Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

VI Pa 169/24

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2025-04-07

Data publikacji: 2025-04-23

trafność 5%

Istotność:

Z kolei art. 100 § 2 kp wymienia, jako obowiązki pracownika dbanie o dobro zakładu pracy, przestrzeganie tajemnicy określonych w odrębnych przepisach oraz zasad współżycia społecznego. (...)(...)do możliwości uzyskania informacji objętych tajemnicą toczącego się śledztwa ) , po trzecie wreszcie z postanowienia o przekazaniu sprawy wg właściwości wydaje się wynikać, że przedmiotowe postępowanie dotyczy zarzutów , jakie ewentualnie będą czy mogłyby być postawione H. P. , a nie powódce.
Czytaj więcej»

I C 173/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-05-09

Data publikacji: 2017-06-07

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)(...)Jako dobra osobiste osób prawnych wymienia się przede wszystkim dobre imię (reputacja, renoma, dobra sława), wizerunek (rozumiany jako znak symbolizujący osobę prawną), tajemnicę korespondencji, nietykalność pomieszczeń czy nazwę (firmę) ( tak m.in.
Czytaj więcej»

V C 1193/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu

Data orzeczenia: 2017-12-20

Data publikacji: 2019-02-25

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Wobec zatem tego, że strona powodowa może bronić swoich interesów i osiągnąć swój cel skutecznie w ramach innych postępowań, to uznać należało, że również z tego powoda nie ma ona interesu prawnego do wytaczania odrębnego procesu w trybie art. 189 kpc, albowiem nie ma tym bardziej interesu prawnego w wytoczeniu powództwa o ustalenie osoba, (...)
Nie tylko świadek jako pracownik banku miał bowiem prawo w trybie art. 261 § 2 kpc odmówić odpowiedzi na zadane mu pytanie, jeżeli zeznanie miałoby być połączone z pogwałceniem istotnej tajemnicy zawodowej w postaci tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

I C 274/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-12-17

Data publikacji: 2020-09-28

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Jako przejściowe ubezpieczenie powodowie wybrali m.in. ubezpieczenie niskiego wkładu własnego wyrażając zgodę na udostępnienie przez (...) Bank (...) SA informacji stanowiących dane osobowe oraz objętych tajemnicą bankową, zawartych w dokumentacji kredytowej,(...)(...)(...)moje dane osobowe oraz objętych tajemnicą bankową, zawartych w dokumentacji kredytowej,(...)
Czytaj więcej»

II AKa 364/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2018-04-25

Data publikacji: 2022-11-17

trafność 5%

II K 44/10 wskazanej notatki wytworzonej w ramach sprawy operacyjnej (...) oraz o odmowie zwolnienia M. W. i S. C. od obowiązku zachowania w tajemnicy informacji niejawnych (k. 18436). (...)Nie można zatem uznać, aby brak zgody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na ujawnienie notatki z dnia 13 października 2008 r. i odmowa zwolnienia z tajemnicy funkcjonariuszy CBŚ skutkowała niedopuszczalnością wykorzystania zeznań S. C. , M. W. i J. K. . (...)Oznacza to, że do przesłuchania tych świadków zastosowanie powinien mieć przepis art. 180 § 1 k.p.k. , z którego wyraźnie wynika, że zwolnienie świadka od obowiązku zachowania tajemnicy następuje dopiero w sytuacji, gdy świadek odmówi składania zeznań z powołaniem się na ten obowiązek. Tymczasem żaden ze świadków – funkcjonariuszy CBŚ podczas przesłuchania przed Sądem pierwszej instancji nie powoływał się na obowiązek zachowania w tajemnicy informacji, jakie powzięli w toku wykonywania czynności w ramach operacji (...) .
Czytaj więcej»

III APa 31/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-12-21

Data publikacji: 2017-09-22

trafność 5%

B. T. (1) , której zeznania były częściowo korzystne dla powódki, nie była świadkiem części sytuacji opisanych w pozwie, np. nie przypominała sobie sytuacji, aby I. S. (1) obarczała powódkę za błędy popełnione przez inne osoby i by naruszała tajemnicę korespondencji E. K. (k. 555 i 560 akt). (...)Pierwszy z dwóch ostatnio wymienionych przepisów stanowi, iż dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)(...)Powódka żądała zadośćuczynienia z tytułu mobbingu wskazując, że doszło do naruszenie jej dóbr osobistych w postaci godności osobistej, tajemnicy korespondencji, dobrego imienia, prawa do(...)(...)Było to zatem postępowanie mieszczące się w zakresie uprawnień kontrolnych pracodawcy i nie może stanowić podstawy do stwierdzenia naruszenia dobra osobistego w postaci tajemnicy korespondencji.
Czytaj więcej»

II K 148/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2015-01-21

Data publikacji: 2020-03-02

trafność 5%

Istotność:

Twierdził, że nie może odpowiedzieć na pytania ponieważ obowiązuje go tajemnica o czym został pouczony kiedyś przez funkcjonariuszy (...) , a przed opuszczeniem zakładu karnego w 2013r- przez funkcjonariuszy (...) . Twierdził, że część z odczytywanych wyjaśnień jest zgodna z prawdą, a część nie, ale z uwagi na rzekomą tajemnicę odmawiał wskazania, w jakiej części jego wyjaśnienia nie były prawdziwe. (...)D. B. (1) powoływał się przed sądem na konieczność zachowania w tajemnicy znanych sobie okoliczności dotyczących przestępstw, które są przedmiotem niniejszej sprawy. (...)Gdy sąd zweryfikował negatywnie twierdzenia oskarżonego co do rzekomego obowiązku dochowania tajemnicy państwowej, postanowiono wezwać jeszcze raz D. B. w tym celu by mu odczytać informację nadesłaną przez prokuraturę.
Czytaj więcej»

III K 329/19

wyrok

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2022-07-14

Data publikacji: 2022-08-23

trafność 5%

Dane zostały uzyskane na mocy postanowienia Sądu Okręgowego we Wrocławiu o zwolnieniu banku z tajemnicy bankowej. (...)Informacje objęte tajemnicą bankową, zostały przekazane przez (...) Bank Spółka Akcyjna . (...)Została wydana przez Bank po zwolnieniu banku z tajemnicy bankowej, jest opatrzona stosowym podpisem.
Czytaj więcej»

I ACa 1669/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2024-06-27

Data publikacji: 2025-02-14

trafność 5%

Istotność:

(...)z uwagi na obowiązek zachowania tajemnicy bankowej), przykładowych umów (...) hipoteczny(...)z uwagi na obowiązek zachowania tajemnicy bankowej), zaświadczenia o dokonywaniu spłat(...)z uwagi na obowiązek zachowania tajemnicy bankowej), raportu Urzędu Ochrony Konkurencji(...)
Czytaj więcej»

III APa 23/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2018-01-31

Data publikacji: 2018-06-22

trafność 5%

Istotność:

(...)brak dbałości o zachowanie w tajemnicy informacji zawartych w dokumentacji medycznej poprzez nienależyte zabezpieczenie tej dokumentacji. (...)(...)brak dbałości o zachowanie w tajemnicy informacji zawartych w dokumentacji medycznej poprzez nienależyte zabezpieczenie tej dokumentacji. (...)(...)sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska.
Czytaj więcej»