Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

II K 893/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

Data orzeczenia: 2018-06-28

Data publikacji: 2019-01-24

trafność 32%

Istotność:

Na potrzeby prac remontowych założone zostało tymczasowe gniazdo elektryczne przy skrzynce z pomiarem instalacji elektrycznej administracyjnej znajdującej się na korytarzu. (...)Wskazano, że było to sprawdzenie instalacji i demontaż gniazda. (...)Nie miał wiedzy, że został mu zdjęty licznik energii elektrycznej. (...)Z zeznań tego świadka wynikało ponadto, że tego typu gniazdek na potrzeby przeprowadzanych remontów nie zakłada się poprzez przewierty z rozdzielnicy prądu do mieszkania z uwagi na dużą ilość instalacji elektrycznych w takim miejscu i możliwość ich uszkodzenia.
Czytaj więcej»

I ACa 1415/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-04-28

Data publikacji: 2017-06-28

trafność 32%

W dniu 23 czerwca 2000 r., (...) S.A. w Ł. wystawił warunki przyłączenia urządzeń elektrycznych i instalacji dla budynku mieszkalnego zlokalizowanego na powyższej posesji. (...)Zgodnie z warunkami na powodzie ciążył obowiązek budowy instalacji odbiorczej od miejsca dostarczania energii elektrycznej do wnioskowanego budynku (pkt 6 warunków). (...)Strony ustaliły, że miejscem dostarczania energii elektrycznej będą zaciski prądowe przewodów przyłącza(...)(...)(...)przyłączenie do sieci dystrybucyjnej pozwanego instalacji zgodnie z wydanymi przez (...) warunkami, które obecnie kwestionuje jako niewykonalne w zakresie usytuowania instalacji odbiorczej, której wykonanie obciąża przyszłego odbiorcę energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

III AUa 1186/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2016-04-12

Data publikacji: 2016-05-18

trafność 32%

Z tego względu, nie jest uprawnione zaliczanie do prac świadczonych w warunkach szczególnych w "energetyce" wszystkich prac elektrycznych obejmujących montaż oraz eksploatację wszelakich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Podejmowane przez niego obowiązki pracownicze związane były z naprawą maszyn oraz montażem instalacji elektrycznej, co nie może zostać zakwalifikowane do prac świadczonych w warunkach szczególnych, skatalogowanych w wykazie A, dziale II, stanowiącym załącznik do powołanego wyżej rozporządzenia. (...)Wykonywał wszelkie prace elektryczne. (...)Nie jest zatem uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w „energetyce” wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

I C 1749/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-06-12

Data publikacji: 2015-10-26

trafność 32%

Lokale na najwyższej kondygnacji posiadają samodzielne instalacje CO zasilane z instalacji gazowej. (...)Fakt zatem, że istnieją lokale nie korzystają bezpośrednio z instalacji, nie wyłącza tej instalacji z zakresu nieruchomości wspólnej. (...)Nie ulega wątpliwości, że wszelkie instalacje (wod.-kan., elektryczne, c.o., gazowe, telekomunikacyjne, itp.) rozprowadzone(...)(...)Koszty dostawy energii cieplnej, podobnie jak koszty dostawy gazu czy energii elektrycznej, obejmują standardowo tzw. składniki stałe i zmienne.
Czytaj więcej»

VII AGa 729/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-03-24

Data publikacji: 2021-09-20

trafność 32%

Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej polegają na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej (art. 11 ust. 3 pkt 1). (...)Ustawa Prawo energetyczne rozróżnia przesyłanie i dystrybucję energii elektrycznej. (...)Ograniczenia te precyzuje art. 11 ust. 3 pr. en. i mogą one polegać na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej lub dobowego poboru energii elektrycznej. (...)Sąd Apelacyjny podziela stanowisko Prezesa URE, iż przywoływane przepisy mają zapewnić operatorom systemów sieciowych narzędzia umożliwiające skuteczne zarządzanie instalacjami i sieciami elektroenergetycznymi także w sytuacjach wyjątkowych (art. 11c ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 11d ust. 1 pr. en.).
Czytaj więcej»

VI ACa 1057/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-06-16

Data publikacji: 2015-11-19

trafność 32%

Istotność:

(...)(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)- tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczna pochodzącą z tej jednostki wytwórczej. (...)(...)elektroenergetyczna łącząca jednostkę wytwarzania energii elektrycznej przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego zależnych, przy czym jednostka ta nie musi być wydzielona. (...)Z kolei instalacja wewnątrz budynków Spółki jest w całości „instalacją należącą do Spółki" w rozumieniu art. 3 pkt 11 lit. f) PE, niezależnie od tego, czy poszczególne jej fragmenty są wynajmowane, czy też nie są wynajmowane osobom trzecim.
Czytaj więcej»

VI ACa 191/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-09-26

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 32%

Jednocześnie wykonawca robót budowlanych miał dostęp do sieci elektroenergetycznej, skoro za pośrednictwem instalacji należącej do przyłączonego do sieci powoda mógł kupować energię elektryczną od zewnętrznych dostawców. (...)Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił powodowi koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej. (...)(...)po uprzednim przyłączeniu wykonawcy do instalacji powoda, a także, iż wykonawca mógł za pośrednictwem tej instalacji dokonywać zakupu energii od podmiotów zewnętrznych. (...)(...)przez spółkę koszty wytworzenia energii elektrycznej, zaś powód nie zobowiązał się przenieść na wykonawcę własności energii za odpowiednią cenę, lecz udostępnił mu energię elektryczną wykorzystując do tego własne instalacje.
Czytaj więcej»

VI ACa 1941/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-10-28

Data publikacji: 2015-01-20

trafność 32%

Istotność:

Budowa stacji paliw była prowadzona z opóźnieniami, co skutkowało opóźnieniem powodowej spółki w wykonaniu instalacji elektrycznej. (...)Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy (...) Sp. z o.o. z siedzibą w W. przystąpił do wykonania instalacji elektrycznej na stacji paliw w S. . Zlecił wykonanie instalacji elektrycznej podwykonawcy. (...)Umową o dzieło w rozumieniu tego przepisu jest także umowa o wykonanie instalacji elektrycznych.
Czytaj więcej»

II K 1175/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-03-29

Data publikacji: 2013-04-24

trafność 32%

Następnie kontrolerzy wraz z P. B. (3) zeszli na dół do piwnicy, gdzie umieszczony był piec CO z elektrycznymi grzałkami. (...)Jak, bowiem, twierdzili świadkowie: W. J. , H. W. i S. K. wypowiadali je na podstawie przyjętych u operatora domniemań polegających na przyjęciu, iż w przypadku wykrycia nielegalnej instalacji kradzież energii elektrycznej miała miejsce (k. 86). (...)Zauważyć, bowiem, należy, iż relacje te stoją w oczywistej sprzeczności z uznanymi za wiarygodne wyjaśnieniami oskarżonego, jak też zeznaniami S. K. (k. 82 – 83) twierdzącego, że oskarżony przyznał jedynie, że wykonał przedmiotową instalację. (...)(...)W. , poprzez nielegalne podłączenie instalacji elektrycznej mieszkania przy ul. (...) do sieci energetycznej Firmy (...) S.A. , dokonał kradzieży energii elektrycznej, nieustalonej wartości na szkodę (...)(...)W. istniało nielegalne podłączenie energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

II C 374/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-11-22

Data publikacji: 2018-04-10

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Instalacja została przyjęta do eksploatacji. (...)Objawiło się to sfałdowaniem kabla oraz rozszczelnieniem rur w których prowadzona była instalacja elektryczna, doszło też do nieszczelności w dachu, co powodowało zalewanie pomieszczeń w budynku. (...)(...)w koszulkach osłonowych do przewodów elektrycznych, następnie przewody te zostały ułożone niestarannie w poprzek dachu i umocowane do miedzianych dachówek w taki sposób, aby jak najmniej przewodów zamontować do zasilania instalacji. (...)Sąd nigdzie w materiałach dotyczących przetargu nie doszukał się stwierdzenia, iż przewody elektryczne mają być prowadzone w rurach osłonowych łączonych kawałkami.
Czytaj więcej»