Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

III C 15/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2021-02-04

Data publikacji: 2021-03-05

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

Podkreślono, że wbrew twierdzeniom pełnomocnika powódki, kontrola została przeprowadzona w dniu 14 listopada 2017 roku nielegalnie, albowiem upoważnienie do kontroli dla A. i S. P. obejmowało kontrolę instalacji u płatnika J. S. , nie zaś B. S. . (...)Nie wykazano, że pozwana dokonała nielegalnego przyłączenia do instalacji doprowadzającej energię elektryczną, wywodząc to z faktu obecności pozwanej na miejscu przeprowadzania kontroli. (...)Tego samego dnia sporządzono schemat – ankietę nielegalnego poboru energii elektrycznej. (...)Wartość energii elektrycznej i z tytułu opłat wyniosła kwotę 4.615,70 złotych.
Czytaj więcej»

VII AGa 103/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-08-31

Data publikacji: 2021-02-03

trafność 31%

Przepis ten stanowi, że zagrożenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej to stan systemu elektroenergetycznego lub jego części, uniemożliwiający zapewnienie bezpieczeństwa pracy sieci elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. (...)Wskazane przepisy umożliwiają operatorom systemów sieciowych możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Po wyczerpaniu wszystkich możliwych działań dla pokrycia potrzeb odbiorców na energię elektryczną OSP może wydawać polecenia odbiorcom końcowym dotyczące ograniczeń w poborze energii elektrycznej lub przerwać jej dostawy, zgodnie z planami ograniczeń, o których mowa w art. 11 ust. 6a Pe. (...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter, są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

II Ca 125/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2014-03-27

Data publikacji: 2014-04-28

trafność 31%

Istotność:

(...)że ewentualną zgodę na wykonanie instalacji wyrazi po przeprowadzeniu dokładnej ekspertyzy(...)odprowadzenia spalin także z jej instalacji, wykonania odrębnej instalacji elektrycznej, - 2 - bez obciążania instalacji wspólnej służącej do doprowadzania energii na potrzeby oświetlenia korytarza. Zażądała również współdziałania współwłaścicieli w sporządzeniu projektu rur instalacji wody i c.o. w sąsiedztwie jej lokalu, wobec istnienia innych instalacji oraz z punktu widzenia estetyki wykonania. (...)(...)spalinowego - 4 - oraz instalacji elektrycznej niezbędnej do prawidłowego działania układu ogrzewania wymaga pozwolenia na budowę. (...)Nie wymaga dowodzenia okoliczność notoryjnie znana przeciętnej osobie, że instalacja na paliwo stałe (kopaliny, bądź drewno) wymaga dla swojej eksploatacji niższych kosztów, niż instalacje oparte na innych źródłach ciepła, także istniejąca - oparta na gazie.
Czytaj więcej»

I ACa 1153/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-03-12

Data publikacji: 2014-04-15

trafność 31%

(...)dzierżawca na własny koszt wybudował instalację odgazowującą odpady na polach numer 1 i 2 z wyprowadzeniem poza obręb wysypiska, wybudował instalację do recyrkulacji odcieków, zainstalował stację przetwarzania biogazu w energię elektryczną, wykonał przyłącze energetyczne ze stacją(...)(...)Instalacje naziemne dzierżawca powinien zaś zdemontować w terminie 30 dni (§ 5 pkt. 5 umowy). (...)Strony potwierdziły przy tym, że całość instalacji i urządzeń umożliwiających eksploatację biogazu i jego przetwarzanie w energię elektryczną wykonał na swój koszt dzierżawca przed zawarciem umowy z dnia 1 kwietnia 2004 r. (§ 1 ust. 2 umowy). (...)(...)poprzez posadowienie stanowiącej technologiczną całość instalacji do odgazowania gazu składowiskowego wraz(...)do jego przetwarzania w energię elektryczną, ale także jego eksploatacji i uzyskiwania dochodu ze sprzedaży energii elektrycznej otrzymywanej z przetworzonego gazu składowiskowego.
Czytaj więcej»

XV Ca 1705/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2014-02-18

Data publikacji: 2015-01-05

trafność 31%

Istotność:

W czasie kontroli czynne były bojler, kuchnia elektryczna z piekarnikiem. (...)Gdy J. H. dotykał płyty elektrycznej w kuchni ta była gorąca. (...)Biegły inżynier J. A. (1) w swej opinii stwierdził, że nieprawidłowości w podłączeniu instalacji elektrycznej w badanym budynku wyczerpują całkowicie przesłanki nielegalnego poboru energii elektrycznej wskazane w art. 3 pkt 18 ustawy Prawo energetyczne . (...)Instalacja nielegalnego poboru wykonana była niezgodnie z przepisami.
Czytaj więcej»

I C 1157/14

wyrok

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-12-18

Data publikacji: 2016-01-19

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

W uzasadnieniu wskazał, iż zawarł z pozwaną E. M. umowę o wykonanie prac związanych z instalacją elektryczną w budynku pozwanej (...) przy ul. (...) w G. . (...)W uzasadnieniu wskazał, iż zawarł z pozwaną E. M. umowę o wykonanie prac związanych z instalacją elektryczną w budynku pozwanej (...) przy ul. (...) w G. . (...)Przedmiotem umowy było wykonanie instalacji oświetleniowej klatek schodowych (oprawy z czujnikiem ruchu), instalacja dzwonkowa (przycisk dzwonkowy, okablowanie), instalacja zasilająca (...) zbiorcza rozdzielnia (...) w lokalach mieszkalnych. (...)Z uwagi na nieobecność właścicieli lokali na koniec lipca 2013 r. pojedynczych, nielicznych mieszkań w obu wspólnotach nie udało się przyłączyć do nowej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

V U 1034/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2014-12-15

Data publikacji: 2015-04-27

trafność 31%

W dniu 25.07.2980r. zdał egzamin uzyskując tytuł wykwalifikowanego elektromontera instalacji i urządzeń elektro-energetycznych. (...)Pracował na słupach elektrycznych, w wykopach. (...)Odwołujący się stale pracował w zmiennych warunkach atmosferycznych, w kontakcie z prądem elektrycznym. (...)Obejmuje prace wykonywane przy wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej i cieplnej oraz przy montażu, remoncie i eksploatacji urządzeń elektrycznych i cieplnych.
Czytaj więcej»

III AUa 391/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-01-28

Data publikacji: 2016-04-27

trafność 31%

Istotność:

Sąd I instancji ustalił także, że w okresie od 17 września 1973 r. do 30 września 1981 r. ubezpieczony pracował w (...) w D. na stanowisku montera instalacji elektrycznych. (...)Oboje wykonywali instalacje elektryczne dla zakładów rolnych, kładli linię średniego napięcia. (...)W ocenie Sądu dokumentacja pracownicza potwierdza, że R. R. przez cały okres zatrudnienia wykonywał prace na stanowisku montera instalacji elektrycznych. Wykonując obowiązki brygadzisty wykonywał wyłącznie instalacje elektryczne, kładł linię średniego napięcia.
Czytaj więcej»

VIII C 321/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-03-16

Data publikacji: 2016-06-17

trafność 31%

W ocenie strony powodowej w przedmiotowej sprawie mamy do czynienia z nielegalnym poborem energii elektrycznej. (...)Jej przedmiotem była kontrola prawidłowości działania i użytkowania układów pomiarowych oraz rozliczeń zużycia energii elektrycznej. (...)Po wymianie licznika na nowy, przy takim samym zużyciu energii elektrycznej, pozostały na zbliżonym poziomie. (...)(...)opinii biegłego sądowego z zakresu instalacji elektrycznych, zgłoszony przez pozwanego na wypadek wykazania przez stronę powodową, iż doszło do nielegalnego poboru energii elektrycznej, skoro ta okoliczność nie została przez stronę pozwana udowodniona.
Czytaj więcej»

VI C 622/16

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-06-21

Data publikacji: 2016-08-05

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Złożenie wniosku o odłączenie energii elektrycznej przez klienta jako przesłanka do zaprzestania dostarczenia energii przez przedsiębiorstwo i brak podstaw do regulowania opłat.
U uzasadnieniu pozwu wskazano, że na mocy umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług jej dystrybucji z dnia 08 czerwca 2010 roku pozwana kupowała u powoda energię elektryczną i usługę dystrybucyjną. (...)W związku z bezczynnością powoda w kolejnych pismach ponawiała prośbę o demontaż instalacji rozliczeniowo-pomiarowej, co nastąpiło dopiero dnia 25 czerwca 2013 r. ( sprzeciw – k. 29-33). (...)Jako miejsce dostarczania energii elektrycznej wskazano pawilon przy ulicy (...) w W. . (...)Pismem z dnia 01 marca 2013 r. (...) SA poinformowała M. G. o obowiązywaniu umowy sprzedaży energii elektrycznej a także potwierdziła termin demontażu licznika energii elektrycznej w przedmiotowym lokalu w dniu 11 marca 2013 r.
Czytaj więcej»