Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7704

V ACa 363/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-12-17

Data publikacji: 2020-02-21

trafność 17%

Odnosząc się do naruszenia prawa do wizerunku, Sąd wskazał, że art. 23 kc wymienia wizerunek jako jedno z dóbr osobistych. Ochrona wizerunku uszczegółowiona jest w art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych . (...)W rozpoznawanej sprawie, w ocenie Sądu istnieje realna obawa dalszego naruszania przez pozwaną spółkę prawa do prywatności i prawa do wizerunku powodów. (...)Nieprawdziwy jest zarzut pozwanego, że wizerunek Ł. W. nie został wykorzystany ponieważ jego twarz na zdjęciach została zapikslowana.
Czytaj więcej»

I C 484/19

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łomży

Data orzeczenia: 2020-01-31

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Podkreślił, że po bezprawnym zainstalowaniu monitoringu przez pozwaną we wspólnej przestrzeni publicznej i monitorowania mieszkania zakładowego, złożył pozew przeciwko D. T. o ochronę dóbr osobistych , prawa do prywatności i wizerunku osobistego. (...)Należą do niego w szczególności: zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna i wynalazcza. (...)Należą do niego w szczególności: zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna i wynalazcza.
Czytaj więcej»

I ACa 114/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2017-07-11

Data publikacji: 2018-11-15

trafność 17%

Istotność:

Został naruszony wizerunek powodów. (...)Wszystkie artykuły nawiązywały do relacji pomiędzy powodami, ich ślubu, sytuacji rodzinnej powoda w związku ze sprawą o opiekę nad jego córkami oraz do tzw. (...) i przebiegu postępowania w USA. Z całą pewnością nadużywano wizerunku powodów. (...)Za takie naruszenia – jak wynika z proponowanej w apelacji wersji oświadczeń – pozwana zdaje się być gotowa do przeproszenia (pry czym w uzasadnieniu apelacji na str. 13 wśród naruszonych dóbr powódki apelująca wymienia także wizerunek). (...)Poprzez zarzut zawarty w punkcie II 2) apelująca kwestionuje przyjęcie przez Sąd I instancji naruszenia dóbr powoda w postaci wizerunku i czci.
Czytaj więcej»

XI Ka 12/16

wyrok

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2016-04-26

Data publikacji: 2017-04-20

trafność 17%

(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, - podrobił dokument w postaci(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, to jest o przestępstwo określone(...)(...)(...)naniósł na ten dokument swój wizerunek, to jest dokonania czynu z art. 270 § 1 k.k. i za ten czyn na podstawie art. 270 § 1 k.k. skazał go na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.
Czytaj więcej»

I ACa 1027/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-03-21

Data publikacji: 2021-01-29

trafność 17%

Powód wezwał pozwanego do zaniechania naruszeń dóbr osobistych (...) sp. z o. o. w J. w postaci renomy i wizerunku oraz do niezwłocznego usunięcia skutków naruszenia poprzez sprostowanie i przeproszenie na łamach tygodnika lokalnego ,.Co tydzień". (...)Podkreślił, iż dobre imię i wizerunek mieszczą się w katalogu chronionych dóbr osobistych, normowanym przez art. 23 k.c. , przy czym wizerunek oznacza obraz fizyczny utrwalony na(...)
Czytaj więcej»

III W 1081/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

Data orzeczenia: 2016-06-01

Data publikacji: 2016-07-11

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Sąd zakwestionował okazanie wizerunku (k. 21-22) albowiem zostało ono przeprowadzone z naruszeniem przepisów Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 czerwca 2003 r. w sprawie warunków technicznych przeprowadzenia okazania . (...)Tymczasem na tablicy poglądowej (k. 21) umieszczono wprawdzie wizerunki czterech mężczyzn, ale tylko dwóch z nich (nr 1 i 3 ) jest zbliżonych wiekiem i nieznacznie wyglądem przy czym tylko jeden z nich posiada wąsy i bródkę. (...)Funkcjonariusz przeprowadzający okazanie wizerunków zaniechał również przesłuchania przed okazaniem tablicy świadka P. R. na okoliczności związane z wyglądem sprawcy.
Czytaj więcej»

XVII Ka 96/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2016-03-22

Data publikacji: 2016-05-17

trafność 17%

Istotność:

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie pozostawiał zatem jakichkolwiek wątpliwości co do tego, iż osobą uczestniczącą w dniu 4 maja 2013 roku na S. Miejskim w P. w imprezie masowej – meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami (...) i W. K. – i której wizerunek utrwalony został na zdjęciach był(...)(...)Autor apelacji zdaje się przy tym zapominać, że Sąd Rejonowy dysponował nagraniami zarejestrowanymi podczas meczu, na których utrwalony został wizerunek oskarżonego. Nagrania te są na tyle dobrej jakości a wizerunek widniejącej na nich osoby na tyle wyraźny, że Sąd odwoławczy – podobnie jak wcześniej Sąd I instancji – nie miał jakichkolwiek wątpliwości co do tego, iż znajduje się na nich obecny na S. rozpraw oskarżony J. R. .
Czytaj więcej»

V ACa 320/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-01-10

Data publikacji: 2020-11-12

trafność 17%

(...)osoby oraz za naruszenie jego wizerunku, nazwiska oraz dobrego imienia. (...)Działanie pozwanego spowodowało naruszenie dóbr osobistych powoda jak wizerunek, nazwisko i dobre imię. (...)(...)osoby oraz za naruszenie jego wizerunku, nazwiska oraz dobrego imienia.
Czytaj więcej»

I ACa 911/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2015-01-08

Data publikacji: 2015-02-18

trafność 17%

Istotność:

(...)autodestrukcji, czego skutkiem było naruszenie wizerunku powoda i wykluczenie z OSP. „Pozwany chciał, żeby wszyscy wiedzieli, że powód jest zły”. (...)Przy ocenie naruszenia dobra osobistego – wizerunku, o którym mówi powód, trzeba pamiętać o obiektywnej reakcji społeczeństwa. (...)Natomiast podanie – w odpowiedzi na pytanie Sądu – że doszło do naruszenia jego dobra osobistego w postaci wizerunku należy tłumaczyć brakiem dostatecznego rozeznania w kwestiach prawnych, co jednak nie może rodzić niekorzystnych dla niego skutków.
Czytaj więcej»

I ACa 447/12

wyrok

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-10-30

Data publikacji: 2013-02-16

trafność 17%

Rada nadzorcza podała, że w wyniku tych działań spółdzielnia była narażona na niepotrzebne wydatki, jednocześnie działania powoda psuły opinię i wizerunek spółdzielni, co miało zdecydowanie negatywny wpływ na wyniki sprzedaży mieszkań w ramach prowadzonej inwestycji przy ul. (...) . (...)Rada nadzorcza nie wskazała, jakie informacje były kłamliwe, nieprawdziwe lub obraźliwe oraz w jaki sposób psuły one opinię i wizerunek spółdzielni. (...)Nie podano także, w jaki sposób te informacje rzekomo psuły opinię i wizerunek spółdzielni.
Czytaj więcej»