Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

I C 2645/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2015-06-09

Data publikacji: 2015-08-28

trafność 32%

Ani powód J. S. , ani pozwany P. Ł. nie zgłaszali pozwanej awarii w instalacji wodno – kanalizacyjnej. (...)(...)należy dokonywanie napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)zwłaszcza naprawa i wymiana wewnętrznych instalacji wodociągowej, gazowej, centralnej ciepłej wody(...)(...)Niewątpliwie rura biegnąca od bojlera z ciepłą wodą stanowi instalację wodną i wchodzi w skład wewnętrznej instalacji wodociągowej. (...)Nic nie stało na przeszkodzie, aby pozwany P. Ł. doprowadził do zalegalizowania tejże instalacji.
Czytaj więcej»

III Ca 1781/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-02-26

Data publikacji: 2014-09-17

trafność 32%

Konieczność wykonania prac dodatkowych zgłaszana jednak była P. D. , co dotyczy między innymi rozprowadzenia instalacji elektrycznej. R. W. pracownik S. M. dostosował instalację elektryczną do przebudowywanych ścianek działowych. (...)Równocześnie rozprowadzał tam nową instalację do głośników, przerobił instalację antenową, zamontował nową instalację do wentylatorów. (...)A. N. wykonał całość instalacji wentylacyjnej a podpięcia do instalacji elektrycznej dokonał R. W. .
Czytaj więcej»

II C 1258/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2017-10-16

Data publikacji: 2017-11-23

trafność 32%

Opisane nielegalne podłączenie zostało usunięte, a dopływ energii elektrycznej do mieszkania odcięty. Kontrolujący nie byli w stanie ustalić okresu, od którego trwał nielegalny pobór energii elektrycznej. (...)Bez znaczenia jest technika nielegalnego pozyskiwania energii elektrycznej. (...)W razie braku zabezpieczeń między instalacją odbiorczą, a siecią zasilającą przyjmuje się taka wielkość wkładek bezpiecznikowych, jaka powinna znajdować się w danej instalacji, lecz nie mniejsza niż 25A.(...)
Czytaj więcej»

I Ns 1241/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ostrołęce

Data orzeczenia: 2017-01-27

Data publikacji: 2017-09-22

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

O. , o numerze ewidencyjnym (...) , dla której Sąd Rejonowy w Ostrołęce prowadzi księgę wieczystą nr (...) , zewnętrznej, wewnętrznej i podziemnej instalacji gazowej zgodnie z decyzją S.(...)z zasobnikiem, materiałem hydraulicznym i elektrycznym, zestawem kominowym koncentrycznym i automatyką(...)(...)Instalacja ta została wykonana ok. 13 lat temu, przy wyłącznym jej sfinansowaniu przez E. Z. . (...)W ocenie Sadu wnioskodawca nie wykazał także, aby instalacja ogrzewania gazowego była ostatecznie tańsza w eksploatacji niż obecnie wykorzystywana instalacja na węgiel i drewno. (...)Ostatecznie to uczestniczka, chcąc zapewnić dostawę prądu do domu, uiściła zaległości z tytułu opłat za energię elektryczną i nadal stale ponosi koszty opłat z tego tytułu, a wnioskodawca w żaden sposób nie partycypuje w kosztach utrzymania domu (czego nie kwestionował).
Czytaj więcej»

XVII AmE 76/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-02-08

Data publikacji: 2022-09-27

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Przedsiębiorstwo energetyczne, o którym mowa w ust. 1, wstrzymuje dostarczanie paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska. 5. (...)Powód był w zwłoce z zapłatą za pobraną energię elektryczną, co najmniej 30 dni po upływie terminu płatności. (...)Kluczową kwestią dla rozstrzygnięcia przedmiotowej sprawy jest zatem ustalenie, czy w chwili wstrzymania dostarczania energii elektrycznej odbiorca zwlekał z zapłatą za energie elektryczną. (...)Ostatecznie Sąd stwierdził, że w chwili wstrzymania dostarczania energii elektrycznej odbiorca zwlekał z zapłatą za energie elektryczną.
Czytaj więcej»

XVII AmE 74/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-05-31

Data publikacji: 2022-09-27

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

W 2015 r. powodowie dokonali sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym w ilości 447,631 MWh. (...)(...)zastępczej, w: 1. sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym niebędącym odbiorcami przemysłowymi(...)regulowany, albo 4. ilości energii elektrycznej zakupionej na własny użytek (dotyczy(...)(...)Przedsiębiorca posiadał w 2015 r. wydaną przez Prezesa URE koncesję nr (...) na wytwarzanie energii elektrycznej na okres od dnia 2 września 2011 r. do dnia 31 grudnia 2030 r. (...)odnawialnych źródeł energii w małych instalacjach, w dniu 13 maja 2015 r. przedsiębiorca został wpisany do prowadzonego przez Prezesa URE rejestru wytwórców energii w małej instalacji pod numerem (...) z zakresem działalności: wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
Czytaj więcej»

I C 236/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Człuchowie

Data orzeczenia: 2022-09-15

Data publikacji: 2022-10-31

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)3 sztuk akumulatorów do zasilania instalacji alarmowej w domu, 4 sztuk klem do akumulatorów, przetwornicy niezbędnej do wzbudzenia instalacji alarmowej, dwukrotnych kosztów dojazdu z(...)(...)Brak energii elektrycznej w domu spowodowało, iż niemożliwe było korzystanie z tego miejsca zamieszkania i spowodowało konieczność zakupienia i podłączenia instalacji alarmowej do akumulatorów i nie było możliwe przechowywanie produktów spożywczych w lodówce. (...)Pracownicy firmy (...) odłączyli zasilanie w energię elektryczną domu powoda w C. . (niesporne). (...)Niesporne było, iż pozwany wydając dyspozycję, podwładnym mu pracownikom, o odłączeniu od zasilania w energie elektryczną domu należącego do powoda działał w imieniu swojego pracodawcy (...) S.A. w G. .
Czytaj więcej»

X C 4005/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2019-07-04

Data publikacji: 2020-08-27

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nie tezowane
Roszczenia odszkodowawcze odpowiadać miały nakładom poniesionym na tymczasowe podłączenie prądu do nieruchomości, wykonanie instalacji elektrycznej oraz wartość szkody spowodowanej każdorazowym rozwijaniem i zwijaniem przedłużacza do posesji sąsiedniej. (...)Zgodnie z dokumentacją przygotowaną przez operatora podłączenie instalacji możliwe było ze złącza zlokalizowanego na granicy działek (...) znajdujących po przeciwnej stronie drugi gruntowej. (...)Podnosił także, że zapis z § 1 pkt 4 umowy sprzedaży dotyczył jedynie tego, że działka ma dostęp do energii elektrycznej. (...)W toku korespondencji przedłożono m.in. załącznik do umowy cywilno-prawnej o udostępnienie nieruchomości pod projektowanymi urządzeniami elektrycznymi, z którego wynikać miała możliwość podłączenia instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 28/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-12-29

Data publikacji: 2022-04-13

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia. (...)(...): 1 bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - jest to zdolność systemu(...)3 zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - stan systemu elektroenergetycznego lub(...)elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. (...)(...)elektroenergetycznego i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, kt ó re mogą wystąpić(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter - są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 333/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ciechanowie

Data orzeczenia: 2024-08-01

Data publikacji: 2024-09-03

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: I zasądza od pozwanej na rzecz powoda kwotę 1605,78 zł ( jeden tysiąc sześćset pięć złotych siedemdziesiąt osiem groszy ) z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 7 lipca 2023 r. do dnia zapłaty; II w pozostałym zakresie powództwo oddala; III zasądza od pozwanej na rzecz powoda kwotę 200,00 zł ( dwieście złotych ) tytułem zwrotu części (...)
Od dnia wymiany licznika odczyt zużycia energii elektrycznej dokonywany był zdalnie. (...)Odnosząc się natomiast do kwestii opinii biegłego sądowego w zakresie elektroenergetyki, instalacji i urządzeń elektrycznych oraz elektrotechniki, wskazać należy, że(...)Podkreślić należy, że pozwana T. D. nie kwestionowała wielkości poboru energii elektrycznej, jak również wysokości należności za zużytą energię elektryczną i wyliczeń należności za nielegalny pobór energii elektrycznej. (...)Powodowa spółka jest dystrybutorem energii elektrycznej.
Czytaj więcej»