Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

II K 575/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2019-07-08

Data publikacji: 2022-09-14

trafność 17%

Istotność:

(...)przyjętemu na siebie zobowiązaniu przestrzegania tajemnicy służbowej, będąc zatrudnionym jako pracownik(...)przyjętemu na siebie zobowiązaniu przestrzegania tajemnicy służbowej, będąc zatrudnionym jako pracownik(...)(...)Pomimo tego, iż M. G. (1) był zobowiązany do przestrzegania tajemnicy służbowej, działając z osobistych powodów(...)(...)Oskarżony przyznał, iż miał świadomość obowiązującej go tajemnicy służbowej.
Czytaj więcej»

III K 865/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu

Data orzeczenia: 2016-09-23

Data publikacji: 2016-11-07

trafność 17%

(...)(...) . (...) sprzedaży zawiera tajemnice pośrednika turystycznego (...) , wszystkie informacje o dotychczasowych klientach, oferowanych produktach, cenach i rabatach udzielanych pośrednikowi. (...)(...)dla niej nie przeznaczonych stanowiących tajemnicę w/w/ przedsiębiorstwa i dokonała w jej imieniu lecz na rachunek Biura (...) spółka z o.o. rezerwacji usługi turystycznej o nr (...) dla J. i B. K. na adres K. ul. (...) i tel. (...) . (...)(...)biura turystycznego i informacji stanowiących tajemnicę w/w/ przedsiębiorstwa i dokonano w(...)(...)(...)dla niej nie przeznaczonych stanowiących tajemnicę w/w/ przedsiębiorstwa dokonując w imieniu Biura (...) rezerwacji turystycznej o nr (...) , czym działa na szkodę Biura (...) , z siedzibą w W. .
Czytaj więcej»

VI Ka 1188/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-01-18

Data publikacji: 2017-03-13

trafność 17%

(...)było objęte przedmiotowym zakazem, bo tajemnica adwokacka nie korzysta- co do zasady – w procesie karnym z tak daleko idącej ochrony (zob. (...)W innych wypadkach adwokat może omówić złożenia zeznań co do okoliczności, na które rozciąga się obowiązek zachowania tajemnicy określonej w art. 6 prawo o adwokaturze , chyba że zwolniony zostanie od obowiązku zachowania tajemnicy. (...)K. G. zeznawał przed Sądem na temat okoliczności, na które rozciąga się obowiązek zachowania tajemnicy określonej w przepisach prawo o adwokaturze , mimo braku zwolnienia go przez Sąd od obowiązku zachowania tajemnicy ( art. 180 k.p.k. ).
Czytaj więcej»

I ACa 548/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-12-11

Data publikacji: 2015-02-20

trafność 17%

Istotność:

Powszechnie zaś przyjmuje się, że o ile kontrahenci nie postanowili inaczej, ochronie przed ujawnieniem lub wykorzystaniem podlegają jedynie informację stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa lub te, których ujawnienie narusza interes przedsiębiorcy. Przez tajemnicę przedsiębiorstwa należy zaś rozumieć nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne lub inne informacje mające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności. (...)III Nsm 186/10 oraz zeznań E. J. (2) , nie wynika, że pozwana przekazywała informacje związane z tajemnicą przedsiębiorstwa (działalności gospodarczej) prowadzonego prze A. G. . (...)Ujawnieniem tajemnic związanych z wykonywaniem umowy nie mogło być także przekazanie wiedzy o prowadzeniu przez A. G. sklepu z odzieżą oraz niepowodzeniu finansowym tego przedsięwzięcia.
Czytaj więcej»

I ACa 1542/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-09-12

Data publikacji: 2018-12-20

trafność 17%

(...)piśmie przeprosił go za naruszenie tajemnicy jego korespondencji skierowanej do Prokuratury(...)powoda przeprosił go za naruszenie tajemnicy jego korespondencji skierowanej przez Komendę Powiatową Policji w B. z 8 października 2010 r. (...)(...)osobistych powoda, w szczególności naruszenia tajemnicy korespondencji. (...)(...)usług pocztowych, polegających na naruszeniu tajemnicy korespondencji, czy odmowie wykonania usługi (powód podnosił, że przesyłki, przekazane przez niego administracji zakładu karnego do wysłania, nie zostały doręczone adresatom). (...)W świetle tych ustaleń nie mogą ostać się zawarte w apelacji twierdzenia, że dobra osobiste powoda, w tym prawo do tajemnicy korespondencji, prawo do prywatności zostały naruszone działaniami i zaniechaniami pozwanych.
Czytaj więcej»

I ACa 913/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2013-10-04

Data publikacji: 2014-09-16

trafność 17%

Domagała się w nim zobowiązania pozwanej do zaniechania niedozwolonych działań poprzez zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących powodowej spółki, ujawniania i rozpowszechniania wiadomości stanowiących tajemnice jej przedsiębiorstwa, nakłaniania pracowników I.(...)(...)Miała też dostęp do tajemnic przedsiębiorstwa dotyczących m. in . struktury organizacyjnej , bazy klientów , treści zawartych umów. (...)Wykorzystując informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa powódki , w tym bazę danych jej klientów nakłaniała ich do zaniechania z nią współpracy . (...)Nie dały one podstawy do potwierdzenia tego , że ujawniła osobom trzecim jego tajemnice albo też utrzymywała z klientami spółki (...) kontakty mające prowadzi do negatywnych konsekwencji dla powódki , wskazanych w pozwie.
Czytaj więcej»

IX P 819/15

uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-09-26

Data publikacji: 2018-02-22

trafność 17%

(...)ale także informacje nie będące tajemnicą pracodawcy, jeżeli ich ujawnienie mogłoby narazić na szkodę lub zagrozić reputacji jego lub jego klientów. (...)Należą do nich zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska ( art. 23 k.c ). (...)Powszechnie jednak przyjmuje się, że w przypadku osób prawnych ochronie podlegają takie dobra jak renoma, wizerunek firmy, nazwa, tajemnica korespondencji. (...)Brak uregulowań sprzeciwia się uznaniu w każdych okolicznościach za skuteczny zarzutu naruszenia tajemnicy komunikowania się i oddalenia dowodu stanowiącego naruszenie takiej tajemnicy.
Czytaj więcej»

XVII AmT 4/10

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-07-19

Data publikacji: 2014-02-13

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Prezes UKE zwrócił się do (...) S.A. o przekazanie danych do analizy rynków właściwych w zakresie wyrobów i usług telekomunikacyjnych (k. 7-9 załącznika do akt. adm. zawierających tajemnicę przedsiębiorstwa). (...)załącznika do akt. adm. zawierających tajemnicę przedsiębiorstwa), a dane te przedstawiła w piśmie z dnia 12 sierpnia 2008r. (k. 19-20 załącznika do akt. adm. zawierających tajemnicę przedsiębiorstwa). (...)załącznika do akt. adm. zawierających tajemnicę przedsiębiorstwa). Na powyższe (...) S.A. odpowiedziała w pismach z dnia 10 października 2008r. i 21 listopada 2008r. (k. 25- 31 załącznika do akt adm. zawierających tajemnicę przedsiębiorstwa).
Czytaj więcej»

I C 1867/18

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku

Data orzeczenia: 2019-08-07

Data publikacji: 2019-08-28

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Co jednak istotne, powódka w niniejszym postępowaniu podnosiła, że pożyczka miała być udzielona wyłącznie pozwanej i to w tajemnicy przed jej ówczesnym mężem. (...)Nadto, zdaniem Sądu, nielogiczne jest, aby powódka pożyczyła pieniądze w tajemnicy przed własnym synem, z którym, jak zeznała, posiadała bardzo dobre relacje, jak również aby przekazanie pieniędzy nastąpiło na niewiadomy cel. (...)Powódka i świadek K. J. wskazały, że pożyczka miała być udzielona w tajemnicy przez M. K. , zaś w ramach podziękowania pozwana miała wręczyć powódce tego samego dnia kosz owoców. (...)Łącząc zeznania w jedną całość dojść więc można do wniosku, że pożyczka miała być tajemnicą, a podziękowaniem za jej udzielenie był kosz , który został wręczony tego samego dnia.
Czytaj więcej»

I C 695/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2014-02-07

Data publikacji: 2014-03-12

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)zwolnienia powoda z obowiązku zachowania tajemnicy; 2 umarza postępowanie w zakresie(...)(...)Na rozprawie w dniu 24 stycznia 2014r. powód rozszerzył powództwo, wnosząc o zwolnienie go z obowiązku zachowania tajemnicy określonej w § 12 pkt 1 umowy z dnia 10 sierpnia 2009r. (k. 258, nagranie audio-video, k. 262, min. 00:01:13-00:02:29). (...)Sąd oddalił także jako nie znajdujące prawnego ani faktycznego uzasadnienia powództwo w zakresie żądania zwolnienie go z obowiązku zachowania tajemnicy określonej w § 12 pkt 1 umowy z dnia 10 sierpnia 2009r. Zgodnie z powyższym zapisem umownym umowy wykonawca zobowiązał się do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji dotyczących działalności zamawiającego,(...)
Czytaj więcej»