Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8828

I ACa 1015/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2018-03-28

Data publikacji: 2018-05-17

trafność 10%

Istotność:

Art. 23 kc stanowi, że dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

I ACa 656/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-01-19

Data publikacji: 2018-04-25

trafność 10%

Skandal, o którym w lokalnym społeczeństwie pamięta się do dziś i który dla większości nawet młodych ludzi nie jest tajemnicą.
Czytaj więcej»

I ACa 885/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-12-06

Data publikacji: 2014-02-19

trafność 10%

Istotność:

(...)sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego.
Czytaj więcej»

I ACa 1020/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2016-12-13

Data publikacji: 2017-02-24

trafność 10%

Istotność:

(...)ma prawo do zachowania w tajemnicy przez osoby wykonujące zawód medyczny, w tym udzielające mu świadczeń zdrowotnych, informacji z nim związanych, a uzyskanych w związku z wykonywaniem zawodu medycznego. Jest więc kompetencją osób wykonujących zawód medyczny, w ramach nie tylko tej samej placówki medycznej, skoro powołany przepis nakazuje zachowanie w tajemnicy przez osoby wykonujące zawód medyczny(...)(...)Zgodnie z art. 13 wym. ustawy pacjent ma prawo do zachowania w tajemnicy przez osoby wykonujące zawód medyczny, w tym udzielające mu świadczeń zdrowotnych, informacji z nim związanych, a uzyskanych w związku z wykonywaniem zawodu medycznego. (...)C. niewątpliwie wykonuje zawód medyczny i jest obowiązany do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji dotyczących powódki, a informacje o niej uzyskał w związku z wykonywaniem zawodu medycznego, jako konsultant pozwanego Szpitala.
Czytaj więcej»

I C 1021/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-06-27

Data publikacji: 2014-07-11

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

I tak, zgodnie z przepisem art. 23 k.c. , dobra osobiste człowieka, jak w szczególności: zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

II AKa 232/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-12-09

Data publikacji: 2015-01-20

trafność 10%

(...)(problemy wnioskodawcy w okresie internowania), tajemnicy korespondencji, utraty „radości życia”, utraty(...)
Czytaj więcej»

III APa 3/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2015-05-18

Data publikacji: 2015-09-30

trafność 10%

Istotność:

Z. K. zobowiązał się na okres 15 lat do nieujawniania i utrzymywania w tajemnicy wszelkich informacji, które były lub są tajemnicami przedsiębiorstwa jego pracodawców lub wszystkich związanych z nim podmiotów. (...)Także treść niniejszej umowy podlega wzajemnemu obowiązkowi zachowania tajemnicy. (...)Rozmowy trwały już jakiś czas i nie były tajemnicą.
Czytaj więcej»

II Ca 374/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2013-06-05

Data publikacji: 2013-07-30

trafność 10%

W odpowiedzi Sąd Rejonowy uzyskał informacje, że zgodnie z art. 159 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego wykazy te są objęte tajemnicą telekomunikacyjną, natomiast zgodnie z przepisami prawa dane takie są przechowywane tylko przez okres 24 miesięcy (k. 48).
Czytaj więcej»

I C 1103/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-07-11

Data publikacji: 2014-11-04

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)rozwiązania kontraktu, zakaz konkurencji i tajemnica przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

I ACa 639/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2021-11-09

Data publikacji: 2022-01-11

trafność 10%

Sąd ocenił, że publikacja opisanego wyżej materiały dziennikarskiego skutkowała naruszeniem dóbr osobistych powódki, takich jak tajemnica komunikowania się i tajemnica korespondencji. (...)(...)przyjęciu bezprawnego i zawinionego naruszenia tajemnicy korespondencji, wizerunku, godności, dobrego imienia oraz prywatności powódki; - art. 14 ust.6 Prawa prasowego poprzez jego błędne zastosowanie w sytuacji, gdy wyemitowany reportaż nie dotyczył sfery prywatnej powódki. (...)(...)której sferę dóbr wyznaczamy (tajemnica korespondencji, mir domowy).
Czytaj więcej»