Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

VII AGa 729/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-03-24

Data publikacji: 2021-09-20

trafność 32%

Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej polegają na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej (art. 11 ust. 3 pkt 1). (...)Ustawa Prawo energetyczne rozróżnia przesyłanie i dystrybucję energii elektrycznej. (...)Ograniczenia te precyzuje art. 11 ust. 3 pr. en. i mogą one polegać na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej lub dobowego poboru energii elektrycznej. (...)Sąd Apelacyjny podziela stanowisko Prezesa URE, iż przywoływane przepisy mają zapewnić operatorom systemów sieciowych narzędzia umożliwiające skuteczne zarządzanie instalacjami i sieciami elektroenergetycznymi także w sytuacjach wyjątkowych (art. 11c ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 11d ust. 1 pr. en.).
Czytaj więcej»

III C 1455/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2022-01-25

Data publikacji: 2022-04-07

trafność 32%

Lokal wyposażony jest w instalacje: wodno – kanalizacyjną, elektryczna, gazową, ciepłą wodę indywidualną. (...)W budynku znajduje się instalacja wodno – kanalizacyjna, gazowa, elektryczna, ogrzewanie indywidualne piecowe, w niektórych lokalach c.o. etażowe, ciepła woda indywidualna, wentylacja grawitacyjna. (...)Lokal jest wyposażony w następujące instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, ciepłą wodę z pieca gazowego, instalację grzewczą – c.o. etażowe, gazową, instalację wentylacji grawitacyjnej. (...)51-50% - 5 pkt, 2 instalacja gazowa z kuchenką gazową lub instalacja elektryczna z kuchenka elektryczną – 2 pkt , 3 instalacja wodociągowa – 2 pkt, 4 instalacja kanalizacyjna – 2 pkt, 5(...)lokalu (wydzielone pomieszczenie z rozprowadzoną instalacją wodociągowo – kanalizacyjną) – 12(...)
Czytaj więcej»

VIII GC 62/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2015-09-10

Data publikacji: 2015-09-25

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Brak elementów instalacji nie zakupionych przez pozwaną i nie zafakturowanych przez upadłą nie stanowi dowodu wadliwego wykonania instalacji. (...)Schematy pozostałych części instalacji wykonywane były na bieżąco. (...)Doszło do dwukrotnego spalenia się silnika od wentylatora nawiewu w części instalacji basenowej oraz zniszczenia wałka z łożyskami w części instalacji odnowy biologicznej. (...)Pozwana nie dokonała ingerencji w wykonaną przez upadłą instalację, za wyjątkiem standardowych działań związanych z eksploatacją instalacji.
Czytaj więcej»

II Ca 700/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2015-11-19

Data publikacji: 2020-05-29

trafność 32%

Istotność:

Powstaje wówczas tzw. „roszenie" instalacji kanalizacyjnej i w okresie zimowym(...)na powierzchni ścian wewnętrznych. - instalacja centralnego ogrzewania - podstawowym źródłem ciepła w budynku mieszkalnym jest instalacja centralnego ogrzewania zasilana energią elektryczną. (...)garażem 6", wymagana moc cieplna instalacji centralnego ogrzewania wynosi 15,38 kW. W budynku zamontowano instalację centralnego ogrzewania z grzejnikami elektrycznymi konwektorowymi w pokojach i grzejnikami elektrycznymi w salonie i hallu o(...)(...)W przestrzeni konstrukcyjnej dachu i docieplenia od strony garażu ułożono instalację elektryczną przewodami typu YDYp, ułożonymi częściowo w rurce ochronnej. (...)Poza tym stwierdzenie świadka - „że powód sam robił wewnętrzną instalacje elektryczną" pozostaje w sprzeczności z zeznaniami pozwanej złożonymi w przesłuchaniu stron /k-532 odwrót/.
Czytaj więcej»

I C 631/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Olkuszu

Data orzeczenia: 2017-01-20

Data publikacji: 2017-03-23

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

A (...) , k. 8 ] J. R. , M. R. i J. B. uzgodnili, że będą w częściach ponosić koszty wody, energii elektrycznej, gazu – każdy za siebie. (...)Dowód z przesłuchania stron uwzględniono jedynie pomocniczo, do ustalenia okoliczności, w jakich doszło do wyodrębnienia przez pozwaną swojej własnej instalacji gazowej, wodnej i elektrycznej z osobnymi układami pomiarowymi. (...)Oczywiście ustalenie, kto i w jakiej części odpowiada za zużycie, w sytuacji, gdy liczniki w instalacjach były wspólne, nie jest możliwe, zatem należy przyjąć, że obie strony powinny w równym stopniu przyczyniać się do pokrycia kosztów zużycia wody, energii elektrycznej i gazu. Naturalnie nie dotyczy to okresu, w którym wyodrębnione zostały instalacje pozwanej i zamontowane osobne układy pomiarowe.
Czytaj więcej»

II K 680/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wołominie

Data orzeczenia: 2015-12-09

Data publikacji: 2016-02-04

trafność 32%

Istotność:

D. K. udała się zatem tego samego dnia do Komendy Powiatowej Policji w W. i poinformowała pełniącego wówczas służbę zastępcę oficera dyżurnego – C. Ś. (1) , o swoich podejrzenia w zakresie nielegalnego podłączenia energii elektrycznej. (...)Na miejsce interwencji funkcjonariusze policji wezwali także pracowników (...) S.A. – K. K. i A. T. , którzy dokonali sprawdzenia instalacji elektrycznej, w wyniku czego stwierdzili, iż przedmiotowa instalacja jest prawidłowa i nie można uznać jej za nielegalną. (...)Nie zgadzała się również na przyłącze elektryczne do tych obiektów związanych z działalnością gospodarczą, bo byłby to prąd według taryfy przemysłowej i byłyby większe koszty. (k. 151). (...)(...)przepisów prawnych obejmujących wymagania techniczne instalacji elektroenergetycznych i warunków jakie winny zostać spełnione przy wykonaniu przyłącza elektrycznego wyodrębnionego z instalacji innego budynku położonego na tej(...)poboru prądu jest kradzieżą energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

V U 569/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2015-10-20

Data publikacji: 2015-11-24

trafność 32%

(...)r., gdyż stanowisko pracy „monter instalacji sanitarnych-spawacz” jest niezgodne z powołanymi przepisami branżowymi, natomiast przy charakterze pracy „prace przy spawaniu i wycinaniu elektrycznym, gazowym, atomowodorowym” nie podano działu(...)(...)Odwołanie od powyższych decyzji złożył H. G. , który stwierdził, iż w (...) pracował jako monter instalacji sanitarnych. (...)Z dniem 01 kwietnia 1986 r. powierzono wykonującemu pracę montera instalacji (...) wnioskodawcy obowiązki montera instalacji – spawacza. (...)Z dniem 01 kwietnia 1986 r. wnioskodawca zachował dotychczasowe obowiązki montera instalacji, uzupełnione o obowiązki spawacza.
Czytaj więcej»

III Ca 1781/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-02-26

Data publikacji: 2014-09-17

trafność 32%

Konieczność wykonania prac dodatkowych zgłaszana jednak była P. D. , co dotyczy między innymi rozprowadzenia instalacji elektrycznej. R. W. pracownik S. M. dostosował instalację elektryczną do przebudowywanych ścianek działowych. (...)Równocześnie rozprowadzał tam nową instalację do głośników, przerobił instalację antenową, zamontował nową instalację do wentylatorów. (...)A. N. wykonał całość instalacji wentylacyjnej a podpięcia do instalacji elektrycznej dokonał R. W. .
Czytaj więcej»

III C 15/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2021-02-04

Data publikacji: 2021-03-05

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Podkreślono, że wbrew twierdzeniom pełnomocnika powódki, kontrola została przeprowadzona w dniu 14 listopada 2017 roku nielegalnie, albowiem upoważnienie do kontroli dla A. i S. P. obejmowało kontrolę instalacji u płatnika J. S. , nie zaś B. S. . (...)Nie wykazano, że pozwana dokonała nielegalnego przyłączenia do instalacji doprowadzającej energię elektryczną, wywodząc to z faktu obecności pozwanej na miejscu przeprowadzania kontroli. (...)Tego samego dnia sporządzono schemat – ankietę nielegalnego poboru energii elektrycznej. (...)Wartość energii elektrycznej i z tytułu opłat wyniosła kwotę 4.615,70 złotych.
Czytaj więcej»

IV U 116/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2013-11-04

Data publikacji: 2014-02-20

trafność 32%

Teza orzeczenia: Ubezpieczony wykazał okres zatrudnienia w warunkach szczególnych w wymiarze co najmniej 15 lat na dzień 1.01.1999 r.
Było to wyłączne jego zajęcie, tj. spawanie elektryczne i gazowe oraz używanie palników acetylenowych. (...)W umowie o pracę wpisano stanowisko spawacza instalacji sanitarnych i gazowych, zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy (akta osobowe). (...)Zakładali również instalacje sanitarne. (...)Zdaniem Sądu nie ma znaczenia czy ubezpieczony w danym okresie, czy danym dniu roboczym wykonywał prace przy spawaniu elektrycznym, czy gazowym.
Czytaj więcej»