Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7704

II K 565/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2017-05-18

Data publikacji: 2018-02-22

trafność 19%

Istotność:

Oskarżony sprzedawał wyroby własnej produkcji reklamując je na stronie internetowej oraz w katalogu firmowym, gdzie umieszczał ich wizerunki. (...)Aplikacja nawiązująca do wizerunku twarzy Chrystusa w przypadku wyrobów obu firm ewidentnie nawiązuje zaś do znanego i szeroko rozpropagowanego fresku „ Ecce Homo” autorstwa Eliasa Garcii Martineza. (...)Trudno nawet pokusić się o wskazanie wszystkich dziedzin życia szeroko wykorzystujących wizerunek krzyża. (...)Wszystkie mają element indywidualizujący je w kategorii krzyży i stanowiący przejaw autorskiego pomysłu na modyfikację i uatrakcyjnienie powszechnie znanego wizerunku.
Czytaj więcej»

I ACa 507/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2014-11-27

Data publikacji: 2015-10-30

trafność 19%

Istotność:

Wizerunek L. W. nieznanego autora, który ukazał się w latach 80. oraz był wielokrotnie powielany, wykorzystany w zmodyfikowanej formie w pracy powódki, został przez nią zaczerpnięty z tekturowego znaczka. (...)Zastosował koncepcję artystki polegającą na popkulturowym zestawieniu wybranego przez powódkę wizerunku L. W. , dokonał przetworzenia kolorystycznego pracy stosując cechy kolorystyczne i kompozycyjne identyczne jak przyjęte w dziele powódki. (...)Zestawienie multiplikacji stosowanej przez W. oraz wizerunku L. W. w jedną całość było wynikiem twórczej inwencji powódki oraz koncepcji wyrazistego, celnego przekazu. (...)Podobizna L. W. wykorzystana przez powódkę, przetworzona graficznie, od lat funkcjonuje powszechnie w Polsce jako znak przywódcy Solidarności na podobnych zasadach jak inne wizerunki znanych osób, np.
Czytaj więcej»

II C 680/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-07-07

Data publikacji: 2018-09-14

trafność 19%

Orzeczenie nieprawomocne

Również wymowa wszystkich spornych publikacji była dla powódki jednoznacznie przychylna, zaś zawarte w publikacjach wizerunki powódki wykonano w miejscach publicznych, w sytuacjach neutralnych / k. 359-372, 428-429 /. (...)Gdy chodzi wreszcie o naruszenie prawa do wizerunku, przepis art. 81 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, po. 83 z późn. zm.) nie wymaga zezwolenia na rozpowszechnianie wizerunku osoby powszechnie znanej, gdy wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych. (...)Powyższe w sposób jednoznaczny potwierdza, że poprzez liczne publikacje doszło do naruszenia w sposób bezprawny dóbr osobistych powódki, to jest prawa do prywatności i spokoju, poszanowania życia rodzinnego oraz prawa do wizerunku.
Czytaj więcej»

VI GC 328/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2015-12-22

Data publikacji: 2016-02-03

trafność 19%

Orzeczenie nieprawomocne

Sytuacja, w której strona przedłuża negocjacje w sprawie spłaty zadłużenia i jednocześnie pozywa drugą stronę, jest zdaniem pozwanej zachowaniem nielojalnym, sprzecznym z dobrymi obyczajami kupieckimi i narusza dobry jej wizerunek. (...)(...)kupieckie, jak też narusza dobry wizerunek pozwanej.
Czytaj więcej»

II Ka 388/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krośnie

Data orzeczenia: 2016-12-28

Data publikacji: 2017-03-09

trafność 19%

(...)personalia (imię i nazwisko oraz wizerunek) wskazał mu słuchający go funkcjonariusz(...)okazania G. D. podobizny (wizerunku) A. M. (na zdjęciu) odbyła(...)(...)A. M. z personaliów i wizerunku i będąc wówczas słuchanym kierował(...)G. D. i czynność okazania wizerunku (na zdjęciu) z etapu postępowania(...)przez funkcjonariusza policji personaliów i wizerunku oskarżonego A. D. jako osoby(...)(...)Natomiast okazanie wizerunku zostało ocenione jak każdy inny dowód, a Sąd podszedł do tej oceny bardzo zdroworozsądkowo.
Czytaj więcej»

I ACa 291/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2018-08-14

Data publikacji: 2018-10-31

trafność 19%

Istotność:

Czyni to przy tym wśród lokalnej społeczności oraz środowisku zawodowym, naruszając tym samym jego dobra osobiste w postaci czci, honoru, dobrego imienia i wizerunku. (...)Oceniając żądanie pozwu Sąd Okręgowy nie podzielił stanowiska powoda, że pozwana rozpowszechniała treści naruszające jego cześć, honor, dobre imię i wizerunek. (...)W przekonaniu Sądu I instancji, jako rozpowszechniania uwłaczających dobremu imieniu, czci, honorowi i wizerunkowi powoda, nie można też potraktować zeznań złożonych przez pozwaną w sprawie Ds. 444/16 KPP w S. . (...)Powód nie wykazał bowiem, by wskutek powyższych zachowań jego cześć, dobre imię, honor i wizerunek rzeczywiście doznały uszczerbku.
Czytaj więcej»

I ACa 89/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2014-04-24

Data publikacji: 2014-06-30

trafność 19%

Istotność:

Uzasadniając te zarzuty powód podnosił, że pozwany naruszył jego dobra przez składanie do organów ścigania bezzasadnych zawiadomień o nienależytym wykonywaniu przez skarżącego władzy rodzicielskiej i bez zgody powoda utrwalał jego wizerunek. (...)Trafności zaskarżonego wyroku nie mogą podważać zarzuty apelacji dotyczące nieuwzględnienia przez Sąd Okręgowy zachowań pozwanego polegających na rzekomym pomawianiu powoda o niewłaściwe wykonywanie władzy rodzicielskiej czy naruszenie jego prawa do ochrony wizerunku.
Czytaj więcej»

I ACa 302/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-10-30

Data publikacji: 2014-11-18

trafność 19%

Istotność:

Mając na uwadze poczynione w sprawie ustalenia, Sąd doszedł do przekonania, że jedynym wiarygodnym dowodem wykazującym datę wykreślenia danych oraz wizerunku powódki ze strony internetowej KWP w L. jest rejestr, prowadzony przez tę Komendę (k. 36-36v). (...)W tej sytuacji nie sposób dopatrzyć się w publikacji wizerunku powódki i danych personalnych powódki na portalu KWP naruszenia jej dóbr osobistych. (...)Jednakże w ocenie Sądu Apelacyjnego kwestia zasadniczą jest stwierdzenie, że w okolicznościach sprawy samo opublikowanie wizerunku powódki na portalu KWP z podaniem danych powódki jako osoby poszukiwanej nie naruszało jej dóbr osobistych. (...)Natomiast zarzuty powódki co do faktu , że po 9 lutego na portalu KWP nadal znajdowały się dane powódki i jej wizerunek, nie zostały udowodnione, gdyż powódka nie potrafiła wskazać świadków, od których informacje te uzyskała.
Czytaj więcej»

II Ka 178/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Koninie

Data orzeczenia: 2019-09-13

Data publikacji: 2019-10-18

trafność 19%

Istotność:

(...)pod numerem 11 znajdował się wizerunek oskarżonego P. P. , a na tej samej tablicy pod numerem 10 znajdował się wizerunek Ł. P. , brata oskarżonego,(...)
Czytaj więcej»

II AKa 337/04

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2004-11-04

Data publikacji: 2015-09-09

trafność 19%

Istotność:

(...)utrwalanie się w świadomości pokrzywdzonej wizerunku sprawcy , a tym samym narastania u niej pewności , czy też pojawiania się wątpliwości w zakresie poprawności identyfikacji napastnika. (...)Pamiętać przy tym należy iż okazanie wizerunku osoby jest czynnością zastępczą i powinno być przeprowadzone jedynie wtedy, gdy brak jest możliwości okazania osoby podejrzanego /vide Kodeks Postępowania Karnego -tom I pod redakcją prof.
Czytaj więcej»