Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

V P 224/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Rybniku

Data orzeczenia: 2021-02-24

Data publikacji: 2022-02-07

trafność 8%

Istotność:

Teza orzeczenia: nietezowane
Po pierwsze powód nie przyznał, że znał skład receptury, a jeśli nawet w jakimś zakresie ją poznał, to bezsprzecznie podanie przez niego składu receptury byłoby złamaniem tajemnicy handlowej do której przestrzegania sama pozwana zobowiązywała się w podpisywanych w firmą (...) umowach.
Czytaj więcej»

V P 236/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Rybniku

Data orzeczenia: 2021-11-23

Data publikacji: 2022-06-30

trafność 6%

Istotność:

Teza orzeczenia: nietezowane
(...)prawo tego nie zabrania, dochowanie tajemnicy ustawowo chronionej, zachowanie uprzejmości i(...)
Czytaj więcej»

XIX Ga 398/16

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2016-07-18

Data publikacji: 2016-09-05

trafność 12%

Istotność:

W dalszej części pisma zamawiający wymienił oferowany system na stronie 671 i 674 oferty E. (tajemnica przedsiębiorstwa co do nazwy producenta(...)(...)Pismo z uwagi na wskazanie w nim producenta objęte było tajemnicą przedsiębiorstwa. E. pismem z dnia 10 lutego 2016 r. udzieliło odpowiedzi na wezwanie zamawiającego obejmując pismo tajemnicą przedsiębiorstwa (L.dz. 195/2016). (...)Po pierwsze nawet wskazując miejsca zainstalowania wywrotnicy i ładowarko - zwałowarki wskazał dwa odrębne obiekty, których Izba nie wymienia z uwagi na tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

XXIV GW 199/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2022-03-02

Data publikacji: 2024-08-20

trafność 22%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nie sposób jawnych założeń marketingowych będących podstawą marki uznać za know-how chronione w oparciu o art.11 u.z.n.k. , a za takie uznane mogą być jedynie instrumenty marketingowe wykorzystywane do wypracowania tej marki, pod warunkiem, że cechuje je poufność, wartość gospodarcza i są one poddane odpowiednim działaniom w celu zachowania (...)
Istotne znaczenie z punktu widzenia powyższych regulacji ma pojęcie tajemnicy przedsiębiorstwa oraz przesłanki do uznania danej informacji za objęte tą tajemnicą. (...)To na nim spoczywa bowiem, w razie sporu, ciężar wykazania, że określone dane stanowiły tajemnicę przedsiębiorcy. (...)Rodzaje tajemnic chronionych ustawą [w:] Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)Nawet gdyby przyjąć, że pozwane wykorzystały jakiekolwiek tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 u.z.n.k., którego to założenia Sąd nie czyni, to wskazać należy, że byłyby to tajemnice przedsiębiorstwa (...) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością .
Czytaj więcej»

XXIV GWo 48/21

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2022-12-30

Data publikacji: 2024-03-22

trafność 12%

Istotność:

Teza orzeczenia: Przyjąć należy, że art. 479(113) § 1 i art. 479 (116) pkt 1 k.p.c. wymaga od uprawnionego zaoferowania sądowi takich dowodów naruszenia konkretnego prawa własności intelektualnej, które w wysokim stopniu uprawdopodobnią, że naruszenie to miało miejsce.
Decydując w przedmiocie ewentualnego wyznaczenia posiedzenia jawnego w celu rozpoznania wniosku, sąd powinien mieć na uwadze zakres i rodzaj okoliczności, które wymagają wyjaśnienia przez strony, ale także uwzględnić potrzebę ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa obowiązanego (tak A. Jakubecki,(...)(...)(...)odmowy udzielenia informacji lub ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa) czy też uprawnionego (wniosek o wyjaśnienie udzielonych informacji), podczas gdy art. 148 § 3 k.p.c. oparty jest na swobodnym uznaniu Sądu. Ponadto przepisy art. 479 119 § 2 k.p.c. oraz art. 479 120 k.p.c. nakładają na sąd orzekający, w przypadku zaistnienia wskazanych w nich okoliczności (powołanie się przez obowiązanego na prawo odmowy udzielenia informacji lub ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa lub wniosek uprawnionego o(...)
Czytaj więcej»

XXIV GWo 554/23

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2024-02-19

Data publikacji: 2024-08-06

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: 1. Przyjąć zatem należy, że art. 479(113)§1 i art. 479(116) pkt 1 k.p.c. wymaga od uprawnionego zaoferowania sądowi takich dowodów naruszenia konkretnego prawa własności intelektualnej, które w wysokim stopniu uprawdopodobnią, że naruszenie to miało miejsce. 2. Z wnioskiem o wezwanie do udzielenia informacji można wystąpić jedynie w sprawie o (...)
Informacje, których udzieli obowiązany zapewnią należytą ochronę praw uprawnionego, a obowiązanego nie obciążą w sposób nieuzasadniony i nie naruszą tajemnicy jego przedsiębiorstwa ponad potrzebę wynikającą(...)
Czytaj więcej»

II K 83/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej

Data orzeczenia: 2016-03-31

Data publikacji: 2016-09-22

trafność 14%

Istotność:

Teza orzeczenia: dowód z pomówienia może być dowodem winy, o ile jest logiczny, stanowczy, konsekwentny, zgodny z logiką wypadków, nie jest wyrazem osobistego zainteresowania pomawiającego, wyrażajacym się w przerzucaniu winy na inna osobę, czy umniejszaniu swojego stonia zawinienia.
Podnosząc przy tym wzajemne relacje obu małżonków, które W. K. ocenił jako nieformalną separację oraz jego postawę, przejawiającą się w uzyskaniu kredytu w tajemnicy przed żoną, jej stawiennictwo w biurze (...) jest nader wątpliwe. (...)to nielogicznym pozostawałoby ukrywanie w tajemnicy zamiaru zaciągnięcia kredytu, bowiem w chwili przedłożenia D. K. (2) dokumentacji kredytowej do podpisu, powzięłaby wiedzę o zamiarach męża. (...)(...)K. (1) zaciągał zobowiązania w tajemnicy przed żoną, a uzyskane środki przeznaczał na hazard, to brak jest w ocenie Sądu logicznych argumentów przemawiających za możliwością wyrażenia zgody przez D. K. na zawarcie przez W. K. umowy kredytowej. (...)Zeznania R. K. okazały się pomocne odnośnie okoliczności pogrzebu matki D. K. (2) , co miało wpływ na ocenę zeznań D. K. (2) , wzajemnych relacji rodziców R. K. jak również zaciągania przez W. K. kredytów w tajemnicy przed rodziną.
Czytaj więcej»

IV K 155/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2021-03-22

Data publikacji: 2021-04-22

trafność 3%

Istotność:

Jej termin trzymany był w tajemnicy, aby się nie wydało.
Czytaj więcej»

XXIV GW 48/20

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2023-10-03

Data publikacji: 2025-02-12

trafność 17%

Istotność:

Teza orzeczenia: 1. Samo podjęcie działalności konkurencyjnej, któremu towarzyszy naruszenie lojalności nie powoduje równoczesnego powstania szkody w majątku innej osoby. 2. Przejęcie pracowników, nawet w większej liczbie i w jednym czasie, dotychczas zatrudnionych u jednego pracodawcy, naruszającego prawa pracownicze, któremu to przejęciu nie towarzyszy (...)
Każda z powyższych informacji stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa. Ponadto tajemnicę przedsiębiorstwa stanowią inne informacje pod warunkiem, że posiadają wartość gospodarczą. (...)Ostatnią z przesłanej tajemnicy przedsiębiorstwa jest podjęcie przez uprawnionego działań w celu utrzymania ich w poufności. (...)Jedną z cech tajemnicy przedsiębiorstwa jest jej poufność.
Czytaj więcej»

IV K 51/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-03-23

Data publikacji: 2017-03-28

trafność 6%

Istotność:

Odmówił pokwitowania z uwagi na tajemnicę. (...)O taką też kwotę poprosiła kobieta oraz o zachowanie sprawy w tajemnicy. (...)Nie chciał odpowiedzieć na pytania pokrzywdzonej co dokładnie się stało, zasłaniając się tajemnicą prokuratorską. (...)Mąż utrzymywał w tajemnicy przed nią wszystkie te fakty , które mogły być uznane za dowód oszustwa .
Czytaj więcej»