Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

VI ACa 1057/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-06-16

Data publikacji: 2015-11-19

trafność 32%

Istotność:

(...)(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)- tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczna pochodzącą z tej jednostki wytwórczej. (...)(...)elektroenergetyczna łącząca jednostkę wytwarzania energii elektrycznej przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego zależnych, przy czym jednostka ta nie musi być wydzielona. (...)Z kolei instalacja wewnątrz budynków Spółki jest w całości „instalacją należącą do Spółki" w rozumieniu art. 3 pkt 11 lit. f) PE, niezależnie od tego, czy poszczególne jej fragmenty są wynajmowane, czy też nie są wynajmowane osobom trzecim.
Czytaj więcej»

I C 631/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Olkuszu

Data orzeczenia: 2017-01-20

Data publikacji: 2017-03-23

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

A (...) , k. 8 ] J. R. , M. R. i J. B. uzgodnili, że będą w częściach ponosić koszty wody, energii elektrycznej, gazu – każdy za siebie. (...)Dowód z przesłuchania stron uwzględniono jedynie pomocniczo, do ustalenia okoliczności, w jakich doszło do wyodrębnienia przez pozwaną swojej własnej instalacji gazowej, wodnej i elektrycznej z osobnymi układami pomiarowymi. (...)Oczywiście ustalenie, kto i w jakiej części odpowiada za zużycie, w sytuacji, gdy liczniki w instalacjach były wspólne, nie jest możliwe, zatem należy przyjąć, że obie strony powinny w równym stopniu przyczyniać się do pokrycia kosztów zużycia wody, energii elektrycznej i gazu. Naturalnie nie dotyczy to okresu, w którym wyodrębnione zostały instalacje pozwanej i zamontowane osobne układy pomiarowe.
Czytaj więcej»

II K 680/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wołominie

Data orzeczenia: 2015-12-09

Data publikacji: 2016-02-04

trafność 32%

Istotność:

D. K. udała się zatem tego samego dnia do Komendy Powiatowej Policji w W. i poinformowała pełniącego wówczas służbę zastępcę oficera dyżurnego – C. Ś. (1) , o swoich podejrzenia w zakresie nielegalnego podłączenia energii elektrycznej. (...)Na miejsce interwencji funkcjonariusze policji wezwali także pracowników (...) S.A. – K. K. i A. T. , którzy dokonali sprawdzenia instalacji elektrycznej, w wyniku czego stwierdzili, iż przedmiotowa instalacja jest prawidłowa i nie można uznać jej za nielegalną. (...)Nie zgadzała się również na przyłącze elektryczne do tych obiektów związanych z działalnością gospodarczą, bo byłby to prąd według taryfy przemysłowej i byłyby większe koszty. (k. 151). (...)(...)przepisów prawnych obejmujących wymagania techniczne instalacji elektroenergetycznych i warunków jakie winny zostać spełnione przy wykonaniu przyłącza elektrycznego wyodrębnionego z instalacji innego budynku położonego na tej(...)poboru prądu jest kradzieżą energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I Ns 241/21

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Głubczycach

Data orzeczenia: 2022-12-01

Data publikacji: 2023-01-30

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

Na rozprawie 24 listopada 2022 roku wnioskodawczyni oświadczyła, że pokryje koszty wykonania przedmiotowej instalacji sanitarnej. (...)Lokal nie posiada sieci elektrycznej i centralnego ogrzewania. (...)Lokale winny również być podłączone do mediów, takich jak energia elektryczna, ciepła woda. (...)(...)na ścieki — szamba oraz instalacji wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej i centralnego ogrzewania, niezbędnych do zapewnienia prawidłowego korzystania z lokalu nr (...) należącego do I. P. dla którego Sąd Rejonowy w Głubczycach prowadzi księgę wieczystą (...) .
Czytaj więcej»

IV U 116/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2013-11-04

Data publikacji: 2014-02-20

trafność 31%

Teza orzeczenia: Ubezpieczony wykazał okres zatrudnienia w warunkach szczególnych w wymiarze co najmniej 15 lat na dzień 1.01.1999 r.
Było to wyłączne jego zajęcie, tj. spawanie elektryczne i gazowe oraz używanie palników acetylenowych. (...)W umowie o pracę wpisano stanowisko spawacza instalacji sanitarnych i gazowych, zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy (akta osobowe). (...)Zakładali również instalacje sanitarne. (...)Zdaniem Sądu nie ma znaczenia czy ubezpieczony w danym okresie, czy danym dniu roboczym wykonywał prace przy spawaniu elektrycznym, czy gazowym.
Czytaj więcej»

III C 15/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2021-02-04

Data publikacji: 2021-03-05

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

Podkreślono, że wbrew twierdzeniom pełnomocnika powódki, kontrola została przeprowadzona w dniu 14 listopada 2017 roku nielegalnie, albowiem upoważnienie do kontroli dla A. i S. P. obejmowało kontrolę instalacji u płatnika J. S. , nie zaś B. S. . (...)Nie wykazano, że pozwana dokonała nielegalnego przyłączenia do instalacji doprowadzającej energię elektryczną, wywodząc to z faktu obecności pozwanej na miejscu przeprowadzania kontroli. (...)Tego samego dnia sporządzono schemat – ankietę nielegalnego poboru energii elektrycznej. (...)Wartość energii elektrycznej i z tytułu opłat wyniosła kwotę 4.615,70 złotych.
Czytaj więcej»

VII AGa 103/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-08-31

Data publikacji: 2021-02-03

trafność 31%

Przepis ten stanowi, że zagrożenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej to stan systemu elektroenergetycznego lub jego części, uniemożliwiający zapewnienie bezpieczeństwa pracy sieci elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. (...)Wskazane przepisy umożliwiają operatorom systemów sieciowych możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Po wyczerpaniu wszystkich możliwych działań dla pokrycia potrzeb odbiorców na energię elektryczną OSP może wydawać polecenia odbiorcom końcowym dotyczące ograniczeń w poborze energii elektrycznej lub przerwać jej dostawy, zgodnie z planami ograniczeń, o których mowa w art. 11 ust. 6a Pe. (...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter, są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

II Ca 125/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2014-03-27

Data publikacji: 2014-04-28

trafność 31%

Istotność:

(...)że ewentualną zgodę na wykonanie instalacji wyrazi po przeprowadzeniu dokładnej ekspertyzy(...)odprowadzenia spalin także z jej instalacji, wykonania odrębnej instalacji elektrycznej, - 2 - bez obciążania instalacji wspólnej służącej do doprowadzania energii na potrzeby oświetlenia korytarza. Zażądała również współdziałania współwłaścicieli w sporządzeniu projektu rur instalacji wody i c.o. w sąsiedztwie jej lokalu, wobec istnienia innych instalacji oraz z punktu widzenia estetyki wykonania. (...)(...)spalinowego - 4 - oraz instalacji elektrycznej niezbędnej do prawidłowego działania układu ogrzewania wymaga pozwolenia na budowę. (...)Nie wymaga dowodzenia okoliczność notoryjnie znana przeciętnej osobie, że instalacja na paliwo stałe (kopaliny, bądź drewno) wymaga dla swojej eksploatacji niższych kosztów, niż instalacje oparte na innych źródłach ciepła, także istniejąca - oparta na gazie.
Czytaj więcej»

VI ACa 1941/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-10-28

Data publikacji: 2015-01-20

trafność 31%

Istotność:

Budowa stacji paliw była prowadzona z opóźnieniami, co skutkowało opóźnieniem powodowej spółki w wykonaniu instalacji elektrycznej. (...)Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy (...) Sp. z o.o. z siedzibą w W. przystąpił do wykonania instalacji elektrycznej na stacji paliw w S. . Zlecił wykonanie instalacji elektrycznej podwykonawcy. (...)Umową o dzieło w rozumieniu tego przepisu jest także umowa o wykonanie instalacji elektrycznych.
Czytaj więcej»

I C 10/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Oleśnie

Data orzeczenia: 2018-04-24

Data publikacji: 2018-06-04

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

W ramach działalności przedsiębiorstwa dostarczał energię elektryczną pozwanemu. (...)Powód uznał, że strony zawarły umowę o sprzedaż energii elektrycznej, w której to umowie powód zobowiązał się dostarczać pozwanemu energię elektryczną, a ozwany winien był uiszczać należności wynikające z rozliczeń dokonywanych przez powoda. (...)Z kolei ust 4b stanowi, że umowa sprzedaży oraz umowa kompleksowa, których stroną jest odbiorca paliw gazowych lub energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, powinny określać(...)w przypadku wystąpienia awarii urządzeń, instalacji lub sieci gazowej, lub elektroenergetycznej(...)(...)Dokumenty te nie obrazują kosztów faktycznego zużycia energii elektrycznej.
Czytaj więcej»