Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

I C 1412/09

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-10-30

Data publikacji: 2015-12-06

trafność 8%

Istotność:

Zgodnie z art. 23 Kodeku cywilnego dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)(...)Z ostrożnością należy również podchodzić do zarzutów powoda dotyczących niedochowania w tajemnicy szczegółów dotyczących jego stanu zdrowia(...)
Czytaj więcej»

I C 1703/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-01-22

Data publikacji: 2015-10-19

trafność 8%

Istotność:

(...)spółką, - wykorzystaniu informacji stanowiących tajemnicę handlowe spółki (...) , - nakłanianie klientów (...) do niewykonania lub nienależytego wykonania umowy w celu i przysporzenia sobie korzyści , - pod rygorem skierowania sprawy na drogę sądową. (...)Zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

IV P 153/13

wyrok

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie

Data orzeczenia: 2015-03-11

Data publikacji: 2015-12-21

trafność 16%

Istotność:

(...)na szkodę poprzez możliwość ujawnienia tajemnicy przedsiębiorstwa, naruszeniem dóbr osobistych przełożonego oraz podejrzeniem popełnienia przestępstwa z artykułu 267 paragraf 3 Kodeksu karnego . (...)W szczególności zaś powód nigdy nie zamontował, wbrew odmiennym twierdzeniom pozwanego, urządzenia podsłuchowego w gabinecie swojego przełożonego, co miałoby w konsekwencji narazić pracodawcę na szkodę poprzez ujawnienie tajemnicy przedsiębiorstwa i naruszenie dóbr osobistych przełożonego. (...)(...)obawy przed ujawnieniem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)(...)pracodawcę i gdyby chciał ujawnić tajemnicę przedsiębiorstwa, w istocie nie musiałby korzystać z urządzeń podsłuchowych.
Czytaj więcej»

I C 1616/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie

Data orzeczenia: 2017-07-17

Data publikacji: 2017-11-13

trafność 12%

Istotność:

Warsztat nie ma obowiązku przekazywania klientowi faktur za zakup części, stanowi to element tajemnicy handlowej. (...)Powód faktycznie odmówił okazania tych dokumentów zasłaniając się tajemnicą handlową, ale wykazał gotowość poddania pojazdu oględzinom i zweryfikowania oryginalności użytych części do naprawy. (...)(...)i związanej z tą działalnością tajemnicy handlowej, takiej jak np. wysokość marży nakładanej przez przedsiębiorcę na cenę oferowanej usługi w celu wypracowania zysku.
Czytaj więcej»

I C 1335/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie

Data orzeczenia: 2015-10-19

Data publikacji: 2016-03-10

trafność 8%

Istotność:

Nawet w treści umów zawieranych przez powódkę M. M. (1) z (...) S.A. jest przecież zapis zobowiązujący ją do zachowania w ścisłej tajemnicy informacji dotyczących umowy i jej treści.
Czytaj więcej»

IV P 249/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2022-03-30

Data publikacji: 2022-05-20

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Odszkodowanie z tytułu rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem z naruszeniem przepisów dochodzone równocześnie z odszkodowaniem z tytułu rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z naruszeniem przepisów.
Dodatkowo pozwany nie rozszerzył, co w rzeczywistości kryję się pod twierdzeniami o naruszeniu przez powoda obowiązku dbania o dobro zakładu pracy, chronienia jego mienia oraz zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę.
Czytaj więcej»

II K 473/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim

Data orzeczenia: 2019-03-05

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 10%

Istotność:

Cechą prywatności jest to, że zapewnia człowiekowi ochronę przed ingerencją innych ludzi, często więc wyraża się w ochronie miejsca zamieszkania, tajemnicy korespondencji i innych informacji osobistych oraz relacji z osobami bliskimi. (...)świetle, a także obejmują naruszenie tajemnicy korespondencji lub miru domowego (tak A. Grześkowiak, K. Wiak (red.), Kodeks karny.
Czytaj więcej»

II K 384/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Legionowie

Data orzeczenia: 2019-03-06

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)uzyskania informacji chronionych, czyli najczęściej tajemnic ze sfery życia prywatnego lub tzw. sfery intymnej innej osoby (por. „Kodeks Karny z Komentarzem” pod red.
Czytaj więcej»

I Ca 418/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Sieradzu

Data orzeczenia: 2017-02-08

Data publikacji: 2017-03-09

trafność 13%

Istotność:

Były to przede wszystkim zdrowie, cześć, godność, tajemnica korespondencji. (...)Po wtóre, twierdziła, że naruszono jej cześć - a przy tym naruszono tajemnicę korespondencji, bo J. K. dysponował postanowieniem w tym przedmiocie i publicznie obnosił się tym faktem. (...)Jak trafnie przyjął Sąd Rejonowy dokonując analizy twierdzeń i zarzutów powódki należało uznać, że domaga się ona ochrony dóbr osobistych w postaci zdrowia, czci i tajemnicy korespondencji. (...)Podobnie nie została przez stronę pozwaną naruszona tajemnica korespondencji poprzez przesłanie odpisu postanowienia do podejrzanego, co znajdowało uzasadnienie w treści art. 318 k.p.k.
Czytaj więcej»

V GC 1590/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2021-03-08

Data publikacji: 2021-05-11

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Skoro Sąd pierwszej instancji dokonał już raz miarkowania kary umownej i w uzasadnieniu wyroku odniósł się do tego miarkowania to po uchyleniu wyroku przez Sąd drugiej instancji i przekazaniu sprawy do ponownego rozpoznania w celu "oceny tej kary" Sąd pierwszej instancji może nie mieć nic do dodania w tej kwestii. Sąd drugiej instancji jest (...)
Okoliczność ta nie była również tajemnicą dla pracowników pozwanego, którzy swobodnie zeznawali w tej kwestii w charakterze świadków.
Czytaj więcej»