Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

III Ca 1565/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-11-17

Data publikacji: 2016-01-12

trafność 32%

Instalacja gazowa i elektryczna była znacznie zużyta natomiast z instalacji wodnej dochodziło do wycieków wody. (...)Powódka podniosła również, iż właściciele wszystkich domków rozliczyli się z tytułu podatku od nieruchomości, za prace porządkowe na terenie ośrodka i wymianę bramy głównej, położenie nowej instalacji elektrycznej. (...)Powódka zaznaczyła również, iż faktury za nowe instalacje elektryczne i wodociągowe nie zostały wprowadzone do jej księgowości jako koszt, gdyż wiedziała, że zgodnie z ustną umową, miała otrzymać zwrot tej kwoty od poszczególnych właścicieli. (...)Według pozwanych domki były wyposażone w wodę i energię elektryczną.
Czytaj więcej»

I C 333/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ciechanowie

Data orzeczenia: 2024-08-01

Data publikacji: 2024-09-03

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: I zasądza od pozwanej na rzecz powoda kwotę 1605,78 zł ( jeden tysiąc sześćset pięć złotych siedemdziesiąt osiem groszy ) z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 7 lipca 2023 r. do dnia zapłaty; II w pozostałym zakresie powództwo oddala; III zasądza od pozwanej na rzecz powoda kwotę 200,00 zł ( dwieście złotych ) tytułem zwrotu części (...)
Od dnia wymiany licznika odczyt zużycia energii elektrycznej dokonywany był zdalnie. (...)Odnosząc się natomiast do kwestii opinii biegłego sądowego w zakresie elektroenergetyki, instalacji i urządzeń elektrycznych oraz elektrotechniki, wskazać należy, że(...)Podkreślić należy, że pozwana T. D. nie kwestionowała wielkości poboru energii elektrycznej, jak również wysokości należności za zużytą energię elektryczną i wyliczeń należności za nielegalny pobór energii elektrycznej. (...)Powodowa spółka jest dystrybutorem energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 28/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-12-29

Data publikacji: 2022-04-13

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia. (...)(...): 1 bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - jest to zdolność systemu(...)3 zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - stan systemu elektroenergetycznego lub(...)elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. (...)(...)elektroenergetycznego i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, kt ó re mogą wystąpić(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter - są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

III U 858/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Przemyślu

Data orzeczenia: 2015-01-21

Data publikacji: 2015-02-05

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Pracował wówczas na budowach wykonując instalacje elektryczne, jak również przy podłączaniu kabli, słupów, oświetlenia ulicznego. (...)Do obowiązków wnioskodawcy na zajmowanym stanowisku należało wykonywanie instalacji elektrycznych, instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, linii napowietrznych i kablowych, przyłączy, wykonywanie rozdzieli, sieci energetycznych, instalacji silników w kotłowniach. Podłączał instalacje elektryczne w budynkach. (...)Wykonywał on stale i w pełnym wymiarze czasu pracy i przez cały okres zatrudnienia te same prace elektromontera linii kablowych i napowietrznych oraz instalacji elektrycznych.
Czytaj więcej»

XII C 171/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2014-11-18

Data publikacji: 2014-11-21

trafność 32%

Istotność:

Powód jest obecnie jedynie właścicielem drogi , pod którą przebiega instalacja kanalizacyjna. (...)Istnieje, w odczuciu powoda, konieczność uregulowania stanu faktycznego i prawnego instalacji kanalizacji deszczowej przy ul. (...) w P. . Pozwany zakwestionował legitymację czynną powoda, wskazując, iż powód nie wykazał, aby w istocie był właścicielem gruntu, w którym biegną instalacje kanalizacyjne, a także, że on te instalacje wybudował. (...)Jako podstawę swojego roszczenia powód podał art. 49 § 2 k.c. , zgodnie z którym, osoba która poniosła koszty budowy urządzeń służących do doprowadzenia lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej, i jest ich właścicielem, może(...)
Czytaj więcej»

X C 2185/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2021-06-28

Data publikacji: 2022-08-19

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nietezowane
Sporne pomiędzy stronami pozostawało w jakim stanie był strych, czy dom był ocieplony w całości i czy była stara instalacja elektryczna, czy wymieniona na miedzianą. Na podstawie zeznań świadków Sąd ustalił, że w listopadzie 2005 r. nie był ocieplony cały dom, tylko jedna ściana, nie była wymieniona kompleksowo cała stara instalacja elektryczna (pierwotnie aluminiowa) a strych nie był wykończony (gumolit, widoczne belki i brak dodatkowego pokrycia na ścianach). (...)Nie był jednak pewien co do instalacji. W kwestii ocieplenia domu i instalacji wahała się B. F. (k. 172 akt) nie potrafiąc jednoznacznie wskazać, kiedy to nastąpiło.
Czytaj więcej»

I C 698/17

wyrok

Sąd Rejonowy w Kwidzynie

Data orzeczenia: 2017-08-09

Data publikacji: 2018-06-22

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Właściciel lokalu może skutecznie wypowiedzieć umowę najmu z uwagi na zaleganie z opłatami czynszowymi. Zły stan techniczny lokalu nie uprawnia najemcy do zaprzestania płatności czynszu najmu,
(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem(...)gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami. Dalej przepis art. 6a ust.3 pkt.3a wyżej cytowanej ustawy mówi, że do obowiązków wynajmującego należy w szczególności dokonywanie naprawy i wymiany m.in. instalacji grzewczej lub pieców grzewczych. Oznacza to, że wynajmujący i właściciel lokalu (...) musi zapewnić sprawne działanie wszelkich instalacji i urządzeń umożliwiających najemcy korzystanie z wody, ciepła, energii elektrycznej itp. (...)Powyższy przepis nie wyklucza również możliwości żądania przez powoda od pozwanego odszkodowania w wypadku powstania szkody na skutek wadliwej instalacji grzewczej lub nieusunięcia jej w rozsądnym terminie.
Czytaj więcej»

I C 1447/11

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Radomiu

Data orzeczenia: 2012-11-21

Data publikacji: 2014-02-17

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

W dniu 25 marca 2011 roku uchwałą nr (...) W. przy ul. (...) w R. w sprawie wykonania instalacji CO i CCW w budynku, wyrażono zgodę na wykonanie instalacji co i ccw w budynku przy ul. (...) . (...)Instalacja w ich mieszkaniach już funkcjonuje. (...)Do kosztów zarządu nie należą zatem wydatki na indywidualną własność, także nie są kosztami zarządu wydatki na usługi dostarczane do lokali stanowiących indywidualną własność (np. za wodę, ciepło, odprowadzanie ścieków, gaz, energię elektryczną). Powodowie wyposażyli swoje lokale w indywidualne ogrzewanie elektryczne, gazowe czy też centralne podłączone(...)w kosztach osób posiadających w/w instalacje we własnych mieszkaniach od osób, które takich instalacji nie posiadają spowodowałoby, iż udział(...)
Czytaj więcej»

X C 4005/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2019-07-04

Data publikacji: 2020-08-27

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nie tezowane
Roszczenia odszkodowawcze odpowiadać miały nakładom poniesionym na tymczasowe podłączenie prądu do nieruchomości, wykonanie instalacji elektrycznej oraz wartość szkody spowodowanej każdorazowym rozwijaniem i zwijaniem przedłużacza do posesji sąsiedniej. (...)Zgodnie z dokumentacją przygotowaną przez operatora podłączenie instalacji możliwe było ze złącza zlokalizowanego na granicy działek (...) znajdujących po przeciwnej stronie drugi gruntowej. (...)Podnosił także, że zapis z § 1 pkt 4 umowy sprzedaży dotyczył jedynie tego, że działka ma dostęp do energii elektrycznej. (...)W toku korespondencji przedłożono m.in. załącznik do umowy cywilno-prawnej o udostępnienie nieruchomości pod projektowanymi urządzeniami elektrycznymi, z którego wynikać miała możliwość podłączenia instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 236/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Człuchowie

Data orzeczenia: 2022-09-15

Data publikacji: 2022-10-31

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)3 sztuk akumulatorów do zasilania instalacji alarmowej w domu, 4 sztuk klem do akumulatorów, przetwornicy niezbędnej do wzbudzenia instalacji alarmowej, dwukrotnych kosztów dojazdu z(...)(...)Brak energii elektrycznej w domu spowodowało, iż niemożliwe było korzystanie z tego miejsca zamieszkania i spowodowało konieczność zakupienia i podłączenia instalacji alarmowej do akumulatorów i nie było możliwe przechowywanie produktów spożywczych w lodówce. (...)Pracownicy firmy (...) odłączyli zasilanie w energię elektryczną domu powoda w C. . (niesporne). (...)Niesporne było, iż pozwany wydając dyspozycję, podwładnym mu pracownikom, o odłączeniu od zasilania w energie elektryczną domu należącego do powoda działał w imieniu swojego pracodawcy (...) S.A. w G. .
Czytaj więcej»