Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

II C 374/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-11-22

Data publikacji: 2018-04-10

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Instalacja została przyjęta do eksploatacji. (...)Objawiło się to sfałdowaniem kabla oraz rozszczelnieniem rur w których prowadzona była instalacja elektryczna, doszło też do nieszczelności w dachu, co powodowało zalewanie pomieszczeń w budynku. (...)(...)w koszulkach osłonowych do przewodów elektrycznych, następnie przewody te zostały ułożone niestarannie w poprzek dachu i umocowane do miedzianych dachówek w taki sposób, aby jak najmniej przewodów zamontować do zasilania instalacji. (...)Sąd nigdzie w materiałach dotyczących przetargu nie doszukał się stwierdzenia, iż przewody elektryczne mają być prowadzone w rurach osłonowych łączonych kawałkami.
Czytaj więcej»

IX GC 1432/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2016-08-16

Data publikacji: 2016-09-09

trafność 32%

Istotność:

Odbioru instalacji dokonał pracownik pozwanego S. K. . (...)(...)kompleksową realizację zadania tj. projekt instalacji, modernizację instalacji wentylacji, dostawę i montaż odpylacza, instalację zasilania elektrycznego oraz instalację sprężonego powietrza. (...)Ponadto w kwietniu 2014 r. powodowie przekazali pozwanemu dokumentację powykonawczą instalacji, która zamiarem stron stanowiła także projekt instalacji objęty umową. (...)J. M. przesłał powodowi, zgłoszone do instalacji uwagi, z których żadna nie odnosiła się do niespełnienia przez instalację funkcji przeciwwybuchowej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 74/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-05-31

Data publikacji: 2022-09-27

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

W 2015 r. powodowie dokonali sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym w ilości 447,631 MWh. (...)(...)zastępczej, w: 1. sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym niebędącym odbiorcami przemysłowymi(...)regulowany, albo 4. ilości energii elektrycznej zakupionej na własny użytek (dotyczy(...)(...)Przedsiębiorca posiadał w 2015 r. wydaną przez Prezesa URE koncesję nr (...) na wytwarzanie energii elektrycznej na okres od dnia 2 września 2011 r. do dnia 31 grudnia 2030 r. (...)odnawialnych źródeł energii w małych instalacjach, w dniu 13 maja 2015 r. przedsiębiorca został wpisany do prowadzonego przez Prezesa URE rejestru wytwórców energii w małej instalacji pod numerem (...) z zakresem działalności: wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
Czytaj więcej»

I C 1232/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2016-05-18

Data publikacji: 2016-06-30

trafność 32%

Szwankowały głównie elementy układu hydraulicznego i instalacja elektryczna uniemożliwiając użytkowanie urządzenia. Powódka w kwietniu 2011 r. zgłosiła w piśmie problem ze zwarciem instalacji elektrycznej. (...)Biegły uznał, że niesprawność systemu hydrauliki siłowej ma charakter produkcyjny, zaś niesprawności dotyczące instalacji elektrycznej mają związek z montażem sterownika jak również z niewłaściwym przygotowaniem instalacji elektrycznej wyposażenia kabiny (opinia k. 186-192). (...)W zakresie układu hydraulicznego i instalacji elektrycznej wady miały również charakter montażowy i żadna z wad nie powstała na skutek nieprawidłowego użytkowania.
Czytaj więcej»

III AUa 316/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2018-06-07

Data publikacji: 2020-04-16

trafność 32%

Istotność:

Wnioskodawca ukończył szkołę zawodową w zawodzie montera urządzeń instalacji sanitarnych. (...)(...)na stanowisku – początkowo montera instalacji sanitarnej (montera instalacji wodno-kanalizacyjnej) potem montera instalacji gazowych i sanitarnych, od 1 maja 1993r. – montera wentylacji, po czym od 1 marca 1994r. ponownie na stanowisku montera instalacji sanitarnych do 30 kwietnia 1996r. (...)Jego praca od 2 listopada 1979r. do 30 kwietnia 1993r. montera instalacji sanitarnej (montera instalacji wodno-kanalizacyjnej) potem montera instalacji gazowych i sanitarnych – polegała na montowaniu instalacji wewnątrz budynków, a sporadycznie na montażu rurociągów poza budynkami. (...)Ponadto jak wskazał świadek K. K. , wnioskodawca wykonywał jedynie pewne drobne, odręczne prace (tzw. heftowanie i wycinanie elementów z blach ocynkowanych) związane z używaniem spawek elektrycznych – i nie wykonywał ich stale i w pełnym wymiarze czasu pracy.
Czytaj więcej»

I C 2645/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2015-06-09

Data publikacji: 2015-08-28

trafność 32%

Ani powód J. S. , ani pozwany P. Ł. nie zgłaszali pozwanej awarii w instalacji wodno – kanalizacyjnej. (...)(...)należy dokonywanie napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)zwłaszcza naprawa i wymiana wewnętrznych instalacji wodociągowej, gazowej, centralnej ciepłej wody(...)(...)Niewątpliwie rura biegnąca od bojlera z ciepłą wodą stanowi instalację wodną i wchodzi w skład wewnętrznej instalacji wodociągowej. (...)Nic nie stało na przeszkodzie, aby pozwany P. Ł. doprowadził do zalegalizowania tejże instalacji.
Czytaj więcej»

I ACa 837/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2023-01-13

Data publikacji: 2023-04-03

trafność 32%

Najbardziej prawdopodobną przyczyną awarii (prawdopodobieństwo graniczące z pewnością), skutkującej zniszczeniem kombajnu powoda w dniu 31 lipca 2018r. był pożar wywołany zwarciem i/lub przeciążeniem instalacji elektrycznej. Najprawdopodobniej doszło do zapalenia się izolacji instalacji elektrycznej oraz rur osłaniających, a w dalszej kolejności pyłu organicznego, pod wpływem ciepła wydzielonego z przegrzania instalacji elektrycznej. (...)Najprawdopodobniej doszło do zapalenia się izolacji instalacji elektrycznej oraz rur osłaniających, a w dalszej kolejności pyłu organicznego, pod wpływem ciepła wydzielonego z przegrzania instalacji elektrycznej. (...)Według kalkulacji kosztów załączonej do decyzji (...) S.A. z dnia 15 maja 2019r. (k. 49 akt) dotyczyły one wymiany głównie elementów elektrycznych (wiązek elektrycznych), a więc jak się wydaje elementów powiązanych właśnie z instalacją elektryczną.
Czytaj więcej»

XVII AmE 28/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-12-29

Data publikacji: 2022-04-13

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia. (...)(...): 1 bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - jest to zdolność systemu(...)3 zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej - stan systemu elektroenergetycznego lub(...)elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. (...)(...)elektroenergetycznego i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, kt ó re mogą wystąpić(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter - są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 333/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ciechanowie

Data orzeczenia: 2024-08-01

Data publikacji: 2024-09-03

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: I zasądza od pozwanej na rzecz powoda kwotę 1605,78 zł ( jeden tysiąc sześćset pięć złotych siedemdziesiąt osiem groszy ) z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 7 lipca 2023 r. do dnia zapłaty; II w pozostałym zakresie powództwo oddala; III zasądza od pozwanej na rzecz powoda kwotę 200,00 zł ( dwieście złotych ) tytułem zwrotu części (...)
Od dnia wymiany licznika odczyt zużycia energii elektrycznej dokonywany był zdalnie. (...)Odnosząc się natomiast do kwestii opinii biegłego sądowego w zakresie elektroenergetyki, instalacji i urządzeń elektrycznych oraz elektrotechniki, wskazać należy, że(...)Podkreślić należy, że pozwana T. D. nie kwestionowała wielkości poboru energii elektrycznej, jak również wysokości należności za zużytą energię elektryczną i wyliczeń należności za nielegalny pobór energii elektrycznej. (...)Powodowa spółka jest dystrybutorem energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

III Ca 1565/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-11-17

Data publikacji: 2016-01-12

trafność 32%

Instalacja gazowa i elektryczna była znacznie zużyta natomiast z instalacji wodnej dochodziło do wycieków wody. (...)Powódka podniosła również, iż właściciele wszystkich domków rozliczyli się z tytułu podatku od nieruchomości, za prace porządkowe na terenie ośrodka i wymianę bramy głównej, położenie nowej instalacji elektrycznej. (...)Powódka zaznaczyła również, iż faktury za nowe instalacje elektryczne i wodociągowe nie zostały wprowadzone do jej księgowości jako koszt, gdyż wiedziała, że zgodnie z ustną umową, miała otrzymać zwrot tej kwoty od poszczególnych właścicieli. (...)Według pozwanych domki były wyposażone w wodę i energię elektryczną.
Czytaj więcej»