Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

I C 281/20

wyrok

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze

Data orzeczenia: 2020-11-04

Data publikacji: 2021-02-09

trafność 19%

Pozwana K. K. podniosła również zarzut złożenia przez bank dokumentów objętych tajemnicą bankową oraz powoływania się na dokumenty generowane bezpośrednio przez bank, które nie mogą być podstawą dowodzenia w postępowaniu cywilnym (k. 621). (...)(...)postępowaniu przez bank dokumentami objętymi tajemnicą bankową należy stwierdzić, iż zgodnie z przepisem art. 104 ust. 2 pkt 1 Prawa bankowego obowiązek przestrzegania tajemnicy bankowej nie dotyczy przypadków, w których bez ujawnienia informacji objętej tajemnicą bankową - ze względu na(...)
Czytaj więcej»

I ACa 449/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-11-04

Data publikacji: 2021-03-10

trafność 18%

Tajemnica dziennikarska służy ochronie informatorów zastrzegających poufność i jest instrumentem ułatwiającym dziennikarzom uzyskiwanie informacji. (...)Świadek odmówił przy tym podania danych personalnych tej osoby powołując się na tajemnicę dziennikarską. Oczywiste jest dla Sądu prawo i zarazem obowiązek zachowania tajemnicy dziennikarskiej. (...)Tajemnica dziennikarska służy ochronie informatorów zastrzegających poufność i jest instrumentem ułatwiającym dziennikarzom uzyskiwanie informacji.
Czytaj więcej»

I C 493/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Człuchowie

Data orzeczenia: 2020-11-04

Data publikacji: 2020-12-29

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Jak wynika z adnotacji na kserokopii umowy strona powodowa celowo ukryła „dane wrażliwe", w tym stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Nr 153, poz. 1503) przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do(...)
Czytaj więcej»

I ACa 587/19

wyrok

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2020-11-04

Data publikacji: 2020-12-15

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: a) kserokopia dokumentu (której nie nadano cech odpisu) w zasadzie nie jest dokumentem w rozumieniu art.243 kpc (czyli nadal nie jest dokumentem prywatnym , ani urzędowym), ale wbrew poprzednio wyrażanym poglądom, od dnia 8 września 2016 r. jest innym środkiem dowodowym z art. 308 k.p.c bedącym dowodem pośrednim co do istnienia dokumentu o (...)
(...)przepisy prawa bankowego regulujące kwestie tajemnicy bankowej niemożliwym było uzyskanie tego dokumentu przez sam Sąd w niniejszym postępowaniu.
Czytaj więcej»

I ACa 352/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2020-11-04

Data publikacji: 2021-03-29

trafność 10%

(...)umowy. 4) Zarzut dotyczący naruszenia tajemnicy bankowej przez powoda. W ocenie Sądu, powód nie naruszył tajemnicy bankowej przedstawiając w niniejszym procesie wyciąg z rachunku bankowego pozwanego oraz historie spłat. Obowiązek zachowania tajemnicy bankowej ( art. 104 Prawa bankowego ) nie dotyczy wypadków, w których bez ujawnienia informacji objętej tajemnicą bankową - ze względu na(...)
Czytaj więcej»

III AUa 1107/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2020-11-04

Data publikacji: 2021-01-15

trafność 7%

Istotność:

Niewiarygodne są tłumaczenia G. P. , iż o zatrudnieniu A. P. zadecydowała potrzeba zapewnienia firmie lojalnego pracownika, który będzie strzegł tajemnic handlowych przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

I C 324/20

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Brodnicy

Data orzeczenia: 2020-11-04

Data publikacji: 2021-04-06

trafność 10%

Teza orzeczenia: Rzeczywiście Kodeks cywilny nie zawiera definicji tego pojęcia, które pozostawiono judykaturze.Relacja między dziadkami i wnukami jest relacją szczególną, stanowiącą niejako podstawę tradycyjnej, wielopokoleniowej rodziny. Nie u lega również wątpliwości, ze w odbiorze społecznym dziadkowie postrzegani są jako najbliżsi członkowie rodziny (...)
Byli powiernikami jej tajemnic, stanowili wsparcie w codziennych sprawa, ale także gdy powódkę dopadały problemy osobiste czy szkolne.
Czytaj więcej»

VI U 91/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-11-05

Data publikacji: 2021-03-08

trafność 10%

Istotność:

Odwołująca w dniu przesłuchania była zwolniona od tajemnicy skarbowej w zakresie okoliczności, o których dowiedziała się w trakcie kontroli u płatnika w listopadzie 2017 roku.
Czytaj więcej»

I ACa 753/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2020-11-06

Data publikacji: 2021-03-18

trafność 8%

Istotność:

Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

V ACa 417/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-11-06

Data publikacji: 2022-04-05

trafność 3%

Teza orzeczenia: W demokratycznym państwie prawnym granice dozwolonej krytyki muszą być znacznie szersze, gdy chodzi o ochronę dóbr osobistych partii politycznej niż w przypadku osoby prywatnej, a w konsekwencji partia polityczna musi wykazywać większą odporność w stosunku do krytyki kierowanej przeciwko niej oraz godzić się na ograniczoną możliwość (...)
Zgodnie z tym przepisem, dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»