto pozwana zobowiązała się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji o których dowiedział się w związku ze świadczeniem pracy na rzecz pracodawcy bądź przy okazji świadczenia pracy na rzecz pracodawcy, a których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę. (...)Sąd ten wskazał, że stosowane przez (...) (...) metody i terapie są ogólnodostępne i nie mogą być uznane za tajemnicę przedsiębiorstwa, nawet jeśli powódki stosują(...)(...)W ocenie Sądu Rejonowego z posiadanego materiału dowodowego nie wynika, aby celem powódek było zachowanie w tajemnicy metod terapeutycznych, ale utrzymanie stabilnego(...)
Czytaj więcej»

II K 985/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2015-02-12

Data publikacji: 2015-07-16

trafność 13%

Istotność:

Podniósł, że import liści z B. trzymał z J. G. w tajemnicy z uwagi na intratność tego interesu. (...)Wymienione okoliczności są nie do pogodzenia z zasadami doświadczenia życiowego, gdy zważyć, iż to oskarżony miał być pomysłodawcą tego interesu, utrzymywanego z J. G. w ścisłej tajemnicy. (...)W świetle importu tytoniu z Bośni i Hercegowiny z udziałem Ł. Z. i M. K. niewiarygodne pozostają nadto twierdzenia oskarżonego o woli zachowania swojego bardzo intratnego pomysłu na import tytoniu w tajemnicy przed innymi osobami.
Czytaj więcej»

II C 2729/21

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-12-01

Data publikacji: 2022-01-18

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Wskazał przy tym, że pozwany bank został zawiadomiony o zawartej umowie oraz doręczono mu oryginał oświadczenia konsumenta o zwolnieniu pozwanego z tajemnicy bankowej. (...)(...)przez pożyczkobiorcę zgody na uchylenie tajemnicy bankowej na rzecz powoda. (...)21, oświadczenie o zwolnieniu z tajemnicy bankowej k. 15, potwierdzenie nadania korespondencji – k. 20-20v.) Stan faktyczny Sąd ustalił w oparciu o okoliczności między stronami bezsporne oraz o wyżej powołane dokumenty i kopie dokumentów, które uznał w całości za wiarygodne.
Czytaj więcej»

II C 2958/20

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-03-09

Data publikacji: 2022-01-12

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Strona powodowa miała zawiadomić o niniejszym fakcie pozwanego, przesyłając mu jednocześnie oryginał oświadczenia konsumenta o zwolnieniu banku z tajemnicy bankowej w zakresie przedmiotowej umowy oraz wzywając do dobrowolnej spłaty spornej kwoty w terminie 3 dni od dnia doręczenia wezwania. (...)(...)przez niego zgody na uchylenie tajemnicy bankowej na rzecz powoda. (...)Korespondencja została doręczona 25 maja 2020 r. (dowody: potwierdzenie nadania – k. 20, śledzenie przesyłek – tracking – k. 21, przedsądowe wezwanie do zapłaty – k. 22, zawiadomienie o przelewie wierzytelności – k. 23, oświadczenie o zwolnieniu z tajemnicy bankowej – k. 24) Strona(...)
Czytaj więcej»

I ACa 906/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-11-12

Data publikacji: 2014-01-14

trafność 13%

W ocenie sądu okręgowego niezasadny był zarzut, że działanie pozwanej stanowiło naruszenie tajemnicy adwokackiej. Tajemnica ta bowiem, jak wskazał sąd okręgowy, dotyczy przede wszystkim relacji adwokat - klient i ma służyć ochronie interesów mocodawcy. Tajemnicy takiej nie mogą natomiast stanowić fakty powszechnie znane, jak okoliczność zaistnienia sporu sądowego w sprawie o alimenty.
Czytaj więcej»

I ACa 890/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-11-21

Data publikacji: 2014-04-10

trafność 13%

Istotność:

U. nr 5 z 1984 r., poz.24) autorowi materiału prasowego przysługuje prawo zachowania w tajemnicy swego nazwiska, niemniej jednak wspomniane prawo podmiotowe nie ma charakteru dobra osobistego. Prawo do zachowania w tajemnicy swego nazwiska jako autora materiału prasowego nie wiąże się z ochroną twórczości i nie ma charakteru dobra osobistego. (...)(...)artykułu (...) pragnie zachować w tajemnicy swoje nazwisko, które to założenie(...)
Czytaj więcej»

V Ca 1215/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2015-01-28

Data publikacji: 2015-02-03

trafność 13%

Nie ulega więc wątpliwości, że zamawiający był uprawniony w świetle treści SIWZ do wysłania do odwołującego się wykonawcy e-maila z wezwaniem do uzupełnienia oferty i złożenia wyjaśnień w zakresie okoliczności objętych tajemnicą przedsiębiorstwa. (...)Zamawiający wykazał, że wiadomość e-mail (odwołujący potwierdził, iż było to wezwanie do uzupełnienia oferty i złożenia wyjaśnień w przedmiocie informacji objętych tajemnicą przedsiębiorstwa) została wygenerowana z adresu:(...)Nie było sporu co do tego, że przedmiotowa wiadomość elektroniczna oraz jej załącznik dotarła do odwołującego, a więc, że nastąpiło przekazanie załączonego do niej pisma stanowiącego wezwanie do uzupełnienia oferty i złożenia wyjaśnień w przedmiocie informacji objętych tajemnicą przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

I C 417/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2013-10-30

Data publikacji: 2013-12-20

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Przepis art. 23 k.c. zawiera otwarty katalog dóbr osobistych i zalicza do nich w szczególności: zdrowie, wolność, cześć, swobodę sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnicę korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukową, artystyczną, wynalazczą i racjonalizatorską. (...)Prawo do prywatności można definiować jako prawo do bycia i pozostawania w spokoju, w izolacji od innych osób, do zachowania tajemnicy osobistej, tajemnicy korespondencji, prawo do swobodnego decydowania o swoim działaniu, a także prawo do zachowania życia prywatnego.
Czytaj więcej»