Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

III AUa 316/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2018-06-07

Data publikacji: 2020-04-16

trafność 32%

Istotność:

Wnioskodawca ukończył szkołę zawodową w zawodzie montera urządzeń instalacji sanitarnych. (...)(...)na stanowisku – początkowo montera instalacji sanitarnej (montera instalacji wodno-kanalizacyjnej) potem montera instalacji gazowych i sanitarnych, od 1 maja 1993r. – montera wentylacji, po czym od 1 marca 1994r. ponownie na stanowisku montera instalacji sanitarnych do 30 kwietnia 1996r. (...)Jego praca od 2 listopada 1979r. do 30 kwietnia 1993r. montera instalacji sanitarnej (montera instalacji wodno-kanalizacyjnej) potem montera instalacji gazowych i sanitarnych – polegała na montowaniu instalacji wewnątrz budynków, a sporadycznie na montażu rurociągów poza budynkami. (...)Ponadto jak wskazał świadek K. K. , wnioskodawca wykonywał jedynie pewne drobne, odręczne prace (tzw. heftowanie i wycinanie elementów z blach ocynkowanych) związane z używaniem spawek elektrycznych – i nie wykonywał ich stale i w pełnym wymiarze czasu pracy.
Czytaj więcej»

I C 2645/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2015-06-09

Data publikacji: 2015-08-28

trafność 32%

Ani powód J. S. , ani pozwany P. Ł. nie zgłaszali pozwanej awarii w instalacji wodno – kanalizacyjnej. (...)(...)należy dokonywanie napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)zwłaszcza naprawa i wymiana wewnętrznych instalacji wodociągowej, gazowej, centralnej ciepłej wody(...)(...)Niewątpliwie rura biegnąca od bojlera z ciepłą wodą stanowi instalację wodną i wchodzi w skład wewnętrznej instalacji wodociągowej. (...)Nic nie stało na przeszkodzie, aby pozwany P. Ł. doprowadził do zalegalizowania tejże instalacji.
Czytaj więcej»

XVII AmE 74/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-05-31

Data publikacji: 2022-09-27

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

W 2015 r. powodowie dokonali sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym w ilości 447,631 MWh. (...)(...)zastępczej, w: 1. sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym niebędącym odbiorcami przemysłowymi(...)regulowany, albo 4. ilości energii elektrycznej zakupionej na własny użytek (dotyczy(...)(...)Przedsiębiorca posiadał w 2015 r. wydaną przez Prezesa URE koncesję nr (...) na wytwarzanie energii elektrycznej na okres od dnia 2 września 2011 r. do dnia 31 grudnia 2030 r. (...)odnawialnych źródeł energii w małych instalacjach, w dniu 13 maja 2015 r. przedsiębiorca został wpisany do prowadzonego przez Prezesa URE rejestru wytwórców energii w małej instalacji pod numerem (...) z zakresem działalności: wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
Czytaj więcej»

VI ACa 1057/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-06-16

Data publikacji: 2015-11-19

trafność 32%

Istotność:

(...)(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)- tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczna pochodzącą z tej jednostki wytwórczej. (...)(...)elektroenergetyczna łącząca jednostkę wytwarzania energii elektrycznej przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego zależnych, przy czym jednostka ta nie musi być wydzielona. (...)Z kolei instalacja wewnątrz budynków Spółki jest w całości „instalacją należącą do Spółki" w rozumieniu art. 3 pkt 11 lit. f) PE, niezależnie od tego, czy poszczególne jej fragmenty są wynajmowane, czy też nie są wynajmowane osobom trzecim.
Czytaj więcej»

VII AGa 228/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-12-14

Data publikacji: 2021-04-14

trafność 32%

Operator wprowadził w dniu 10 sierpnia 2015r. od godz. 10:00 ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. (...)(...)elektroenergetycznego i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, kt ó re mogą wystąpić(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter - są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. (...)(...)łącznego przekroczenia dopuszczalnego poboru mocy elektrycznej przez 3000 zł, które stanowi(...)rozliczeniowej za 1 MW energii elektrycznej na rynku bilansującym t.j. 1500(...)spodziewać przy ograniczonej podaży energii elektrycznej w okresie 10-31 sierpnia 2015r.
Czytaj więcej»

XVII AmT 9/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-02-24

Data publikacji: 2021-07-29

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Projekt nie musi obejmować ani w części opisowej ani rysunkowej instalacji telekomunikacyjnej w lokalu Abonenta. 2. (...)H. (...) ) instalacji telekomunikacyjnych Budynków”, b/ ust. (...)I § 2 ust. 12 pkt. 2 in fine decyzji w zakresie wskazania „w szczególności kosztów energii elektrycznej zużytej przez Operatora”, e/ ust. (...)H. (...) ) instalacji telekomunikacyjnych Budynków”, b/ ust. 1(...)brzmieniu „w szczególności kosztów energii elektrycznej zużytej przez Operatora”, b/ ust.(...)dokonania odczytu wskazań podliczników energii elektrycznej”. lub • dotychczasowa treść(...)
Czytaj więcej»

XVII Amz 55/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-02

Data publikacji: 2016-09-15

trafność 32%

Instalacja do produkcji oraz rozliczeń energii ze źródeł odnawialnych w (...) S.A. ” r. (k. 75-148 akt sąd.) oraz „Opinia o przygotowaniu instalacji oraz procedur związanych z produkcją i rozliczaniem energii odnawialnej w (...) S.A. ” (k.149-163 akt sąd.). (...)Opinia o przygotowaniu instalacji wskazuje, że wyznaczenie ilości energii(...)paliwa zużywanego do wytworzenia energii elektrycznej i ciepła zgodnie z wymogami(...)opłaty zastępczej oraz zakupu energii elektrycznej i ciepła wytworzonych w odnawialnych źródłach energii (Dz. (...)Plac ten mógł być wykorzystywany podczas normalnej pracy instalacji (k.88, k.184 akt sąd.). (...)Powód nie wypełnił przesłanek tam przewidzianych i zaniechał doprowadzenia swojej instalacji do stanu zgodnego z tym aktem prawnym, tak więc Prezes URE nie mógł wydać świadectwa potwierdzającego wytworzenie energii w odnawialnym źródle.
Czytaj więcej»

VI ACa 1941/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-10-28

Data publikacji: 2015-01-20

trafność 32%

Istotność:

Budowa stacji paliw była prowadzona z opóźnieniami, co skutkowało opóźnieniem powodowej spółki w wykonaniu instalacji elektrycznej. (...)Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy (...) Sp. z o.o. z siedzibą w W. przystąpił do wykonania instalacji elektrycznej na stacji paliw w S. . Zlecił wykonanie instalacji elektrycznej podwykonawcy. (...)Umową o dzieło w rozumieniu tego przepisu jest także umowa o wykonanie instalacji elektrycznych.
Czytaj więcej»

III U 858/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Przemyślu

Data orzeczenia: 2015-01-21

Data publikacji: 2015-02-05

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Pracował wówczas na budowach wykonując instalacje elektryczne, jak również przy podłączaniu kabli, słupów, oświetlenia ulicznego. (...)Do obowiązków wnioskodawcy na zajmowanym stanowisku należało wykonywanie instalacji elektrycznych, instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, linii napowietrznych i kablowych, przyłączy, wykonywanie rozdzieli, sieci energetycznych, instalacji silników w kotłowniach. Podłączał instalacje elektryczne w budynkach. (...)Wykonywał on stale i w pełnym wymiarze czasu pracy i przez cały okres zatrudnienia te same prace elektromontera linii kablowych i napowietrznych oraz instalacji elektrycznych.
Czytaj więcej»

I C 10/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Oleśnie

Data orzeczenia: 2018-04-24

Data publikacji: 2018-06-04

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

W ramach działalności przedsiębiorstwa dostarczał energię elektryczną pozwanemu. (...)Powód uznał, że strony zawarły umowę o sprzedaż energii elektrycznej, w której to umowie powód zobowiązał się dostarczać pozwanemu energię elektryczną, a ozwany winien był uiszczać należności wynikające z rozliczeń dokonywanych przez powoda. (...)Z kolei ust 4b stanowi, że umowa sprzedaży oraz umowa kompleksowa, których stroną jest odbiorca paliw gazowych lub energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, powinny określać(...)w przypadku wystąpienia awarii urządzeń, instalacji lub sieci gazowej, lub elektroenergetycznej(...)(...)Dokumenty te nie obrazują kosztów faktycznego zużycia energii elektrycznej.
Czytaj więcej»